Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Wspolczesny mundur i ekwipunek USA


Recommended Posts

Witam

Chcialbym sie zajac rekonstrukcja zolnierza USA (US Army). Chcialbym sie dowiedziec jaki ekwipunek powinienem skompletowac. BDU juz mam (woodland) oraz M4A1. To na dobry poczatek :)

To teraz mi zostalo: helm Fritz, Molle II, Beretta 92F, no i??

czekam na odpowiedzi, najlepiej konkretne i szczegolowe

Link to post
Share on other sites

no i proponuje jeszcze Black Hawka ewentualnie Hummera. Oczywiscie dla klimatu polecam rzuc tyton albo palic cygaro, patrzec na wszystkich z pogarda, wywazszac sie i w ogole zgrywac super hiper twardziela jak to na wiekszosci filmow. co wiecej musisz zawsze miec dwu dniowy zarost, mine a'la max payne i powinienes chodzic spocony :PP

 

A jezeli serio chcesz sie zajac rekonstrukcja zolnierza USA to pojedz do iraku, tam dosyc sporo czesci lezy, pozbierasz rece, nogi i tego typu fragmenty i napewno jakiegos zrekonstuujesz :P

 

Aha, Gambler, marpat, jak sama nazwa wskazuje noszony jest tylko przez marines (MARine PATtern)

Link to post
Share on other sites

ej pytam sie powaznie, to ze bawimy sie w ASG, to znaczy ze juz czegos nie rekonstuujemy? Jak sie bawie w rekonstrukcje rzolnieza z II pol XVw, to mi tez powiesz ze powinienem w tamtych czasach zyc? Podejdzcie troche powaznie to mojego pytania, a nie wysmiewajcie sie? :twisted:

Link to post
Share on other sites

Ja podchodze bardzo powaznie... a tak na serio, zalezy co chcesz rekonstruowac. Bo wiesz, zarowno Marines jak i Rangersi sa zolnierzami USA a nosza zupelnie inne rzeczy... tak samo piloci USAF czy tez kolesie z USN tez sa zolnierzami. Powiedz czym chcesz sie zajac, to bedzie latwiej ci odpowiedziec...

Link to post
Share on other sites

Dobrze.

Jeśli chcesz odwzorowywać coś to musisz się na tym znać. Proste ?

Ok, to lecę dalej. Sam wiem po trochu o każdej jednostce ale żadna mnie nie interesuje (w kwesti odwzorowywania) dlatego mam to co mam.

 

Otwórz stronę www.google.pl i poczytaj. Nie robię tego by się przyczepić do ciebie ale by uświadomić ci, że to co ci podetkną pod nos inni nie ma tej wartości co znalezione samemu. Potem zaś, jeśli napotkasz konkretny problem to wpadasz na forum i pytasz np "czy taka a taka jednostka używa Glock'ów bo zastanawiam się nad zakupem a nie chce czegoś sknocić, szukałem ale nie znalazłem informacji".

 

Odwzorowywanie jednostek to ciężki i żmudny proces wyszukiwanie poszczególnych części ekwipunki i uzbrojenia by ktoś nie wziął cię za potocznie określanego "wannabe".

Link to post
Share on other sites

Hehe witaj w klubie Liquid Snake :] Sam odwzorowywuje takowego żołnierza... :] Mam już Woodland BDU itp :] Polecam ci kupić Gogle Rothco z balistyczną szybką dokładnie takie:

http://military.pl/s/m/RT10350.html

 

Są bardzo podobne o ile nie identyczne do tych jakie mieli Rangersi z Black Hawk Down. Niby parują dosyć mocno, ale zwykły spray Anti Fog dostępnyu każdego optyka niweluje tą wade :]

PS. Koniecznie KUP BALISTYCZNĄ SZYBKE!! Tą dołączoną w zestawie można dziurwaić nawet ze sprężyny! :|

 

Planuje jeszcze kupić takie buciorki o to:

http://military.pl/s/m/RT5091.html

Ale jeszcze polecić ich niemoge bo nie testowałem... :P

Link to post
Share on other sites
US Army, 82 AirBorne no nie wiem co wiecej, narazie tyle wymyslilem, moze cos doradzicie

