Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Wymiana lufy wew. gumki hop up spowodowało puste strzały.


Recommended Posts

Witam.

 

Posiadam PJ4A1 i niedawno wymieniałem lufę precyzyjną (na guarder 6.02) oraz gumkę hop up (na guarder przeźroczysta). Dzisiaj przestrzelałem replikę i na początku na Mid-Capie na trybie semi jak i auto tylko pierwsza kulka wylatywała, reszta nawet nie została załadowana do komory, na Hi-Capie również (testowane na 5 różnych magazynkach, więc nie jest to jego wina). Podkręciłem ho0p-up w celu sprawdzenia czy to jego wina. Cóż, na Mid-Capie wciąż to samo, a na Hi-Capie można strzelać tylko na pojedyńczym. Po skręceniu hop-up kulki albo nie wylatywały i klinowały się, albo wylatywały na bardzo małą odległość.

Rozkręciłem replikę jeszcze raz i rzeczywiście gumka była lekko pofałdowana, wyjąłem ją i jeszcze raz włożyłem z powrotem - zero fałd. Poszedłem przestrzelać replikę i problem wciąż ten sam.

 

 

Proszę o pomoc i z góry dziekuję za odpowiedź.

Link to post
Share on other sites

Miałem tego Guardera przezroczytego i musze powiedzieć ze w kilku komorach mialem z ta gumka problemy. KA M4, MP5 Cyma, KA Sig 556, Cyma 045... we wszystkich replikach zmiana gumki owocowała normalna pracą czyli brak zacięć i nieszczelność. Ustaw HU na 0. Podepnij Hi-Capa, reple do góry nogami i sprawdź czy podaje.

Link to post
Share on other sites

Panowie, czas na krótkie podsumowanie dla przyszłych pokoleń.

 

Nie była to wina gumki Hop-Up tylko idioty, który to instalował - czyli moja.

 

Rozkręciłem replikę jeszcze raz i wpychając kulkę przez wlot (gdzie normalnie wpychałby magazynek) okazało się, że kulka zatrzymuje się przez zbyt przesuniętą do przodu gumkę (po prostu zahacza o nią i nie chce iść dalej), wiec tylko przy wyjątkowo mocnej sprężynie w magazynku mogłaby pokonać tą 'barierę'. Stąd tylko pierwsza kulka mogła zostać wystrzelona, ponieważ wtedy nacisk był największy.

Ponieważ w zestawie z lufą nie został dołączony pierścień lufy, użyłem starego, który musiałem wpychać na siłę na lufę (co wcale nie było łatwe) inaczej lufa wypadała razem z gumką.

Zbliżyłem więc pierścień tym samym oddalając gumkę od wlotu kulek. Dzięki temu mogę strzelać normalnie i już teraz zauważam lepsze osiągi niż na stockowej.

 

Odkryłem tylko jedną wadę tej gumki - przy skręconym Hop-Up'ie lub braku dystansera kulki wylatują z lufy - po prostu gumka ich nie trzyma.

 

Przepraszam za kłopot i dziękuję za odpowiedzi.

 

Temat do zamknięcia.

Link to post
Share on other sites
  • 4 months later...

Witam !

 

Z góry przepraszam za wznowienie tematu, ale problem powrócił.

 

Nie jest to związane z montowaniem komory i lufy, lecz gumki i komory.

 

Problem:

Posiadam zieloną gumkę G&G (dokupiłem, żeby sprawdzić, czy problem nie siedzi w gumce Hop-Up) oraz komorę stockową od P&J.

Jeśli zakładam G&G i dociskam ją do końca to kulka nie wchodzi do komory, zatrzymuje się na przedniej części gumki (dzióbku), który wystaje.

W gumce stockowej nie ma takiego problemu. Gdy gumkę dociskam do końca zatrzymuje się tak, że nie wystaje pod podajnik. Gumka stockowa nie ma tego 'dzióbka', jest równej wysokości.

Czy wymiana komory mogłaby pomóc, czy problem tkwi w czymś innym.

 

300x240_product_media_GE-07-02(1).jpg

Po lewej widoczny 'dzióbek', którego nie ma stockowa gumka P&J

Edited by Michaleq1
Link to post
Share on other sites

Tak, o kołnierz, dystanser zawsze jest na swoim miejscu.

 

Nie chodzi o to, że gumka nie chce wejść. Właśnie, że wchodzi tylko za daleko, tak jakby konstruktorzy komory nie uwzględnili tego, że coś ją ma zatrzymać lub gunka G&G jest za długa do tej komory (jednakże z Guarderem jest tak samo).

Link to post
Share on other sites

Tak wymiana komory jest konieczna przy tych replikach, jezeli wymienia się gumkę na standard TM. Komory w A&K/P&J zostały przystosowane do gumek bez kołnierza (dziubka).

 

Często bywa tak, że nalezy wmienić też dyszę.

 

Polecam komory:

 

1. King Arms

2. G&G

3. CA

 

edit: widzę, że już ktoś odpowiedział

Edited by tred211
Link to post
Share on other sites

verb007 zarozumiały człowieku nie każdy jest tak mądry jak ty.

Nie załapałem o co kaman. Komore dorwiesz na komisie za 15zł nawet nie raz, chyba że te z droższej półki, -poluj na dobrą używkę.

Edited by P&P
Link to post
Share on other sites

Też miałem ten problem w mojej m4 od pj , kiedy zmieniłem gumke na guardera spadek mocy jak i puste strzały były normalką . Najlepszym sposobem na to jest wymiana komory na chodzby metalową komore guardera za 40 zł co prawda ciężko ją dostać ale warto poszukać . Po pierwsze jest dużo bardziej szczelna a po drugie pasuje na nią każda gumka no i ta cena ;}

Edited by Livermx
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...