Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

MP5k (JG201, JG202) [JG]


Recommended Posts

Witam, pierwszy post na tym forum.

 

Czy ktoś może ma albo widział w akcji JG202? Wizualnie karabinek wygląda nieziemsko, zastanawiam się nad kupnem, ale chciałbym najpierw dowiedzieć się, czy nie sprawia dużych problemów i nie ma błędów technicznych, przez które replika rozsypałaby się zbyt szybko.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
  • 5 weeks later...

Właśnie przyszła do mnie replika JG202, czyli MP5K z RISem.

 

 

Pierwsze wrażenia:

  • bardzo dobra jakość wykonania zewnętrznego, idealne spasowanie, nic nie trzeszczy ani nie lata luzem
  • porządny, twardy ABS na dolnym body - reszta body zrobiona z metalu (nie reaguje na magnes, więc Al albo ZnAl)
  • RIS wykonany elegancko i precyzyjnie, również z niemagnetycznego materiału - obstawiam aluminium
  • RIS jest dość lekki, więc replika nie ciąży zbytnio na przód i wydaje się mieć realistyczną masę
  • magazynki, zarówno stockowy jak i mid-capy GFC siedzą w gnieździe bez luzu
  • bateria: stick, 8.4 V, pojemność 1100 mAh, mała Tamiya (Przy ładowarce stockowej czas ładowania to 6 godzin)
  • w pełni działająca rączka przeładowania, solidna, nie do urwania,\
  • indywidualny numer seryjny ma gnieździe magazynka
  • brak zbędnych napisów (takich jak "Made in China", "cal. 6 mm" itp.)

Bateria wchodzi w komorę nad gearboxem, a że replika jest okablowana na przód, pojawia się problem - nie sposób dostać się do złączek bez zdejmowania RISa (a ten umocowany jest na 6 śrub z nakrętkami, zdecydowanie nie jest to operacja do zrobienia w polu). Ja rozwiązałem to wyciągając złączki na zewnątrz, i ładując baterię bez wyjmowania jej z repliki - nie jest to rozwiązanie szczególnie estetyczne, ale za to wygodne. Jeśli ktoś chciałby używać pakietu LiPo, najlepszym rozwiązaniem wydaje się zamontowanie go zewnętrznie, na RISie.

 

Nie miałem okazji postrzelać w terenie, więc nie wypowiem się o celności, zasięgu ani HU.

 

Jeśli ktoś ma jakieś pytania, postaram się odpowiedzieć. Prawo w Anglii nie pozwala mi zabrać repliki do lasu żeby ją przetestować, muszę poczekać do następnej strzelanki - po niej, jeśli będzie zainteresowanie, naskrobię co nieco o samym strzelaniu.

Link to post
Share on other sites
  • 7 months later...

Jesteś pewien? bo przecierałem delikatnie wnętrze papierem ściernym w PDW JG i jest metalowe, zarówno górna nakładka jak i obie połówki górnego korpusu. Fakt, zarówno korpus jak i risy są bardzo lekkie, no chyba że małe chińskie raczki wypuszczają 2 wersje.

Mam jeszcze mp5 galaxy i porównując wagę obu ( JG bez risów i kolby) i tak JG jest co najmniej o połowę cięższe od Galaxiaka :D.

 

Po rozkręceniu gearboxa okazało się, że opis w większości sklepów informujący o metalowej, łożyskowanej prowadnicy można sobie włożyć miedzy bajki, siedzi tam plastikowa i dość tandetna prowadnica z podkładką grubości bibuły :) udającą łożyskowanie.

No i jakoś wybredna jest co do magazynków :)

Link to post
Share on other sites

Właśnie porównałem 4 mp5k - 1 x Cyma, 1 x Galaxy, 2 x JG. Wykonanie zewnętrze i wewnętrzne - Cyma mażdy resztę. Co do kompatybilności - Gb Cymy na pierwszy rzut oka pasuje do dołu od JG i odwrotnie, jednak przy krótkiej próbie nie udało się ich przemontować. W JG są też dosyć dziwne rozwiązania - koprus z dwóch połówek, kable puszczone do kolby tak, że trzeba je przecinać, jeżeli chce się ją zdjąć. i są dwie wersje - jedna na środkową część korpusu metalową, druga - plastikowe zgrzewki.

Link to post
Share on other sites

Taki to już urok "chińczyków", kupiłem kiedyś w promocji w zasadzie dla risów ( że też wcześniej swoich nie wystawiłeś w komisie). Cymka nie do pobicia jak na razie w kategorii cena-jakość. Szkoda że nigdzie nie ma stalowego kurczaka od SRC :).

 

Co do dziwnych rozwiązań w JG to masz rację, jest ich kilka - ale to chyba wynika z kopiowania starych rozwiązań TM, wszechobecne śrubki, płytka selektora też jakaś nietypowa, wykonanie ogólne ok, ale detale nie porywają.

W moim egzemplarzu kolba składana latała i trzeba było szlifować mocowanie by głębiej wchodził zatrzask, ale i tak przekładałem kolbę by składała się na lewą stronę.

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...
  • 1 month later...
  • 1 year later...
  • 4 weeks later...

Ok, podzielę się pewnymi informacjami, które mogą się okazać istotne. Nie wiem jak w waszych wersjach, ale w mojej nie pasują adaptery na tłumik płomienia. Zwyczajnie nie ma tam gwintu. Dysza natomiast ma niestandardową długość, ok. 21,5mm.

Link to post
Share on other sites
  • 3 months later...