 

A spadochron masz? :wink:

 

Jak już przeszukasz wszystkie linki jakie podali koledzy, to wybierz sobie jedno/kilka ładnych i dokładnych zdjeć i skompletuj to co facet ma na sobie. To zagwarantuje Ci pomysły na wydawanie pieniędzy przez okres.. conajmniej roku, a najpewiniej kilku lat. W miedzy czasie standardy się zmienia i trzeba będzie szukać następnych zdjęć i wymieniać elementy naszego oporządzenia, co zajmie kolejne kilka lat, po których...

 

I tak do póki Ci sie nie znudzi. Proste? :D

Link to post
Share on other sites

No tak, ale czy te buty sa tez na stanie US Army, czy uzywaja ich caly czas? Pozatym nie widze mojego rozmiaru 46:D

 

Hmmm...tacy madrzy jestescie :twisted: to co wy nosicie, co popadnie? tylko aby sie mniej wiecej kamuflarz zgadzal? Buty zaloze takie jak mieli podczas IIWS, marpat i bede mial obszycia spetsnazu. Czy takie jest wasze podejscie? Nie spadochronu nie mam, przeszkolenia w skokach nie przeszedlem. Wy tez tak do realiow podchodzicie? Czy jak ktos ma kamizelke Blackhawk to smiglowiec tez musi miec?

 

Czy poprostu to jest forma powitania na forum. Ja mam 102345 postow, to co mi tu bedzie taki glupoty pisac, posmieje sie z niego bo jestem wymiataczem :twisted:

 

:wink:

Link to post
Share on other sites
Czy jak ktos ma kamizelke Blackhawk to smiglowiec tez musi miec?

Hmm :? :?:

 

P.S. Oni naprawdę mają (chociaż po części :wink: - jakieś 95%) rację.

 

Pan chyba złego Blackhawka ma na myśli

Link to post
Share on other sites

ej az taki straszny nie jestem i nie pyskuje, zadalem proste pytanie i oczekiwalem prostych odpowiedzi :D

 

jak z jednego kawalka blachy nie spawany, oczywiscie jeszcze wszystko recznie szyte. I co myslicie ze jest latwo. A wzory? oczywiscie tylko ikonografia, Van Der Weyden, Dirk Bouts, Limbourg.

 

I ja jestem ten zly co pyskuje, zadaje pytanie, po to forum chyba jest? :)

Link to post
Share on other sites

Przepraszam, ja wiem, że jestem młodszy i nie powinienem, ale mnie nosi. Chłopie, masz w profliu wpisane "student", ale ja nie wiem jak Ty to robisz, że będac dorosłym człowiekiem, fanem militariów piszesz "RZOŁNIERZ". Przecież to woła o pomste do nieba. Poza tym napisałeś, że chcesz odwzorowywać 82nd Airbone. Wiesz cos o tej jednostce, czy po prostu duzo razy o niej słyszałeś i pomyślałeś, że "fajnie by było". Bo odnosze wrażenie, ze to drugie. JEśli sie mylę, zwracam honor. Poza tym moja listę masz 2 posty wyżej (tak dla ułatwienia podpowiem, ze pod nazwami produktów są linki :wink: ). Jeśli uważasz, ze Cię na to stać, to proszę. W końcu to proste...

 

rekonstruujac nasze czasy jest owiele latwiej bo wszystko sobie kupisz lub sprowadzisz.

 

A na pocieszenie dodam, że całkiem łądnie Ci na tej fotce :P .

 

Procent

Link to post
Share on other sites
jak juz pisalem rekonstruuje rzolnierza z IIpol XVw. wiec wiem co to jest rekonstrukcja i jaka jest uciazliwa, tylko rekonstruujac nasze czasy jest owiele latwiej bo wszystko sobie kupisz lub sprowadzisz. A tu, material recznie tkany, bo XVw niebylo fabryk, chelm z jednego kawalka blachy nie spawany, oczywiscie jeszcze wszystko recznie szyte. I co myslicie ze jest latwo. A wzory? oczywiscie tylko ikonografia, Van Der Weyden, Dirk Bouts, Limbourg.

