Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Steyr AUG


Recommended Posts

  • Replies 217
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ja osobiście posiadam Steyra AUG SR.

Miałem zamontowane na nim 3 typy celowników:

1. Standardowy, z wyglądu przypomina celownik pistoletowy, celować sie dało, ale ja jakoś nie mogłem się do niego złożyć więc celowałem pokulkach, lub na wyczucie.

2. Lunetka 4x20 czyli podobna do tej jaka jest na wersji militarnej, niby wszystko dobrze, ale w praktyce przeważnie nie ma czasu żeby odpowiednio się z nią złożyć do strzału ale to troche trwało, a poza tym stockowy steyr ma zamały zasięg żeby bawić się w snajpiera.

3. Wkońcu kupiłem sobie kolimator z tasco i jestem zadowolony.

Przy odległościach na jakie da się trafić stockowym elektrykiem nie jest potrzebne przybliżenie, bardziej przydaje się możliwość szybkiego i celnego oddania strzału, a właśnie to daje nam koli

Z tego co wiem to obie wersje Steyra nie różnią się od siebie niczym poza celownikami. Na twoim miejscu wybrałbym jednak SR gdyż jest bardziej uniwersalny, a pozatym możesz go łatwiej dostosować do własnych preferęcji, chcesz nisko lunete kupujesz niskie pierścienie, chcesz wysoko to kupujesz wysokie, albo jeśli zależy ci na praktyczności to dokupujesz kolimator.

Link to post
Share on other sites
  • 4 months later...

Posiadam AUGa od 2 lat i mogę powiedzieć, że jest to solidna konstrukcja którą łatwo rozłożyć prznieść i złożyć, dobry dostęp do HopUpa. Z rzeczy na które warto zwrócić uwagę, to już wspomniany powyżej wylatujący zawór gazowy (rozwiązanie najlepiej przykleić poxipolem, gdyż nie zasłania dostępu do żadnego ważnego elementu), drugim "psującym się elementem AUGa jest przednia rączka (ta składana potrafi się złamać nie wiadomo kiedy i dlaczego), z uszkodzeń z którymi się spotkałem to po upadku AUGa na lufę pękniętu HopUp, wypadek ze złamaną lufą (naprawioną poprzez przeróbkę na AUG Commando), lekkie pęknięcie obudopy (plastikowej) nienaruszającej struktury o trwałości całego modelu, jeśli chodzi o baterię to faktycznie jest kłopot z zamontowaniem większej bateri jednak na forum opisano konieczne przerubki w celu zamontowania większej baterii (chodzi o wycięcie tylniej płytki pod śrubkami mocującymi przez co uzyskujemy więcej miejsca), jeśli chodzi o przyrządy celownicze luneta z wersji militarnej jest wygodna i wystarczająca do ASG, w wersji cywilnej polecam stosowanie kolimatora. Magazynki dostępne do AUGa to LowCap na ok 60-70 kulek, i HiCap na 330 kulek. Z konserwacją to należy się z AUGiem obchodzić jak z każdym innym AEGiem. Jeśli chodzi o głośność to faktycznie strzelający ma wrażenie że jest się słyszalnym na drugim końcu świata, lecz gdy stanie się z boku lub z przodu dźwięk staje się do zniesienia i jest podobny do pozostałych elektryków. myślę że takie wytłumaczenie i opisanie wystarczy :)

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Ja mam aug'a od ponad roku caly czas mialem (i jeszcze mam) stocokwe czesci i jest naprade galancior

niedawno kupilem nowa baterie na machinegun.pl 8,4 1050mah.

i jak dobrze sformatowalem to naprawde ciagnie lepiej niz inne karabiny (nawet po lekkich upgrade'ach 8O)

1 co mi sie psuje w tym karabinku to sa magi (hi capy z TM)

Niestety jak kupilem 1 hi capa to juz po 3 strzelaniach byly problemy z podawaniem kulek gdy kupilem 2 juz bylo lepiej ale teraz znowu i 1 jak i 2 sie czesto zacinaja juz rozkladalem i nic jak rozloze to to co sie zablokowalo sie odblokuje ale pozniej znowu sie blokuje i nie podaje:( jak ktos wie ak mozna to naprawic bylbym wdzieczny za pomoc.

