Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

[ARCH][GAZ] Glock z metalowym zamkiem


Recommended Posts

Czy ktos posiada Glocka z pelnym upgrade'em? Tzn metalowy zamek, mocniejsza sprezyna powrotna i zawor o zwiekszonym przeplywie?

 

Jak taki zestaw sie sprawdza w praktyce? Awaryjnosc, moc, wydajnosc z jednego maga gazu?

Link to post
Share on other sites
Czy ktoś posiada Glocka z pełnym upgrade'em?  

 

Ja nie posiadam ale... sie wypowiem ponieważ strzelałem z niego dwa razy (tzn dwa pełne niedzielne strzelania) i posiadam tez glocka bez upgreadu (w obu przypadkach byl to 18c)

 

Jak taki zestaw sie sprawdza w praktyce? Awaryjność, moc, wydajność z jednego maga gazu?

 

Zestaw w praktyce sprawdza sie dokładnie tak samo jak i bez upgredu :) nie mierzyliśmy go na chronometrze ale podczas strzelania nie widać było jakiegoś zawrotnego wzrostu zasięgu (ale obydwa glocki strzelają pięknie nawet dorównują zasięgiem AEGowi). Zużycie gazu jest bardzo zbliżone do stocka (strzelałem z tego upgredowanego mając dwa magazynki jeden z zaworem o większej przepustowości - było to w w jesieni/zimie )

 

Wygląd tu chyba jedynie tkwi sens tego upgredu, naprawdę fajnie wygląda i fajnie słychać jak się go przeładowuje i strzela.

 

Awaryjność: obydwa glocki służą jako druga bron, narazie bez awaryjnie (pomijam zacięcia - tzn zamek nie wraca do podstawowej pozycji, trzeba go dopchnąć - występowało to gdy miałem mało gazu w butli)

 

 

Podsumowując zakup warty jak nie masz co z kasą robić i inwestujesz w wygląd.

 

Pozdrawiam Cappuccio

Link to post
Share on other sites

Ja mam Glocka 17 (KSC-KWA) z dokupionym oddzielnie metalowym zamkiem i mocniejszą sprężyną powrotną. Nie zakładałem zaworów o większej przepustowości.

W porównaniu z wersją stock'ową zmniejszyła się szybkostrzelność (wiadomo większa bezwładność metalowego zamka)

Broń stała się podatna na ciśnienie gazu podawanego z butli.

Tzn. przy ładowniu "resztek" gazu z butli 1000 ml lub w mniej więcej połowie pojemności butli 500 ml (oczywiście GG) występuja problemy z gunem.

Słabe ciśnienie gazu w magazynku powoduje, że zamek nie może wykonać pełnego cyklu Blow-Back. Spężyna jest na tyle mocna że trzyma zamek w przedniej pozycji. Po strzale gaz nie ma siły przełamać oporu sprężyny, cofa się jednak na tyle że załadowana zostaje następna kulka.

"Iglica" która uderza w zawór nie cofa się z powrotem i ciągle naciska na zawór, zamek ponownie cofa się parę milimetrów i załadowana zostaje następna kulka.

U mnie w ten sposób Glock potrafi wypluć 3 kulki w jednej serii. (robi się z niego taki G18C:)

Dzieje się tak tylko przy końcówce gazu albo gdy strzelanie odbywa się przy niskiej temperaturze powietrza.

Wtedy wyjściem jest zamontowanie stock'owej sprężyny powrotnej.

Co prawda wtedy zamek wolniej powraca w przednie położenie ale za to nie strzela seriamii (nie syfonuje).

Aha, na wzmocnioną sprężynę powrotną też trzeba uważać. Jest ona skręcana z 2 części które pod wpływem drgań pochodzących ze strzelania rozkręcają się.

Może to powodować zacinanie sie guna "zupełnie bez przyczyny".

Link to post
Share on other sites
Wygląd tu chyba jedynie tkwi sens tego upgredu, naprawdę fajnie wygląda i fajnie słychać jak się go przeładowuje i strzela.

No o to w tym upg chodzi, tylko nie chcialbym zeby to sie odbylo kosztem uzytecznosci klamki.

 

Podsumowując zakup warty jak nie masz co z kasą robić

Tak, to o mnie :twisted: Nie mam co z kasa robic bo jej nie mam :lol:

Link to post
Share on other sites

Foka! Mam tę 18C z chyba II stopniem upgradu. Nie widzę różnicy, poza zajebistym odgłosem przeładowywania i znacznie zmniejszoną szybkostrzelnością na auto. Ale to akurat dobrze, bo mam krótkie magazynki. Do tego latara taktyczna i wygląd zajebisty. Choć osobiście polecam Ci oszczędzić na pełnym upg, kupić lufę i zamk metalowe, a reszte wydać na oświetlenie taktyczne.

Link to post
Share on other sites

No o to w tym upg chodzi, tylko nie chcialbym zeby to sie odbylo kosztem uzytecznosci klamki.

 

Tak jak pisałem wyżej, użyteczność pozostaje dalej na wysokim poziomie, ja specjalnie nie zauwazylem roznicy w strzelaniu na zaworze upgredowanym i nie. Ale to byla jesien/zima wiec warunki mogly byc troche inne od obecnych ;)

 

 

Pozdrawiam Cappuccio

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Hmm, mam full metal KSC. Moge powiedziec jedno: CZAD.

