Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Witam . Planuje zalozyc wlasna firme zajmujaca sie organizacja imprez/ wypadow zwiazanych z ASG . Zanim zdecydowalem sie na to przejrzalem wiele tematow na roznych forach ale nigdzie nie moglem znalezc swiezej wiadomosci jak to przeklada sie na biznes i jak wysokie sa z tego korzysci . Na poczatek planuje zakup ok 25 replik w tym ok 2 snajperek . Przejrzalem wiele konkurencji i w sumie nie mam do nich zastrzezen poza cena kulek oraz stanem broni . Wiem ze po jakims czasie moje karabiny beda wygladac tak samo a nie chce tez zabijac konkurencji zjechaniem z ceny - z tego co zauwazylem 10 zl za 300 kulek jest to srednia i jej bym sie trzymal , bardziej wolalbym sie skierowac ku np lepszego zaopatrzenia czyli zamiast zwyklych okularkow pracowniczych gogle ktore tak szybko nie paruja , i co wazniejsze swiezymi mundurami bo na jednej imprezie mdlilo mnie przez jakis czas az nie nasiaklem tym zapachem . Wiem ze kazdy tnie koszty jak sie da ale zniechecilo mnie to do tych organizatorow .

Prosze was o rasy jak to w realiach wyglada :

 

1. Jakie repliki sa najbardziej lubiane ( czy tylko ak47 i m16 ?) i jakie sa najmniej awaryjne i czy czasem blisko 400fps to nie za duzo na laikow .

2.Czy ogloszenia ktore widnieja w internecie odnosnie wynajecia poligownow czy miejscowek na tego typu imprezy sa wlasnoscia tych ludzi czy tylko ktos ma uklady - jezeli znacie na slasku takie miejscowki na ktore moge wejsc i napewno nie bedzie tam innej grupy bylbym wdzieczny pozniewaz nie wiem jak dziala rezerwacja takiego miejsca a nie chcialbym pozniej nieporozumien.

3.Ktory sklep wybrac ? Bylem w TajwanGunie i w gruncie rzeczy nie narzekalem , bardzo fajna firma i na koncie firmowym ceny czasem sa bardzo atrakcyjne , ale gdzie isc zeby pozniej serwis replik mnie nie zjadl doszczetnie .

4.Jak to wyglada tak naprawde z kulkami bio - bo mam opcje dogadania sie z lesniczym ale musialbym uzywac kulek bio - wiem ze to mocno zaniza moj zysk ale teraz chodzi mi o wiedze

5.Czy w maskach ludzie sie czuja komfortowo ? Sam mam maske z siatki i przyznam sie ze jeszcze nie spelnila swojego zadania a jednak w terenie troche przeszkadza

6.Na ile osob srednio organizujecie imprezy - przypominam ze chodzi tu o ludzi bez broni itp czyli dla ludzi ktorzy chca isc sie postrzelac

7. Na calosc mam okreslona kwote czyli od razu kupuje co mi potrzebne i pozniej poza serwisem i dokupieniem kulek nie mam zamiaru wydac ani zlotowki wiec co potrzebne to musze kupic

8. I gdzie tak naprawde ludzie lepiej sie bawia czy w lesie , poligonie czy w opuszczonych budynkach , co do tych budynkow mam lekkie obawy jezeli chodzi o ich stan techniczny poniewaz nie chce aby komus cos sie stalo

 

Noi jak macie jeszcze jakies wskazowki jak to wszystko uruchomic i rozkrecic na maxa bylbym wdzieczny za kazda pomoc :)

Link to post
Share on other sites

Moja rada, najpierw sam zacznij ogarniać ASG, bo kilka Twoich pytań dla zwykłego gracza asg są oczywistościami. Przeanalizuj jeszcze czy na pewno to dobry pomysł, czy nie wtopisz to tylko kasy. Sprawdź czy w ogóle na Twoim terenie jest zapotrzebowanie na takie usługi, bo rozumiem, że głównym Twoim klientem mają być firmy, które robią imprezy integracyjne.