 

 

Pozdro.

Link to post
Share on other sites

Trochę poprawek, bo wkradły się nieścisłości.

 

z uszkodzeń z którymi się spotkałem to po upadku AUGa na lufę pękniętu HopUp

 

Opisywałem to zdarzenie na tym forum chyba ze 3 razy w ciągu ostatnich 2 lat...

AUG był upadł na kolbę. Po upadku na lufę miałbym pewnie wersję "Commando" tak jak Mikuda, bo rąbnął z jakiegoś 1,5 metra na betonowy chodnik.

Można powiedzieć, że od naprężeń w momencie upadku "pękł hop-up'.

Tyle że żaden z elementów odpowiadających za jego pracę. Jedynie "wysięgnik" odpowiadający za trzymanie się hop-up'u i lufy wewnętrznej w lufie zewnętrznej. Konkretnie miejsce zaznaczone czerwoną strzałką na tym rysunku.

Jak coś miało strzelić od naprężeń, to musiało być właśnie to... Poxipol oczywiście czyni cuda. A nawet bez niego replika strzelała normalnie, tyle że lufę wyjmowałem na 2 razy - najpierw zewnętrzną, a później wewnętrzną z hop-up'em.

 

jeśli chodzi o baterię to faktycznie jest kłopot z zamontowaniem większej bateri jednak na forum opisano konieczne przerubki w celu zamontowania większej baterii (chodzi o wycięcie tylniej płytki pod śrubkami mocującymi przez co uzyskujemy więcej miejsca),

 

Żeby nie było nieporozumień, bo powyższe zdanie w nawiasach można zrozumieć dwojako - należy jedynie odpowiednio przerobić tą płytkę, w żadnym wypadku nie należy usuwać jej w całości.

Radzę poszukać postu Piasecznika, który już gdzieś opisywał jak to zrobić (bo sam zrobił). Płytka, chociażby w okrojonej postaci musi pozostać, bo trzyma na miejscu gearbox.

 

Kilka całkiem sensownych baterii zmieści się jednak i bez przeróbek - wystarczy schować bezpiecznik za tą płytkę (miejsce jest) i zostawić tylko wystający kabelek z wtyczką. Od razu robi się miejsce. Bez problemu można upchnąć batrerię do 9,6 a nawet 10,8V na ogniwach 600mAh KR-600AE Sanyo (musi mieć oczywiście odpowiedni kształt). Choć przy tak małej pojemności zwiększanie napięcia dużo nie daje (osobiście nie wyczuwam specjalnej różnicy w strzelaniu na 8,4 i 9,6 / 600mAh).

Bez przeróbek wchodzi również bateria 9,6V o pojemności coś koło 1200mAh (jeśli mnie pamięć nie myli) - sprzedaje ją MG. Za taką cenę, że może warto się zastanowić czy nie zostać przy zwykłej baterii a kupić silnik Systemy "Super High Torque Up" (uprzedzam - nie próbowałem, ja 3 rok strzelam na "stocku").

