Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Steyr AUG


Recommended Posts

Przymierzam się(tak właściwie to jestem w 99% pewien)do zakupu Steyr AUG.Zawsze kochałem się w :D nim i to jak :wink: ,na forum było dużo mówione o jego zasięgu,silę strzału i wynikało z nich ze spisuje się świetnie.Niestety w "Zbrojowni"nie ma opisu więc nie mam takiego obiektywnego punktu odniesienia :cry: co sądzicie o jego wykonaniu,na które części trzeba uważać,i może jakieś porównanko do innej broni(nie mówie że koniecznie).Za odpowiedzi z góry dziękuje

Link to post
Share on other sites
  • Replies 217
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Mam AUG'a od paru miesięcy, i jestem w nim zakochany, osiągi jak inne produkty TM, prawdziwa rasowa optyka, i lufa długa a dzięki układowi BullPup, broń jest dardzo zwarta, realistyczny wygląd. Wady cóż mały akumulator i nie najszczęśliwsza replika zaworu gazowego, po kilku demontażach lufu się troszeczkę poluzował i zbyt łatwo się go odblokuje, ja go zrobiłem tak że przewierciłem małą dziurkę i nagwintowałem, mała śróbka zalatwiła sprawę, w FIREARMS mają pasy go AUG'a. Wygląd cóż zawsze mi się podobał, a że szukałem broni innej niż te popularne więc albo AUG albo P90, nie było P90, więc AUG. Jeżdżę na konwenty RPG, i zawsze AUG odgrywa ważną rolę w LARPACH.

Jak znajdę czas to może napiszę obszerną recenzję.

Link to post
Share on other sites

Kwestia gustu:

dla mnie AUG póki co zajmuje trzecią pozycję w rankingu "broni bleh i fuj".... zaraz po FA-MASie i P-90. Jedną z rzeczy dla mnie istotnych jest umiejscowienie magazynka. Ale słyszałam, że jest to dość dobra broń: w wersji ASG jak i prawdziwaej. Opis Aug-a znajdziesz na stronie FA.

Rzeczywiście mała bateria może być minusem (w kolbę nie wejdzie większa :( )... ale reszta ponoć jest porównywalna do innych AEGów.

pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Opis Aug-a znajdziesz na stronie FA.  

Czyżby kryptoreklama? ...:)

 

Co do osiągów, tak jak juz wielokrotnie na tym forum powiedziano, zasadniczo wszystkie AEG są porównywalne,

Co do wygladu, j.w., kwestia gustu - ja nie mogę się do AUG przekonać.

Co do wykonania - wielokrotnie miałem okazję bezpośrednio "obcować" z AUG i wykonanie jest standardowo dobre, słuszna waga i wysoka jakość materiałów.

 

Sprawa małej baterii budzi, jak wielokrotnie zauważyłem na forum, budzi wiele nieuzasadnionych (to moje zdanie) emocji.

Jedynym AEG, gdzie mała bateria stanowi problem, to PSG-1. I tylko wówczas, gdy jest używany w sposób "szturmowy". W innych giwerach (stwierdzam w oparciu o doswiadczenie z: MP5A5, MP5K PDW, XM 177E2, AK 47s, AK 47 Spetsnaz, SG 550) nie zauważyłem kłopotów wynikających z zastosowania małej baterii. Oczywiście musi być ona prawidłowo naładowana. Na marginesie, niektóre z używanych, małych baterii mają blisko 5-letni staż....