- realizm

- dzwiek

- szybkosc

 

Minusow nie zobserwowalem. Stosuje standardowy GREEN gas. Kulki 0,25 TM. 0,2 Excell byly jakies takie za lekkie.

 

Aha, wymaga konserwacji jak real gun, co jakis czas rozebrac, przesmarowac.

 

Polecam.

Link to post
Share on other sites
Aha, wymaga konserwacji jak real gun, co jakis czas rozebrac, przesmarowac.

Czyli nie jak eral steel ;)

Znajomi, którzy mają Glocki narzekali, że jak sie je regularnie czyści to chodzą gorzej niż nieczyszczone. I czyszczą je mniej więcej raz na rok :)

Link to post
Share on other sites

witam, jestem posiadaczem takiego zestawiku tzn kupiony w MG pod nazwą "Glock 17 [seria KSC]" + "Metalowy zamek i lufa do Glock 17" + "Sprężyna wzmocniona z prowadnicą do Glock 17/18 [Guarder]" (nazwy wzięte z MG w celu dokładnej identyfikacji) jeżeli kupisz coś ~takiego- będziesz zachwycony i nawet jak przejdą ci strzelanki to zostawisz tą zabawkę jako replikę wygląda co najmniej pięknie, reszta zgodnie z opisem panów z nickiem "Cappuccio" oraz "wally" od siebie dodam tyle że warto od razu nasmarować zewnętrzną powierzchnię lufy zewnętrznej ponieważ jest szorstka i wyciera w otworze pokrywy zamkowej jajowaty otwór zniżając tył podczas przeładowania a także zmienić prowadnicę z powrotem na org. plastykową ale z mocniejszą sprężyną tą od "Sprężyna wzmocniona z prowadnicą do Glock 17/18 [Guarder]" a to dlatego iż ta jest źle wykończona od wew. strony (zbyt ostra, toczona na szybkiego ) i podczas wsuwania się do otworu pokrywy zamkowej ( otworek pod lufą) zdziera lakier i wybija coraz większy otworek nadając mu nie Glokowski kształt

ps. jeżeli coś pokićkałem to wybaczcie bo jestem po Tyskim znieczuleniu i ew jutro się to poprawi albo nie:P

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Witam!

Mam mały problem z glockiem 19 z metalowym zamkiem.

Otóż wyjąłem zamek nasmarowałem lekko, próbowałem go wsadzić i..... zamek zaciął się całkowicie, nijak nie idzie go wyjąc ani włożyć. Został w pozycji normalnej, a lufa i bolec na dole wystaje. Co zrobić żeby go wyjąć?

Link to post
Share on other sites

Tak czytam i nagle taki kop:

Glock z metalowym zamkiem? :]

Trochę to psuje klimat tej broni, to głównie o to chodzi że Glocki są z tworzywa. No i na dobrą sprawę Glock "full metal" powinien być z plastiku :D

W końcu określenie full metal zakłada wykonanie oryginalnie metalowych części z metalu a nie całej broni :wink:

 

Sorry za off-top :twisted:

Link to post
Share on other sites
Witam!

Mam mały problem z glockiem 19 z metalowym zamkiem.

Otóż wyjąłem zamek nasmarowałem lekko, próbowałem go wsadzić i..... zamek zaciął się całkowicie, nijak nie idzie go wyjąc ani włożyć. Został w pozycji normalnej, a lufa i bolec na dole wystaje. Co zrobić żeby go wyjąć?

 

Sprobuj odciagnac zamek jak do przeladowania, nastepnie chwyc prowadnice sprezyny oporopowrotnej ( ten bolec) i pociagnij do przodu. Powinien wskoczyc na swoje miejsce. Nastepnie sprobuj znow wyciagnac zamek. Pamietaj nic na sile, poruszaj troche tym bolcem. A nastepnym razem sprawdz czy lezy poprawnie na lufie.

Niech ci BoT pomoze, ma takiego samego

 

Aha, Foczydlo, bede znow w Gdansku kolo 27 pazdziernika. Pokaze ci jak wyglada i zachowuje sie Glock 19 z KSC z upgradem.

Link to post
Share on other sites
Witam!

Mam mały problem z glockiem 19 z metalowym zamkiem.

Otóż wyjąłem zamek nasmarowałem lekko, próbowałem go wsadzić i..... zamek zaciął się całkowicie, nijak nie idzie go wyjąc ani włożyć. Został w pozycji normalnej, a lufa i bolec na dole wystaje. Co zrobić żeby go wyjąć?

 

zle wsadziłes sprężynę powrotną z tulejką - spłaszczony łepek (nie wiem jak to sie fachowo nazywa) za głęboko wszedł/źle oparty tez to miałem niedawno po kupnie 18C jak go rozłożyłem i złożyłem :wink:

Link to post
Share on other sites

Też mi się coś takiego zdarzało. Kiedyś przez trzy dni nie mogłem ruszyć zamka. Pistolet poleżał na półce, wziąłem go i... działał :)

Teraz jak się przyblokuje zamek zwykle pomaga odwrócenie pistoletu "do góry nogami" i mocno (ale z wyczuciem ;)) uderzyc kilka razy z boku otwartą dłonią i ponownie spróbować poruszyć zamek. Można poprawiać kilka razy.

Jak nie podziała to... spróbuj czegoś innego :)

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...