Link to post
Share on other sites

Mistrz25 - niestety nie moge jezdzic na kazda strzelanke i podpatrywac jak oni to robia - juz kilka scenariuszy mam ktore mi i moim kolega sie podobaly ktore napewno byly by w moim planie ale chodzi mi o kwestie finansowa bo watpie aby ktos chwalil sie tym ze maja zysk na tym bo robili by sobie konkurencje a wg mnie przeciwnie bo ja moge kogos zniechecic brakiem doswiadczenia badz jak to w moim przypadku postrzelalem sie za czyjas kase i kupilem tak swoja pierwsza bron . Tutaj juz daje klientow firmom ktore organizuja zloty itp mnie niestety narazie na to nie stac

 

I nie bede kierowac swojej oferty do firm tylko do wszystkich . Wedlug mnie jest na to popyt , kiedys nie mialem o tym zielonego pojecia ale trafilem na promocje asg i tak poszedlem na kilka strzelanke i wciagnelo mnie to i mam nadzieje ze tak tez bedzie w przypadku gdzie ja bede to robic .

 

Glownie chodzi mi o to jak sie za to zabrac zeby jak najmniej stracic czyli repliki najmniej awaryjne - jestem tego zdania ze to nie model a sztuka moze byc wadliwa no ale .... repliki chcialbym kupic w granicach 500zl . Nie widze sensu dawac laikom drozszego sprzetu .

 

Noi jak widzicie reklame takiej inwestycji

 

A co do strat to sprawne sztuki ak47 czy m16 chodza srednio ponad 300 zl czyli 100zl mniej niz nowka wiec straty powinny byc nie wieksze niz 30% inwestycji , choc chcialbym je jeszcze zminimalizowac

Uzwywki w gre nie wchodza , kolega kupil naprawde okazyjne replike a musial na starcie dolozyc 150zl i niewiele wiecej by dolozyl i mialby nowke

 

Z tego co zauwazylem to izotonik i grill to podstawa ale jak dla mnie to za malo .

 

Galithar - Ślask to duze miejsce i jestem pewien ze przy dobrej reklamie mozna nabyc wystarczajaca ilosc klientow aby w rok zwrocila mi sie inwestycja choc na to nie licze a zaczyna sie sezon wiec wypadalo by ju z tym ruszyc .

Edited by Mucha64
Link to post
Share on other sites

Jakoś tak ciężko mi wyobrazić sobie, że to przedsięwzięcie zaistnieje.

Z takim poziomem pisania w języku polskim, jaki reprezentujesz, uważam, że zorganizowanie działalności gospodarczej będzie graniczyło z niemożliwym.

Widać, że nie masz pojęcia o tym za co planujesz się zabrać, więc odpuść albo zatrudnij kogoś ogarniającego temat. Zakładanie tematu typu "Chcę mieć firmę i zarabiać gruby hajs, ale nie wiem jak to zrobić. Pomocy!" przyniesie wątpliwe rezultaty.

[...] czyli repliki najmniej awaryjne [...]

.... repliki chciałbym kupić w granicach 500zł [...]

:hahaha:

Link to post
Share on other sites

Z tego co widzę to sytuacja wygląda tak: Nigdy jeszcze nie programowałem, zrobię firmę która będzie sprzedawać systemy jak Microsoft, dużo jest ludzi z komputerami na pewno się skuszą.

 

Kolego Mucha, w ASG bawię się od 2006 roku na poważnie[a początki znacznie wcześniej], w prowadzeniu własnego biznesu też mam doświadczenie, lecz nie podjąłbym się próby takiej inwestycji.

Moim zdaniem najpierw sam powinieneś pojawiać się na zlotach i lokalnych strzelankach, zacząć organizować scenariusze jak już nabierzesz trochę doświadczenia i będziesz wiedzieć jak cała sprawa wygląda od kuchni, będziesz wiedzieć co jest możliwe w airsofcie, a co nie. Potem badanie rynkowe, bo to co Ci się wydaje nie zawsze jest zgodne z prawdą. Później dopiero zacznij myśleć o robieniu z tego pieniędzy.