Link to post
Share on other sites

Na wstepie zaznacze nie mialem repliki ASG Steyr AUG w lapkach. Za to dane mi bylo strzelac i nacieszyc sie na strzelnicy orginalem (co prawda tylko kilkanascie minut z nim obcowalem, kolejka do niego byla dluga). Nie wiem jak sie ma replika do orginalu. Moje wrazenia byly skrajnie rozne. Z jednej strony zachwycila mnie celnosc tego karabinka i maly odrzut oraz praktycznie brak podrzutu, strzelalem z lufa bodajze karabinowa i karabinkowa, byl trzeci model RKMowy ale sie nie dopchalem. Niestety pojawily sie tez minusy. Dosyc nietypowe jak dla mnie skladanie sie do strzalu ze wzgledu na zamontowanie optycznego celownika zbyt daleko od kolby (nie mam dlugich rak). Poniewaz strzelam na wydechu, po strzale nawdychalem sie gazu gdyz otwor do wyrzucania lusek jest moim zdaniem zbyt blisko twarzy strzelca (w ASG jest to nieistotne). Byc moze ze model ASG jest zbyt plastikowy, w orginale jest identycznie, wrazenie jest takie jakbym wzial do reki plastikowa zabawke ze STAR TREKA, jakos to nie wzbudza zaufania do broni. Zreszta jak przekonali sie niedawno rosjanie, stosowanie kompozytow i plastiku w broni strzeleckiej nie jest idealnym rozwiazaniem. Co do kwesti stylu, jesli chcesz dostosowac ubior do broni to bedziesz mial problem, bowiem na wyposazeniu maja ja Australijczycy, Irlandia i bodajze Arabia Saudyjska. Jakos nieslyszalem zeby uzywala tego systemu broni jakas jednostka specjalna. Wazna czescia broni jest takze celownik optyczny ktory ma dosyc nietypowe kolko celownicze (nie wiem jak to sie nazywa), co jak dla mnie bylo nie tylko nowoscia ale przedewszystkim utrapieniem. Jednak zwykly krzyz lub nawet rozwiazanie jak w SA 80 mimo ze stare jednak jest chyba najlepsze. Pamietaj jednak jest to moje zdanie a mam w kwesti broni nieco konserwatywne poglady. Uwazam ze powinienes wpasc na jakies strzelanie grupy ktora ma kilka rodzaji AEGow, wziasc w raczki kazdy z nich , strzelic i ocenic na swoj gust. Po prostu nie my z tego bedziemy strzelac, a wydac opinie jest bardzo latwo. Heh ksiezniczo wyjatkowo dzis zgodze sie z toba, dluga bron typu bueee.. jest u mnie jest prawie w takiej samej kolejnosci, tyle ze FAMAS prowadzi. (sorki Krecie ale to moje poczucie estetyki osobiste).

Link to post
Share on other sites

Też miałem okazję strzelać z ostrego oryginału, ja jakoś się nie nawdychałem gazów ale to kwestia oddychania :lol: , co do wykonania jest to idealna kopia, a jeśli chodzi o celownik to trzeba się przyzwyczaić, jak się go opanuje jest idealny, co ważne nie zawęża pola widzenia, równocześnie można śledzić cel i obserwować okolice, można z przyrzutu oddać szybki i celny strzał, położenie magazynka jest jest w każym BulPupie podobne, zysk jest wiadomy, krótsza broń przy tej samej długości lufy, na temat wyglądu bym nie dyskutował. AUG'a używają różne oddziały specjalne, nie pamiętam jakie. Co ciekawe magazynki są z plastiku.

 

Wygląd broni to kwestia osobista, ja chciałem mieć broń inną niż większość wybór był prosty P90, AUG, FA-MAS , najbardziej mi się podobał AUG.

Link to post
Share on other sites

Jestem posiadaczem AUG'a od około pół roku i nie narzekam na niego

(no może poza zaworem gazowym który mi w siostra zdjeła i sie go troche naszukałem :evil: bardzo łatwo go przypadkiem zdjąć i zgubić)

 

Co do minusów to mała bateria(podobno można pomajstrować i wstawić jakiegoś customa) i moim zdaniem niezbyt trafnie rozwiązany system ustawiania hop-up.O ustawianiu go w rękawiczkach można zapomnieć.

 

a tak to spox...

Link to post
Share on other sites

Ja zaworek gazory przykręciłem, malutka śróbeczka i po kłopocie.

Po odkręceniu plastikowej klapki oddzielającej akumulator od gearbox'u można władować duże baterie, ja włożyłem pakiet złożony z klasycznych AA, czyli paluszków, zastosowałem te o pojemności 1600mAh każda, jest to niezły wynik, po dłuższych namysłach doszedłem do wniosku że jednak kupię zapasowy akumulator, i będę wymieniał w miarę potrzeb. Czekam na wiosnę kiedy pojawię się w pełnym wyposażeniu i z kilkoma magazynkami.

