Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

HK 416 - BOYI czy GFC?


Recommended Posts

Witam chciałbym zapytać o wasze zdanie na temat repliki hk416 od boyi(najlepiej jakby się wypowiadali użytkownicy tej repliki ale ktoś kto miał dużo z nią styczności też może się wypowiedzieć).A więc chce sobie kupić tę replikę ponieważ lubię hk416. Dopiero zaczynam przygodę z ASG ale nie chcę sobie kupować repliki droższej(bo nie ma sensu ja tej repliki będę używał często ale strzelał raz na miesiąc/maksymalnie dwa razy w miesiącu z prostych przyczyn będę ja używał na szkolenia(nie ważne) A na asg pojeździć raz na jakiś czas i sprawdzić ile się nauczyłem ;). Chcę byście się w ogóle wypowiedzieli o boyi, a szczególnie o tej replice + nie dawajcie propozycji innych ponieważ mnie nie interesuja inne chyab że macie fajne hk416 do 750zł. Z góry dziękuję za pomoc :)

Link to post
Share on other sites

Boyi-dupska nie urywa. Robią byle jakie GB v2 które są używane w emkach i emkopodobnych replikach. Sądząc po twoich wymaganiach może trochę pociągnie ale nie obiecuje :P. W emkowych Boycach czasami farba sama z siebie schodzi, a gb potrafi nie przeciągnąć nawet z 10-15 k kulek na stockowej sprężynie. Miałem 2 takie przypadki z silnikami boyia, może trafiłem na jakieś gorsze nie wiem :(

Link to post
Share on other sites

Moja pierwsza replika to była eMką SO od Boyi - po 3 miesiącach poszła do serwisu. 400zł do tyłu trzeba było wymienić prowadnicę sprężyny, tłok, głowicę tłoka, głowicę cylindra. Wypodkładkować i nasmarować. Przebieg miała ~5000 kulek. Po drugiej strzelance musiałem wymień gumkę HU bo stockowa się rozerwała. Może miałem pecha, że tak szybko padła.

 

Ale jak masz płacić ~800zł za Boyca (a wydatki tak czy siak dojdą to jest pewne) lepiej dozbierać i kupić normalną eMkę od KWA

Link to post
Share on other sites

A więc sądzicie że lepiej kupić http://gunfire.pl/pr...24-JGF6621.html niż http://gunfire.pl/pr...nu-BI-8001.html :icon_biggrin: I np. Jak skończy się gwarancja lub szybciej se dokupić jakieś metal body? A nie ma wersji JG z metal body? A to hk od boyi naprawdę takie słabe? :/ Tak mi się spodobało (i czy body od boyi wejdzie do tego JG?)

Edited by KielichOCB
Link to post
Share on other sites

Gdzieś widziałem w sklepie, kosztowało 900zł, ale czy i kiedy będzie to nie wiem. Gwarancję masz tylko na GB, a nie całą replikę.

A jak masz kupować jedną replikę i wydać na korpus i front prawie tyle co nowa replika to nie ma to najmniejszego sensu. Wydasz tyle ile na nową markową replikę.

 

Co do tego czy do body wejdzie, gdzieś na forum jest poświęcony temat dla HK416 od JG i ktoś tam rozważał coś takiego - poszukaj i poczytaj

Link to post
Share on other sites

Szybkie streszczenie:

 

hk 416 boy - zewnętrznie w tym przedziale cenowym najlepsze hk (od boycowych emek solidnie się wyróżnia). Bebechy no cóż.... GB dają takie jak do ich emek, czyli szału nie ma....

 

Ja posiadam hk gfc (bebechy miodzio, zewnętrznie boy lepszy)

 

O ile dobrze się orientuję JG klasowało się gdzieś pomiędzy tymi dwoma.

Edited by Deadmaster
Link to post
Share on other sites

Zależy na jaki trafisz. Kumpel od prawie 2 lat lata z emką boyca i nic mu się nie posypało. Małe chińskie rączki dostały chyba dodadkową miskę ryżu zaim ją wyprodukowały :D

 

No ale masz rację... W chińczykach (a w szczególności gb v2 boy) prędzej obstawiałbym, że coś się szybko zepsuje niż, że będzie pracować bez problemu długi czas....

Link to post
Share on other sites

Do tego body od M4 nie działa wpełni z HK416- problem z wyższym frontem.

 

Młody jesteś widocznie, posłuchaj się starszych którzy radzą dobre repliki. To że Ci się podoba 416 bo jest w grze albo używa ją GROM nie oznacza że M4 jest gorsze- nie tędy droga. Jak ktoś napisał wyżej- KWA i Evolution Airsoft- w tej cenie najlepszy wybór.

