Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Problem z dyszą AK74 Boyi RK-05


Recommended Posts

Witam. Czy mógłby mi ktoś podać długość stockowej dyszy w RK 05? Niestety zakupiłem replikę z wymienioną dyszą na krótkiego ultimate'a i nawet na wysuniętej dyszy nie widać jej w hopupie (tam gdzie pobiera kulki). Chciałbym zakupić nową, uszczelnioną, jednak na moje oko nawet 20,7mm będzie za krótkie. Komora hopa czarna stockowa

Link to post
Share on other sites

Miałem to samo, pokusiłem się na doszczelnioną dyszę, lecz była za krótka - nie doszczelniała się na kołnierzu gumki hu. Wrzucę ci po pracy długość stockowej dyszy.

 

Jest tylko jedno ale - nawet za krótką dysze widać we wlocie kulek w komorze, skoro u ciebie nie widać, to może coś źle złożone jest lub walnięte w gb.

Link to post
Share on other sites

U mnie coś musi być nie tak. Obejrzałem dla porównania rk-06 z przeźroczystą komorą i tam dysza 19,7mm w pozycji wysuniętej praktycznie zasłania otwór wlotowy z magazynka, zostaje szczelina około 1mm. U mnie dyszy w ogóle nie widać. Może popychacz się klinuje - moja dysza dość ciężko chodziła na głowicy cylindra.

Link to post
Share on other sites

W tym RK-06 pewnie sporo fps ucieka, przy wysuniętej dyszy nie powinno być szczeliny ;)

 

Sprawdź czy wszystko dobrze poskładałeś, jeśli dysza i popychacz siedzą prawidłowo i jest sprężynka na popychaczu to sprawdź czy zębatka tłokowa nie jest za wysoko spodkładkowana, wtedy mogłaby dociskać popychacz do szkieletu przez co ten nie mógłby się poruszać.

Link to post
Share on other sites

Wszystko poskładane prawidłowo. Dysza pracuje normalnie, jednak zostaje w pozycji tylnej. Wygląda, że silnik robi overspin (na lipo 7,4 20C).

Postaram się sprawdzić na innym silniku i dam znać. Co do dyszy to dalej będę wdzięczny za właściwy rozmiar :) Test papierka- efekt papierek zostaje wystrzelony pół metra do góry.

Edited by uli23
Link to post
Share on other sites

Dysza stock 19,7 mm .

Dysze o tych wymiarach stosuje się do replik gdzie komora HU jest dopychana do GB klockiem a dodatkowo sprezyna na lufie wewnetrznej.

Dysza 20.7 mm dedykowana jest do replik gdzie komora HU przykręcana jest do przedłużenia lufy zewnętrznej ponieważ różnie to bywa i nie zawsze komora spasowana jest z GB a dokładniej nie wchodzi tak głęboko w otwór szkieletu GB jak powinna.

Link to post
Share on other sites

Test papierka nie wyjdzie, kiedy dysza zostaje schowana, bo naciśnięcie spustu powoduje najpierw zwolnienie sprężyny i strzał a potem dopiero naciągnięcie od nowa. Najpierw problem trzeba rozwiązać z dyszą pozostającą w pozycji "schowanej".

Pytanie tylko co powoduje, że na single fire faktycznie wygląda jak overspin i sprężyna się nie luzuje, dysza się chowa - a powinna być wysunięta w spoczynku.

Co ciekawe ja w niemal tej samej konfiguracji tego problemu nie mam.

SP130, chinski tlok i glowica wentylowana, prowadnica wzmocniona, stock zębatki XYT, dysza ultimate szczelna, stock silnik i lipo 7,4 20C.

 

Snipernr1: dzięki - bardzo ważne informacje i mi też się przyda :)

Link to post
Share on other sites

W mojej konfiguracji jest LCT135, silnik boyi stock (po przejściach), zębatki 18:1 SHS wzmacniane, podkładkowanie ok, batka - malutkie lipo 950mAh 7,4 20C. Czy można sobie jakoś poradzić z tym bez mosfetu? Wymieniłem już springa na m100, zębatkę tłokową na std XYT- wszystko bez zmian, dysza zostaje w pozycji cofniętej po strzałach na semi (dysza pracuje normalnie, sprawnie się wysuwa, chowa, popychacz działa). Sprawdzałem na innym silniku również boyi)- dalej to samo

Edited by uli23
Link to post
Share on other sites

dysza zostaje w pozycji cofniętej po strzałach na semi

 

Mam to rozumie że po oddaniu strzału na semi dysza chowa sie w GB i nie widac przez otwór wlotowy kulek do komory HU.

Jezeli tak sie dzieje to masz wszystko w porządku gorzej jakby na semi wysuwała sie powiedzmu do połowy otworu w komorze HU.

 

Jezeli jednak chcesz aby dysza wysuneła sie na maxa i padł strzał a dysza sie nie cofneła to musisz bawic sie spustem na semi do bulu aby sie tak stało- ze tak powiem delikatnie go muskac paluszkiem ..

 

A swoja drogą w komorach AK gumka powinna byc tak zamontowana aby minimalnie było widac kołnierz przez otwór wlotowy kulek.

Link to post
Share on other sites

Powiem szczerze, że nie wiem. Po każdym strzale na semi dysza zostaje w pozycji cofniętej. Wygląda tak jakby miało tak być. Dysza pracuje normalnie- wysuwa się i chowa.

Myślałem że zębatki robią overspin, jednak wykonują pełny powtarzalny obrót zawsze taki sam (zostają w takiej pozycji jak na fotkach po każdym strzale)

Jeśli jest to prawidłowe zachowanie to dlaczego w drugiej praktycznie takiej samej replice dysza pozostaje w pozycji wysuniętej i podczas strzału dosyłacz ją cofa, a u mnie wszystko działa odwrotnie. Ten "wypustek" ciągnący powinien się zatrzymać przed dosyłaczem?

Jeśli nie ma to wpływu na podawanie kulek i szczelność to oczywiście nie ma problemu może tak zostać. Pytanie tylko dlaczego się tak dzieje?

Edited by uli23
Link to post
Share on other sites

Trudno mi sie zgodzic. wg.

dysza zostaje wysunięta. sprężyna główna wyluzowana, sprężynka od popychacza wtedy także i to dla mnie jest prawidłowy stan. Natomiast schowana dysza to zębatka tłokowa w najlepszym wypadku prawie już ciągnie tłok (lub juz lekko napina sprezyne glowna) a sprezynka popychacza jest caly czas naciagnieta.
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...