Jak jest z magazynkami? Już wiem, że do JG206 nie pasują mid-capy i podwójne hi-capy od Cymy - magazynek nie chce się zatrzasnąć a problemem jest prawdopodobnie zbyt wystający "komin" komory hopka/zbyt płytki/za wysoki "kominek" w magazynku.

 

Jakie magazynki (midy lub lowy) pasują?

Edited by PitBear
Link to post
Share on other sites

Ja kupiłem midcapy chyba od cymy, z tego pamiętam to nie wszystkie się dobrze podawały (dużo pustych strzałów), ale to przez shitowe kulki i duży rof. Na dobrych kulkach było chyba okej, ale nie jestem pewny. Wkładały się trochę opornie ale siedziały elegancko. Jak złożę z powrotem mp5k do kupy (najwcześniej na początku sierpnia) mogę dać znaćco i jak :)

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Internety mówiły, że mid-capy Boya (90 kulek) pasują bez problemu - nawet dokładnie do mojego modelu JG206. Nie pasowały :icon_biggrin: Przynajmniej do mojego egzemplarza :icon_biggrin: Nie chciało mi się odsyłać kolejnych magów, więc w desperacji odkręciłem "mag catcha" (zwalniacz magazynka) i spiłowałem go minimalnie od góry. Teraz replika przyjmuję i Boya i CA (powinna też i Cymę). Na dodatek magazynki siedzą pewnie, bez latania góra-dół oraz na boki. Podaje również bez problemu.

Edited by PitBear
Link to post
Share on other sites
  • 1 year later...

Od niedawna jestem posiadaczem tej repliki, wcześniej zaś miałem MP5k od galaxy. Na razie przeszedłem przez etap rozbierania konstrukcji na części pierwsze, wnioski są następujące:

Korpus metalowy (prócz dolnej części z chwytem pistoletowym, czyli standard), podzielony na 3 części (górna część korpusu w którą wchodzi bateria i która podtrzymuje lufę i muszkę, oraz dwie połówki body), całkiem przyzwoicie wykonany, jedynie uszka połówek korpusu przy pinach na dekielku z tyłu są naprawdę delikatne - łatwo je ukruszyć, choć replika i tak się w całości trzyma.

Dolna część z chwytem wykonana z tworzywa, wygląda bardzo podobnie jak ta z galaxy, nawet ma tą samą wadę - bardzo cienki plastik przy pinie obok gniazda magazynka z jednej strony, w tym miejscu plastik lubi pękać, ale nie wpływa to jakoś na zwartość konstrukcji.

Przez solidniejszą budowę i zastosowanie metalu replika jest zdecydowanie cięższa od galaxy - w przypadku tej ostatniej można było bez problemu strzelać z jednej ręki, tutaj już zabawka waży za dużo by prowadzić celny ogień w ten sposób.

Składana kolba ok, nie ma luzów na zawiasie, jedynie czuć lekki luz na samym mocowaniu tylnego dekielka (będącego podstawą kolby) do body. Samą kolbę można odkręcić (dekielek i podstawa kolby to dwa niezależne elementy) i w jej miejsce przykręcić zawiesie jak w najbardziej kompaktowej wersji Kurza.

Gniazdo magazynka ciasne, magi innych firm wchodzą z lekkim oporem (mimo tego, że body i tak ma niewielką tendencję do rozłażenia się na gnieździe maga - tak z pół milimetra), by złapał je zaczep trzeba w nie puknąć od dołu. Nie zauważyłem problemu z podawaniem, choć nie testowałem w boju.

W środku dość słaby silnik (przy którym ICS Turbo z innej repliki, na który wielu ludzi narzeka to demon prędkości), dobre (szczelne) połączenie dyszy z komorą, dyszy z głowicą cylindra (ma podwójne uszczelnienie - szok) i głowicy cylindra z cylindrem. Jest natomiast drobna nieszczelność na głowicy tłoka (przy ręcznym przesuwaniu - możliwe że podczas strzelania problem nie występuje, bo uszczelkę głowicy odpowiednio uszczelnia parcie powietrza). Tłok z tworzywa z ostatnim zębem metalowym, u mnie ten ząb był wyłamany - trzymał się na tłoku, ale lekko się obrócił i oddzielił od reszty blaszki na której się wcześniej znajdował.

Prowadnica sprężyny to jakiś powalony wynalazek, metalowa, dwuczęściowa, z czego podstawa w stosunku do prowadnicy była wysunięta ponad centymetr, co powodowało dodatkowy ścisk sprężyny. Od strony tłoka sprężyna umocowana na stałe do podkładki przykręconej do głowicy tłoka (nie jest to standardowa sprężyna, tylko nietypowa z wpustem do tej wspomnianej podkładki). Dziwny wynalazek, po oddaniu strzału słychać drgania sprężyny, która jest zamocowana na sztywno w zasadzie. Osobiście wywaliłem stockowy tłok z głowicą i sprężynę.

Na przestrzelanie przyjdzie czas, choć już nie jest to stock - wymieniłem lufę, gumkę, dystanser, tłok z głowicą i sprężynę.

Zmieniłem także okablowanie i zamontowałem najprostszy mosfet.

Ogólnie przyzwoita replika, odczuwalnie lepiej zrobiona niż galaxy. Nie porównywałem z cymą, ale jak dla mnie poziom wykonania jest zadowalający i nie będę szukał czegoś innego w ramach repliki do CQB, bocznej czy zapasowej. (choć wciąż przede mną testy mocy i zasięgu w terenie)

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...