 

Magazynki - oczywiście że jedyne słuszne to lo-cap. Innych nie używam... :D

 

-

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

a teraz taki Ot: chciałbym się dowiedzieć czy ktoś już próbował wyjąć tą ścianke w AUG-u miedzy gearboxem a bateria aby móc podczepić tam większą baterię??? przymierzam sie wlasnie do kupienia wiekszej baterii i nie wiem czy tak mozna, gdyz nie jestem pewny czy nie bedzie to w jakis sposob "blokowało" pracy gearboxa stykajac sie z nim (moze troche glupi pytanie ale nie spieszno mi jeszcze rozkrecac auga wiec nie wiem jak ta przestrzen wyglada) i jesli sie to komus udalo to jaka baterie tam udalo sie podpiac (poprosze link do baterii z machineguna.pl). pozdrawiam i czekam na info

Link to post
Share on other sites

Z tego co widziałem i kolega mi mówił (pokazywał) ta zaślepka trzyma gearbox na miejscu jak ją wyjmiesz to bodajże gearbox bedzie ci latał gdzie chciał itp :twisted: jednym słowem zniszcztsz gnata. Ten sam też kolega mówił że jeżeli wyjmiesz część tej zaślepki będziesz mógł wstawić większą baterie w kształcie litery L. Pozdrawiam!

Link to post
Share on other sites

Oczywiscie Peepee, ale Panowie squax i Gołab, nie laska przeczytac powyzszy tekst Rittera (???):

Żeby nie było nieporozumień, bo powyższe zdanie w nawiasach można zrozumieć dwojako - należy jedynie odpowiednio przerobić tą płytkę, w żadnym wypadku nie należy usuwać jej w całości.  

Radzę poszukać postu Piasecznika, który już gdzieś opisywał jak to zrobić (bo sam zrobił). Płytka, chociażby w okrojonej postaci musi pozostać, bo trzyma na miejscu gearbox.  

 

Kilka całkiem sensownych baterii zmieści się jednak i bez przeróbek - wystarczy schować bezpiecznik za tą płytkę (miejsce jest) i zostawić tylko wystający kabelek z wtyczką. Od razu robi się miejsce. Bez problemu można upchnąć batrerię do 9,6 a nawet 10,8V na ogniwach 600mAh KR-600AE Sanyo (musi mieć oczywiście odpowiedni kształt). Choć przy tak małej pojemności zwiększanie napięcia dużo nie daje (osobiście nie wyczuwam specjalnej różnicy w strzelaniu na 8,4 i 9,6 / 600mAh).  

Bez przeróbek wchodzi również bateria 9,6V o pojemności coś koło 1200mAh (jeśli mnie pamięć nie myli) - sprzedaje ją MG. Za taką cenę, że może warto się zastanowić czy nie zostać przy zwykłej baterii a kupić silnik Systemy "Super High Torque Up" (uprzedzam - nie próbowałem, ja 3 rok strzelam na "stocku").  

Link to post
Share on other sites

Osobiscie wycialem plytke trzymajaca GB ponizej 2 srub, na ktorych jest zamocowana, usunalem bezpiecznik i wsadzilem do AUGa akku 9,6 1700mAh na ogniwach Sanyo KR-1700AU. Koszt ogniw, zrobienia pakietu i wysylki ok 150 pln w sklepie www.batimex.pl ;)

Link to post
Share on other sites

Witam. Steyra AUG`a wersji aeg nie ma po co przeładowywać ... bo pod wyrzutnikiem łusek jest tylko hop-up... i tylko taką role spełnia rączka od przeładowywania... odsłania hop-up... chyba że masz wersję sprężynową... ale to nie to forum :wink: pozdro

ps. na jakiej wysokości się wycina płytkę osłaniającą gearbox by nie wypadł... ? wiem że pod śrubkami... ale z tego co widziałem to najbliżej tej płytki jest silnik... i jest na dole... to w takim wypadku chodzi o te 2-3 centymetry?

Link to post
Share on other sites

Pewnie mu chodzilo o wymiane magazynkow, ktora faktycznie nie jest zbyt wygodna lezac...

 

Co do bateryjki, to IMHO nie warto cudowac i po prostu trzeba kupic sobie zapasowy akumulator standard 600mAh. Wymiana, nawet w czasie akcji jest bardzo szybka i prosta, koszt stosunkowo niewielki (ok 80-90 pln), nic nie trzeba kombinowac z "dewastacyjnymi" przerobkami, a przy dwoch akumulatorach mozna strzelac a strzelac...