Link to post
Share on other sites

Co do AUGa chodzi mi głównie o wykonanie (na które części trzeba uważać) ponieważ tego nie zobaczymy na pierwszy rzut oka (chyba że już coś jest aż tak zepsute) :roll:

Pojawił się też wątek na temat wyglądu AUGa hmm co do tego to się nie odzywam-każdy ma inny gust a gdyby chodziło mi o super "laser blaster" to wybrałbym Walthera 2000 ,który jest aż tak brzydki ,że aż piękny :D

Steyra wybieram z następujących powodów:

1Nasz poligon(nowej Piaseczyńskiej grupy(PUMA)składa się z 99%z lasu więc potrzebuje czegoś z długą lufą a niewielkich rozmiarów Steyr pasuje idealnie

2Posiada lunete

3Na forum nie opisano go nigdzie w złych słowach

4Będe grał sam na 6 kolesi więc będe musiał strzelać po 1 naboju żeby truniej było mnie zidentyfikować a mała bateria noo cóż jeszcze bardziej mnie do tego zmobilizuje :D

 

Pozdrawiam

 

Mads

Link to post
Share on other sites

Już odpowiadam : AUG jest wykonany jak oryginał, bardzo daleki krewny mieszkający w Austrii, zaprasza mnie raz do roku do siebie, jako że ma "militarny" zawód, mam okazję po strzelać sobie z prawdziewj broni.

AUG TM i oryginał są bardzo podobne, ten sam kolorek plastikowych części i metalu, co ciekawe nawet kolor i półprzejżystość magazynków oddano wiernie (do AUG'a są madazynki plastykowe jednorazowe i metalowe zwykłe), detale wykonania też się zgadzają, po za jednym : zawór gazowy się trzyma i nie daje się tak łatwo zgubić, co ciekawe metoda wymiany lufy jest identyczna jak w oryginale. Z wersją cywilną jest już gorzej, miałem okazję strzelać z subkarabinka i była to na dodatek wersja na nabój 9 mm, jest to właściwie pistolet maszynowy, wersji cywilnej nie miałem w rękach ale na pierwszy rzut oka wyglądała podobnie.

Link to post
Share on other sites
  • 1 year later...

Wielokrotnie na tym Forum dyskutowano nad wpływem długości lufy na osiągi broni ASG.

 

Jak wiadomo AUG ma chyba najdłuzszą lufę ze wszystkich produkowanych AEG, więc jak to wpływa na jego osiągi :?: :?: :?:

(może są w nim jakieś specjalne rozwiązania, a może GB v.3 ma aż taki zapas)

Link to post
Share on other sites

Stockowo dłuższą lufę ma tylko PSG-1 ale to ogólnie nietypowa konstrukcja.

Ja ze swojej strony powiem że AUG jest bardzo celny. Zasięg też jest przyjemny chociaż nie spodziewaj się ze będziesz snajperem ze stockowym karabinkiem.

Co do ilości kulek na jednej bateri. 10 magazynków (80 kulku każdy) wystrzelisz spokojnie.

Link to post
Share on other sites

ja tez sie zastanawiam powaznie nad zakupem AUG. powod? jest inny niz wiekszosc broni jakie sie teraz widuje (kogo nie zapytasz to slyszysz ze kupuje m4 i m4 :D ).

z ta bataeria to az tak zle jest? moze jakies wlasnej produkcji baterie sie jednak mieszcza? jezeli 10 magazynkow to spokojnie mozna sie pobawic

 

co do dlugosci lufy i mozliwosci jakie ona daje to slyszalem ze zwiekszenie celnosci broni (ASG) przy wiekszej lufie ma znaczenie tylko do 45 cm. potem juz nie ma roznicy wiekszej

 

i jeszcze jedno. czym sie rozni wersja policyjna AUG wojskowej?

tylko mozliwoscia zmiany celownika? bo jezeli tak to chyba lepsza jest policyjna(mozliwosc zamontowania kolimatora i wogole).

Link to post
Share on other sites

Stary .... Bateria Custom to nie bateria standardowa. Customy mają specjalny kształt i przeważnie nadają się do tylko jednej broni a czasami tylko w konkretnej wersji.

Do AUG'a można wszadzić baterię nawet i 2500 mAh (NiMH). Baterię wykonuje się z ogniw wielkości paluszków. Jak znajde fotkę to dam.

Link to post
Share on other sites

Dwa lata użytkuję AUG - MIL. Dwie standardowe baterie akumulatorów wystarczją na cały dzień bardzo ostrego wygrzewu. Osobiście nie jestem jakimś zapaleńcem, najczęściej się strzelamy raz w tygodniu. Przeliczyłem koszt specjalnych baterii o większej pojemności i się nie opłaca. Nie mam zamiaru też kombinować aby upchnąć większą baterię (vide usuwanie klapki). W AUG'u wymiana baterii to moment, więc można nosić spokojnie dodatkowe. Cena w machinegun.pl jest dobra, sam próbowałem kupić pojedyncze ogniwa Sanyo CADNICA 600 i wyszło parę zeta taniej - a gdzie montaż, końcówki ? Jeśli chcesz się "lajtowo" strzelać to kup dodatkową baterię. Ja jeszcze kupię lufę precyzyjną i tym koniec.

