Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Zbyt mały skok zamka w pistolecie. (BB)


Recommended Posts

Mam taki problem, kupiłem używany pistolet i na 2 magach (starsze) zamek cofa się do tyłu zbyt mało żeby zablokować się po ostatnim strzale. Na nowszym magazynku wszystko jest w porządku.

 

info

1. wszystkie magazynki na oko wyglądają dokładnie tak samo.

2. problemowe magi blokują się prawidłowo jeśli odciągnę zamek ręcznie

3. wszystkie magi zostały nabite na max na czas prób

4. uszczelki koło szczęk przez które wydostaje się gaz wyglądają dobrze (tzn. tak jak w działającym magu)

 

Jakieś pomysły?

Link to post
Share on other sites

No właśnie rozebrałem większą część i wygląda naprawę nieźle, bez pyłu i piachu, wszystko śliskie ale bez kapiącego smaru. No i na tym 3 magu działa prawidłowo.

 

taka myśl mnie naszła, jest jakaś szansa że chiński mag nieznanego źródła (metalowe szczęki) może puszczać gaz większym gardłem (bo ja wiem, ciśnieniem przecież nie) niż oryginalny magazynek od bella?

Link to post
Share on other sites

Zerknij oring w dyszy (cylinder gazowy) często daje zbyt małą szczelność i gaz dawkowany na BB ucieka bokami zamiast wyrzucić zamek do tyłu. Możliwe, że te 2 magi, na których nie działa są minimalnie wyższe i mocniej dociskają dyszę, przez co potrzeba większej mocy, aby wyrzucić zamek do tyłu.

Link to post
Share on other sites

Bezedura. Wcięcie pod zatrzask magazynka. W jednym magu masz pewnie mniej wytarty bądź też jest on innych wymiarów (inna firma, inna seria lub coś takiego). Przede wszystkim to musisz sprawdzić czy jak dociśniesz maga ręką, do góry to wszystko chodzi OK. Poza tym musisz sprawdzić czy zawory swobodnie, lekko sie otwierają i zamykają.

Link to post
Share on other sites

Colt 1911 Bell. Kupiłem bo ładnie będzie wyglądał w kaburze ze świadomością że może średnio działać. :)

Wymiana AEG na GBB nie sprzyja zakupom dobrych/drogich pistoletów..

 

Ze tego co wyczytałem wydaje mi się że Bell jest w znacznym stopniu kompatybilny z częściami KJW?

Albo naprawię albo sprzedam magi i będzie stówka odłożona na następny pistolet.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Ok, część problemów została rozwiązana testem lepszego gazu na strzelance, niestety nie miałem jeszcze okazji załadować go do wszystkich magazynków. Pojawia się inne pytanie.

 

Z jakiego powodu pistolet może pobierać 2/3 kulki naraz?

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...