Link to post
Share on other sites

Co do tych przeróbek pod baterię to pytam się na zapas... bo na razie w stocku mi spokojnie wystarcza... po ponad 600 kulkach w większości na auto nie czuła zmęczenia :wink: ale przyjdzie taki moment że wsadzę załózmy sprężynę PDI 130 i wtedy już nie będzie tak różowo... wiem że bez żadnych przeróbek wejdą 1100 z machineguna... ale nie mam zaufania do akumulatorków paluszków (choć mogę się mylić)... chyba że dam zlecenie montarzu do sklepu się tym zajmującego 8) i oni mi powiedzą co jest dobre... pozdro

Link to post
Share on other sites

Ja uzywam bateryjki 8,4V 600 i nie nazekam choc pewnego razu wziolem od kolegi 9,6 i co?? Szczeka w podloge... na niej AUG wali jak durny. Pluje kulcami jak nie wiem co i ciekawie sie przy tym "telepiac". Co do przerabiania tej tylnej klapki to odobiscie bym tego nie polecal. Pozdrawiam Raq

Link to post
Share on other sites

Ja zamawiałem z Batimexu. To było jakiś rok temu, ale:

1) dobrze złożyli pakiet, znaczy się kształt był taki jak optrzebowałem.

2) bateria przyszła bez wtyczki, o czym nie byli łaskawi mnie poinformować... Przez dwa tygodnie starałem się z nimi dogadać czego nie wysłali wtyczki, i po serii maili dostałem w końcu odpowiedź "Wtyczek nie ma."

3) Może dobrałem złe ogniwa, ale (była to baetria 8,4V 600mAh) ROF na świeżo naładowanej baterii był tak o 30-40% mniejszy niż na TM'owskiej, a sama bateria przestawała ruszać silnikiem po około 2 low-cap'ach.

 

Dodam że był to AUG ze springiem 120% PDI. Na TM'owskiej baterii wywalełem 9-10 low-cap'ów.

 

Reszty info poszukaj w Sklepach.

Link to post
Share on other sites

planuje w najblizszym czasie podtuningować mojego AUG-a, i oto wykaz części które mam zamiar wstawić:

łożyska- http://www.machinegun.pl/sklep/product_inf...roducts_id=1066

uszczelki-http://www.machinegun.pl/sklep/product_info.php?products_id=1068&osCsid=e822700c25b2dab30a34d6d806b65d9b oraz http://www.machinegun.pl/sklep/product_inf...a34d6d806b65d9b

dysza- http://www.machinegun.pl/sklep/product_inf...products_id=437

popychacz- http://www.machinegun.pl/sklep/product_inf...products_id=360

cylinder-http://www.machinegun.pl/sklep/product_info.php?cPath=39_45_60&products_id=401

głowica tłoka- http://www.machinegun.pl/sklep/product_inf...products_id=141

oraz tłok (tu sie waham który lepszy, bo te części chcialbym aby wytrzymaly najsilniejszy tunning jakies 450-500 fpsow wiec doradzcie ktory bedzie wytrzymalszy)- http://www.machinegun.pl/sklep/product_inf...products_id=347 lub http://www.machinegun.pl/sklep/product_inf...products_id=346

 

Narazie bym chcial tylko te częsci wymienic i myśle ze stockowy gearbox Marui wytrzyma go. Tylko nie wiem jaką spręzyne (maksymalna) wytrzyma gearbox po upgradzie więc doradzcie i czy te częsci w pozniejszym czasie jak wymienie gearbox na wzmocniony, silnik lepszy i oczywićie prec lufę to czy bede mogl w to wszystko wstawić sprężynę 260 bądz 300 PDI??? Jeśli coś pominąłem to napiszcie. Pozdrawiam i czekam na wasze opinie.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...