Link to post
Share on other sites

Hk416:

-wykonanie czegoś tam nie urywa jak to się można doczytać na forach, ale źle nie jest, zewnętrznie dobrze wykonanie, solidnie i bez fajerwerków

- zamek od klapki wyrzutnika plasticzany i nie trzyma, pod spodem atrapy zamka nie ma...

do mojego na starcie miałem M100 , więc o stockowych osiągach się nie wypowiem, ale rof na 7,4V lipo nie powala

- komora pozwala na używanie super dodanego hicapa , ale magi low boyi nie pasowały - KA lub czerwony element i wsio działa , gumka też kupa śmiechu

 

w skrócie : chcesz hk416 i masz na niego kasę? - kupuj , ale cudów się nie spodziewaj, i dopieszczać będziesz musiał jak każdego boyca

Link to post
Share on other sites

Nie no nie chodzi o to że w grze jest czy coś po prostu tę broń bardzo lubię podoba mi się i uzywa ją moja ulubiona jednostka AGAT :) Wiem o co ci chodzi może i naprawdę jest hk lepsze(moja opinia) ale to jest replika to jest wizualne ... :D Ale rozumiem hk416 nie dostanę do tej kwoty, chyba że macie jakieś fajne hakaski do dobra niech bedzie(dozbieram wiecej ale to juz maks 850/900) A mam takie pytanie skoro boyi to taka wadliwa repa to dlaczego sprzedają ją takei sklepy jak taiwan gun, gunfire? A jak nie hakaska to jakies m4 ale fajnie by bylo wersja cqb Dziękuję

Link to post
Share on other sites

Dobre HK? VFC/Umarex*. Ale to już prawie dwukrotnie przekracza budżet. Emek szukaj KWA lub Evolution Airsoft.

 

*nie wiem jak wewnętrznie, ale zewnętrznie niby super.

 

PS Co ostatnio tak wszyscy z tym Agatem? Nie chodzi mi o to forum, tylko ogólnie.

Link to post
Share on other sites

Boyi to syf, w środku w plastikowa komora hopup, bebechy w gearboxie niezbyt wybitne, body całe czarne, elementy typu wyrzutnik, muszka itp. z jakiegoś dziwnego stopu cynku, glinu i brokatu.

 

Imho najlepsze haki to GFC, a kiedyś JG V gen. Radzę polować na to drugie, gdyż nie ma problemów z krzywą muszką. Jedno i drugie ma problem z dziwnie odlanymi risami - celowniki, wskaźniki i inne akcesoria siedzą krzywo. Zaobserwowałem to zarówno w swoim JG, jak i GFC kumpli. GFC bije na łeb większość chińczyków pod względem wykonania środka (wzmocnione gb, pełna stalowa szczęka tłoka, wzmocnione zęby TU, silnik na neodymach), jest to replika wręcz niezniszczalna przy rozsądnym użytkowaniu. Ludzie wkładali do gb M150 i lipole 11,1, a to pracowało i wyciskało kosmiczne przebiegi.

Link to post
Share on other sites

Boyi to syf, w środku w plastikowa komora hopup, bebechy w gearboxie niezbyt wybitne

 

Boyi ma plastikowe HU? Nie spotkałem się z tym... Ale bebechy nie są w ogóle wybitne. Co do HK od Umarex/VFC - bardzo ładnie i dobrze wykonana, ale wewnętrznie przydał by się tuning.

 

Masz najróżniejsze rodzaje eMek CQB także, poszukaj wysil się trochę. Szukaj od KWA i Evolution Airsoft

Link to post
Share on other sites

Dobra to przepraszam za moją leniwość tak wiem ale jak już powiedziałem wolę się doradzić kogoś kto się bardziej zna niż potem żałować :) Po prostu pytanie czy ta replika którą wysłałem z EA jest dobra na moje wymagania?(czyli użytkowanie częste lecz bez używania jej mechanizmów(czyli full metal chce) i rzadkie strzelanie itp.(do 2 razy w miesiącu)

Link to post
Share on other sites

Weź to co ci się bardziej podoba. Przez pierwszy miesiąc będziesz macał ją więcej niż dziewczynę - takie życie maniaka.

Jeżeli chcesz HK to bierze HK. Obie wersje .GFC i Boyi (na JG nie patrze bo to plastik) mają plusy i minusy.

GFC - Plus:

- dobry środek. Kupujesz, strzelasz, wymieniasz sprężynę, baterię, gumkę hopup, strzelasz dalej.

- Przyrządy celownicze są dobrze zrobione i zgrane - spokojnie można na nich strzelać ( ten kto twierdzi inaczej nie miał seryjnej repliki w rękach).

Minus:

- jest brzydkie. Materiał to kiepski ZnAl. Szybko się rysuje itp. Pasuje większość magazynków oprócz PMagów ( co oczywiste jest ).

 

Boyi - Plus:

- o wiele lepiej wykonane zewnętrznie. Ustępuje pod tym względem jedynie VFC ( TM nie miałem w rękach). Wersja z oznaczeniami jest nie do odróżnienia, ale także nie do dostania :P. Wiadomo także, że to chinol, możesz mieć pecha i dostaniesz kiepsko spasowaną wersję (nie spotkałem się z tym)

Minus:

- Kiepskiej jakości przyrządy celownicze

- Środek - oprócz szkieletu - do wyrzucenia. Dodam, że komora hopup jest metalowa ale kiepska :P.

 

Musisz się zastanowić co chcesz: wygląd czy działanie.

 

p.s

Pamiętaj, że bebechy zawsze jakoś zrobisz ( lub ktoś ci zrobi), ale body nie wystrugasz.

 

p.s 2

Można przełożyć bebechy z GFC do Boyi ale należy miec CAŁĄ wydmuszkę (korpus + front), bez tego nie zadziała.

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...