Zrobisz jak chcesz, to Twój czas, Twoje pieniądze i Twoje życie

Pozdrawiam i przemyśl to dosyć dokładnie, nie działaj pod wpływem huraoptymizmu :)

Link to post
Share on other sites

Kudlaty - to ze nie uzywam interpunkcji badz znakow polskich nie czyni mnie osoba gorsza od ciebie badz niezdolna do zakladania firm . Jak dla mnie nie ma to znaczenia .

 

Mam pojecie o tym za co sie zabrac . Jezeli uwazasz ze jest inaczej poprzyj to jakims argumentem bo widze ze bawisz sie troche w ASG , masz 3 repliki , jezeliles na zloty i uwazasz sie za pro goscia a w rzeczywistosci mozesz wiedziec niewiele wiecej ode mnie .

 

Nie rozumiem jednego - prosze o pomoc jak sie zabrac do tego zeby zminimalizowac straty a poczuacie mnie i kazecie mi 30? raz latac na strzelanke . Wiec poki 10 lat nie bawie sie na powaznie z ASG nie mam co liczyc na sukces ? Chyba zartujecie .

 

500zl na replike cie bawi? Z checia pojde na impreze gdzie dasz mi do reki replike za 3/4 tys za kwote normalna jaka sie bierze na ASG . Baaa daje ci gwarancje ze od strzala masz 15 osob i to w bardzo szybkim tempie .

 

Glownie chodzilo mi o to ktore wg was modele sa mniej awaryjne a nie bezawaryjne . Jakie modele wiekszosc wybiera na waszych imprezach . Poki co jedyna jaka pomoc od was dostaje to taka zebym sobie dal spokoj . To moja kasa i mam jej na tyle ze moge sobie pozwolic na strate i zwiniecie interesu jezeli mi sie nie powiedzie , a poki co otrzymuje odpowiedzi jakby od ''konkurencji'' .

 

I myslalem o tym od zeszlego roku i podczas okresu zimowego ASG w okolicy praktycznie umarlo , a ja docelowo chce stworzyc swoj wlasny teren gdzie bawic sie bedzie mozna caly rok w korzystnych temperaturach .

 

I bardzo mnie zastanawia jak dlugo musze sie w to bawic czy co 2 weekend przez rok tez nie wystarczy ? Czy umiejetnosc rozlozenia , zlozenia i kalibracji swoich sprzetow tez nie ma na to wplywu ? Zeby ktos uwazal mnie za osobe zdolna otworzyc taki biznes ? Dodam iz nie spodziewam sie kokosow , a napewnie nie w ciagu roku . Moje scenariusze i organizacja ie byly testowane przez osoby obce i tu mam problem bo chce aby nikt nie byl zawiedziony .

Edited by Mucha64
Link to post
Share on other sites

Stary, miej litość, jeśli chcesz się dowiedzieć jakie repliki mają dobry stosunek jakości do ceny to zajrzyć sobie do działu dla początkujących, tam codziennie powstają dwa-trzy tematy pod tytułem "jaka dobra replika do XYZ PLN". I w tych tematach polecamy dobre, trwałe repliki w stosownym budżecie. Jestem PRZEKONANY, że po godzinnej, rzetelnej lekturze WMASG miałbyś to wszystko wyklarowane w głowie, o ile oczywiście masz łeb do interesów i umiesz analizować to, co czytasz. Nikt Ci panie nie napisze biznesplanu;).

Link to post
Share on other sites

Kudlaty - to ze nie uzywam interpunkcji badz znakow polskich nie czyni mnie osoba gorsza od ciebie badz niezdolna do zakladania firm . Jak dla mnie nie ma to znaczenia .

Przecież nie stwierdziłem, że jesteś osobą gorszą, tudzież ja lepszą. Uważam po prostu, że zdolność poprawnego pisania jest bardzo przydatną umiejętnością, zwłaszcza jeżeli zamierza się prowadzić własny biznes. Oczywiście zdaję sobie sprawę, że nie jest to umiejętność fundamentalna.

 

Mam pojecie o tym za co sie zabrac . Jezeli uwazasz ze jest inaczej poprzyj to jakims argumentem bo widze ze bawisz sie troche w ASG , masz 3 repliki , jezeliles na zloty i uwazasz sie za pro goscia a w rzeczywistosci mozesz wiedziec niewiele wiecej ode mnie .

