Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Wintorez by Szczepan


Recommended Posts

Witam, po zakończeniu budowy PK, postanowiłem wziąć się za następny projekt, a że jestem fanem Rosyjskiej myśli technicznej wybór padł na ww karabinek snajperski. Udało mi się kupić tłumik od Szanownego Pana Soldata i Oto co udało mi się do tej pory wyskrobać :icon_smile:

 

dsc05147y.jpg

 

dsc05152t.jpg

 

dsc05151m.jpg

 

dsc05148q.jpg

 

dsc05149ur.jpg

 

dsc05150h.jpg

 

Cóż mogę powiedzieć, body spawane z blachy 1,5 mm, kolba ze sklejki liściastej. Body czeka jeszcze szpachlowanie i wygładzenie żeby było tip-top. Kolba nie skończona, robię właśnie do niej bakę policzkową i ogólnie wymaga jeszcze dopieszczenia . Jeszcze dużo pracy przede mną, ale ten projekt mi się bardzo podoba z racji tego że każdą część muszę sam od podstaw zaplanować , narysować wyciąć i dopasować :icon_smile: w środku docelowo GearboxV3 - Kolejne aktualizacje jakoś za tydzień

Link to post
Share on other sites
  • Replies 94
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

vss_jpg.jpg

 

Tu masz schemat jak zrobić przedni schodek, na czerwono blaszka wchodząca w body, zaspawana wewnątrz. U Ciebie jest na razie tak jak na drugim schemacie - ani mag nie wejdzie, ani nie zatrzaśnie się, pamiętaj, że VSS to nie VSK-94, tu magi wchodzą nadal po łuku jak w AK i muszą mieć gdzie się telepać po "magwellu". Weź magazynek, weź komorę hopa, weź gearbox i dopasuj.

Link to post
Share on other sites

Drogi Dredzie. Mylisz się i to bardzo a wiesz czemu ? bo nie jest tak jak myślisz gdyż ponieważ blaszka która tam jest, jest wygięta do góry ( w miejscu gdzie Ty myślisz że się kończy ) i idzie do samego końca ściany korpusu. Oczywiście jest przyspawana, nie widać tego na zdjęciach które zamieściłem. Także jest wszystko cacy, wystarczy tylko zrobić nacięcie ( czekam aż będe miał magazynek i zatrzask, żeby równo dociąć wszystko ) .

 

Naprawdę myślisz, że porwałem się na budowę trudnej repliki nie studiując jej budowy i nie myśleć nad stosowanymi rozwiązaniami ? Normalnie aż mi sie przykro zrobiło !

 

Niedługo kolejne focie :)

Link to post
Share on other sites

Wybacz, teraz mi się zrobiło przykro, że Tobie jest przykro ;) Na pocieszenie wklejam zdjęcie zadowolonego, śpiącego manula (skoro karabin rosyjski, to i zwierz musi być rosyjski), który na pewno poprawi nam humory :)

http://images5.fanpop.com/image/photos/27700000/Pallas-Cat-pallas-cats-27745375-1600-1067.jpg

 

A co do samego karabinu, to faktycznie na zdjęciu widać wygięcie, ale nie widać skosu, a stosunek szerokości do długości magwela budzi moje (oby nieuzasadnione) obawy. Trzymam kciuki za Twój projekt :)

Link to post
Share on other sites

Przeca ja mam tylko stół, dremla, wiertarke i imadło :icon_biggrin: no i mózgownice.

Potwierdzam , i naprawdę robi nimi różne dziwne rzeczy z których wychodzą później ,,Pekaśki ,, i VSS. A co do spawania to kwestia małego outsourcingu tylko :D hehe

Link to post
Share on other sites

Niestety nie mam takich zdolności manualnych, bo jedyna opcja to oksyda na gorąco jeśli już - a tego nie potrafię. Kombinowałem olejowo ale nie wychodziło tak żeby mnie zadowalało. Pozatym body mam poszpachlowane w kilku miejscach i też zostaje malowanie. Ale spokojnie napewno tego nie spieprze :) Chyba.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...