Link to post
Share on other sites

Ja tylko dodam, że do AUGa bez żadnych przeróbek wejdzie bateria 9,6V na standardowych ogniwach Sanyo 550-600mAh (można tylko dla wygody schować bezpiecznik pod plastikową klapkę zasłaniającą tył gearboxa). Musi mieć tylko odpowiedni kształt - litery L, czyli standardowo 6 ogniw w dwóch rzędach i 2 ogniwa równolegle do nich (ławiej narysować niż tłumaczyć, ale nie chce mi się...).

 

Dwie baterie 600mAh wystarczyły mi jak dotąd na każdą imprezę na jakiej zdarzyło mi się być (łącznie z Wędrzynem, gdzie strzelaliśmy sporo również w niedzielę, nie tylko sobotę).

Choć tutaj oczywiście wszystko zależy od tego jak kto strzela, ja raczej nie robię "spray&pray"...

-

Link to post
Share on other sites
  • 6 months later...

Rany, miej trochę litości dla języka ojczystego... "mątaż" ?? ?? :lol:

 

Ja zawsze twierdziłem, że pod względem funkcjonalnym luneta w elektrykach nie ma sensu. Póki co nikomu nie udało się przekonać mnie, że jest inaczej... :wink:

Jeżeli nie będziesz robił z tego AUGa "supersnajpy" z zasięgiem pod 80m, to daj sobie spokój z lunetą... Z kolimatorem będziesz z pewnością dużo szybciej i lepiej celował (od wielu posiadaczy lunet słyszałem, że i tak strzelają "po kulkach").

No chyba, że zależy Ci przede wszystkim na wyglądzie, a nie funkcjonalności.

 

Co do montażu - większa część kolimatorów nie potrzebuje dodatkowych pierścieni, mają odrazu "integralny" montaż. Kolimatory Guardera mają pierścień montażowy w zestawie. Z tych dostępnych w naszych sklepach, tylko do "lunetkowych" z Classic Army trzeba dokupić pierścień.

-

Link to post
Share on other sites
okazuje się, że luneta coraz częściej przydaje się dla... identyfikacji celu.

 

Zgadza się, do obserwacji taki diwajs się nadaje (może niekoniecznie to maleństwo co jest w marujowskiej wersji AUGa "Military"). W silnych łupgrejdach to się nawet tego używa do celowania i trafiania. Ale gdy przychodzi do strzelania na dystansach standardowych dla stockow'ych i średniotuningowanych elektryków... ja zostanę przy swoim - do szybkiego i sprawnego celowania nie ma to jak dobry kolimator z tubusem 30mm (niektórzy biegają nawet z 40-stkami i też nie narzekają).

 

Moje przekonania wynikają zapewne ze "stylu" - ja nawet w kałachu bez kolby strzelam w/g celownika, bardzo rzadko "po kulkach". U mnie to po prostu działa i zużywam raczej niewiele kulek, porównując do kolegów ze stada... :wink:

Ale w końcu każdy ma własnego stajla... :wink: :lol:

 

Co do ostatniego postu... Rany... znowu... :roll:

Co jest lepsze... A co Ci się bardziej podoba?

Zielony? Kupuj zielonego. Czarny? Kupuj czarnego.

Lunetka w zielonym ma małe światło i z dużymi goglami można się do niej nie dopasować (maska w ogóle odpada). W czarnym trzeba dopłacić za optykę, ale można zamontować cokolwiek, czego się człekowi zachce. Innych różnic nie ma.

-

Link to post
Share on other sites

Może i ja się podzielę. Ja mam tak http://www.ekipa.lublin.pl/potulny5.jpg Jest to luneta 8x56 do obserwacji terenu z dużej odległości nadaje się idealnie. Łatwo wypatrzeć wroga (jeśli się nie kamufluje dobrze). Do celowania natomiast na airsoftowych dystansach dla mnie to za dużo. Sądze, że sztywne 4x albo przestawny 3-9x jest akurat, ale tylko z duzym obiektywem i okularem minimum 20mm bo inaczej to się robi męczące. Lecz i tak wygląda fajnie :)

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...