Możesz uważać na mój temat co tam sobie wymyślisz, nie zamierzam Cię przekonywać kim to ja nie jestem. To tylko forum internetowe, a ja jestem tylko jednym z jego użytkowników. Mam pewne doświadczenie w prowadzeniu własnego biznesu i wiem z czym się to wiąże. Jeżeli Ty miałbyś pojęcie nie napisałbyś takich głupot, jakie można wyżej wyczytać.

 

500zl na replike cie bawi? [...]

Bawi mnie, że planujesz zakup "ok 25 replik", które będą "najmniej awaryjne" i chciałbyś je nabyć w "granicach 500zl" za szt.

 

Zorientuj się z czym wiąże się założenie działalności gospodarczej. Zabierasz się za to (przepraszam za wyrażenie) od dupy strony. Nie potrafisz samodzielnie wyszukać podstawowych informacji, a chcesz prowadzić własną firmę? Naprawdę liczysz, że ktoś tutaj napisze Ci " jak to przeklada sie na biznes i jak wysokie sa z tego korzysci"? Twoje pytania z pierwszego postu: nr 2 - trudno zadzwonić i zapytać? Kolejne tak samo, dzwonisz do sklepów/serwisów i pytasz, później porównujesz oferty.

Głupotą (straszną) jest założenie "kupuje co mi potrzebne i pozniej poza serwisem i dokupieniem kulek nie mam zamiaru wydac ani zlotowki". Sprawy sobie nie zdajesz z kosztów. Księgowość sam sobie poprowadzisz? Ubezpieczenie? Zdaj sobie sprawę z odpowiedzialności, która na Tobie spocznie, za zdrowie osób, które z Twoich usług miałyby korzystać.

Sugerujesz, że z ASG masz kontakt nie od wczoraj, dlaczego więc wypisujesz takie farmazony z nim związane. Jak kolega w poście wyżej napisał po rzetelnej lekturze tego forum niemal wszystko byś wiedział.

Jako potencjalny klient nie skorzystałbym z Twoich usług. Bo co za atrakcje może mi zaproponować facet wypisujący brednie i to jeszcze kalecząc język.

Edited by Kudłaty
Link to post
Share on other sites

Jeżeli jesteś już tak bardzo przekonany o tym, że chcesz zrobić taki biznes, to powiem Ci na co zwrócić uwagę:

 

1. Teren. Na prywatnych osobach się nie dorobisz . Dlatego najlepiej organizować imprezy dla firm. Ale jest jedno ale. Firmy organizują imprezy po różnych hotelach, dużych gospodarstwach agroturystycznych itd. Musisz mieć za każdym razem atrakcyjny teren na rozgrywkę. Nikt nie będzie jeździł nawet i te 10km, żeby dojechać na Twój jedyny (może być nawet super przygotowany) teren

 

2. Nawet jak uda Ci się już zorganizować imprezę, gdzie masz samych zielonych , to ciężko nad nimi zapanować. Najgorsze jest to , że oszukują i to bardzo. Mimio, że się robi szkolenie przed i mówi, że jest to rywalizacja i honor i ble ble ble to i tak robią swoje. Bardzo psuje to efekt całej rozgrywki.Zapominają podkręcić maga, zacinają im się magi, strzelają na "sucho", zapychają ziemią lufę, łamią wykrzywiają i ogólnie nie dbają o replikę

 

3. Samochód tylko dostawczy. Zapomnij, że jak masz kombi to wszystko ogarniesz

 

4. Serwis. Musisz być naprawdę pro, żeby ogarnąć wszystkie repliki. Zapomnij o serwisie zewnętrznym.

 

5. Musisz mieć osobę do pomocy. A przy imprezach firmowych najlepiej jak jest min 5 osób.

 

6. Zapasowe repliki, magi, batki, mundury okulary. Jak robisz na 25 osób to sprzęt licz na 30 itd

 

7. Jeżeli kulki bio, to tylko G&G. Nie łaś się na żadne inne. Ktoś może Ci napisać, że używał np P&J bio i było ok. Tylko ,że ten ktoś wystrzelał góra dwie paczki. Ty będziesz zużywał po min 10 paczek na imprezę. Każda zacinka może dużo kosztować.