 

I ja jestem ten zly co pyskuje, zadaje pytanie, po to forum chyba jest? :)

Nie ale tego typu pytania się pojawiają tutaj co jakiś czas więc mozna troszkę się zrazić od udzielania ciągle tych samych odpoweidzi, fajnym nowym kolesiom co nie chce im sie poświęcić dziebko czasu na poszukanie, od czasu kiedy zadales pytanie do teraz zdązył byś znaleźć niejedną odpoweidz na zadane pytanie zarówno na www.wszystko.tk jak i tu na forum. Sformułuj konkretny problem - np jaka boczna dla takiej i takiej jednostki, jaki camel itp.. Ja osobiście pobieżnie się ineteresuje obólnie wojskiem i wyposazeniem a uzywam tego co mnie sie podoba i co uwazam za funkcjonalne i potrzebne.

 

Teraz dobry sprzęt również jest ręcznie szyty, hełmy o ile wiem nie są spawane poza tym widze ze jeśli nawet ktoś Tobie udzieli odpowiedzi co to dla ciebie bedzie to za mało, juz Tobie koledzy pisali, jakie masz sformułowac problemy i za jakim sprzętem sie rozejrzeć.

Link to post
Share on other sites

Dobra :? , nie to ze sie obrazam czy cus :D ale po pierwsze wiem co to wyszukiwarka, jestem modem na podobnym forum o podobnej liczbie uzytkownikow, jakos nie znalazlem zadowalajacych odpowiedzi, po drugie nie to ze sie czepiam, ale panuje troche balagan w tematach, a czy trudno odpowiedziec na proste pytanie z czego sklada sie ekwipunek żołnierza us army (przy czym dzieki za odpowiedzi). Czy mam kazdy temat przegladac, aby znalezc czy zolnierz uzywa glocka czy deserteagle? czy kamizelke pattern 83 nosza amerykanie?

Czy nie mozna zrobic tematow, np. ekwipunek i mundur zolnierza usa,

ekwipunek i mundur zolnierza polskiego etc? Gdzie bedzie wymienione co uzywaja? A tak tylko sie robi balagan, jak sie ludzie pytaja np: szukam helmu, do odtwarzania wspolczesnego us army? Jakby nie moglo byc opisane w jednym temacie.

 

Dobra ale to sa tylko moje :D wywody, ja tu moderatorem nie jestem.

 

 

Chłopie, masz w profliu wpisane "student", ale ja nie wiem jak Ty to robisz, że będac dorosłym człowiekiem, fanem militariów piszesz "RZOŁNIERZ".

wiesz literowki sie zdarzaja :D NIE?

 

Prosze moderatora o zamkniecie watku, robi sie offtopik, pozatym chyba niczego wiecej sie nie dowiem. Bez urazy forumowicze :D

Link to post
Share on other sites

Nie wiesz jaki Chełm kupić ?

Może taki?

 

Nie żebym się obrażał ale Ty jako moderator innego forum czyniąc uwagi "naszym" moderatorom co zrobić powinni sam chyba powinieneś choć rzucić okiem jakie BYKI walisz bo "mozna nie wiedzieć" jak sie pisze kurcze nie wiem np.: drążek czy wahadło ale hełm czy żołnierz to IMO przegięcie zwłaszcza jeśli wykona to student zainteresowany militariami i ryceżami (oj literówka).

Link to post
Share on other sites

Przepraszam mistrzowie poprawnej polszczyzny, poprawię się, obiecuję.

Karćcie mnie więcej im będzie więcej błędów. :D:D:D:D:D:D:D:D

Wszystkie (mam nadzieję) błędy poprawiłem. :D

 

Jeszcze raz ponawiam proźbę o zablokowanie watku (lub usunięcie), bo ta dyskusja do niczego nie prowadzi. I widzę, że schodzi na temat mojej ortografii. :D

 

Dajcie sobie już spokój.

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...