 

Szybka kalkulacja:

 

1. Replik 25 szt. po 750 zł 18750

2. Pierwszy serwis replik-koszt 1 szt ok 30zł x 25=750

3. Baterie 25+-5 zapasszt po 60 (lipo) 1800

4. Ładowarki min 5szt. x169szt. 845

4. Komplet 50 mundurów w dobrym stanie 50zł/szt 2500

5. Zapasowe magi min 1 szt na replikę (40zł/szt) 1000

6. Okulary min 5o zł/szt x35szt 1750

7. Podstawowe akcesoria do prowadzenia rozgrwyki ok 500 zł (atrapy bomb, czerwone szmaty, flagi itd)

8. Podstawowe przygotowanie terenu 2 hektary +-5000

 

To takie początkowe najmniejsze koszty. Potem dochodzi wynjem terenów, samochodu, ubezpieczenie itd +podstawowe koszty prowadzenia działalności.

Edited by tred211
Link to post
Share on other sites

Tred chyba swoim postem rozwiał wszystkie wątpliwości. Dodac jeszcze kilka(naście) masek ochronnych. Bo część ludzi też chce chronić swoją twarz, nie wszyscy. Ale na pewno sie tacy znajdą. Jeżeli chcesz, żeby wyszło bardziej "prestiżowo" to musisz jeszcze dokupic kilka kamizelek.

Link to post
Share on other sites

to ze nie uzywam interpunkcji badz znakow polskich nie czyni mnie osoba gorsza od ciebie badz niezdolna do zakladania firm

Co do zakładania firm nie wypowiem się, ale jeśli chodzi o zachowania na pograniczu analfabetyzmu, obawiam się, że jesteś w błędzie. Różnica pomiędzy tzw. biznesmenem, a zapoconym hadlarzem dresów z wiejskiego bazaru, polega m. in. na poprawnym stosowaniu języka.

 

Mam pojecie o tym za co sie zabrac . (...) w rzeczywistosci mozesz wiedziec niewiele wiecej ode mnie .Nie rozumiem jednego - prosze o pomoc jak sie zabrac do tego zeby zminimalizowac straty a poczuacie mnie i kazecie mi 30? raz latac na strzelanke . (...) I myslalem o tym od zeszlego roku i podczas okresu zimowego ASG w okolicy praktycznie umarlo

W rzeczywistości, gdyby Twoje pojęcie o tym za co chcesz się zabrać, choć w połowie odpowiadało poziomowi prezentowanego przez Ciebie "ego", byłbyś już milionerem.

 

Jeśli chcesz rozkręcić taki interes w określonym miejscu i adresować go (także) do airsoftowców, to powinieneś najpierw zapoznać się ze specyfiką środowiska lokalnego - jego preferencjami, potrzebami, etc. Szczególnie jeśli piszesz o Śląsku, który jest jednym z prężniejszych ośrodków w Polsce. Ale skoro wg Ciebie AS w tym rejonie "praktycznie umarł", to znaczy, ze w ogóle nie wiesz o czym piszesz. Albo chcesz prowadzić działalność na skalę sołectwa. Co na jedno wychodzi.

 

I na koniec, całkowicie darmowa, dobra rada. Mniej pisz, więcej czytaj.

Edited by Kuba
Link to post
Share on other sites

Pamietaj jeszcze, że jako organizator ponosisz odpowiedzialność za to co się stanie na imprezie. NIkt tutaj nie radzi Ci źle, zacznij czytać co ludzie chcą Ci przekazać, Ty wszedzie widzisz ataki na Twoją osobę. Chcemy po prostu pokazać Ci, że to nie jest łatwe i musisz wszystko przemyśleć kilka razy.

 

Przypomniało mi się, że gdzieś pisałeś o masce z siatki. NIE używaj tego i nie zakładaj na czyjeś oczy.

Link to post
Share on other sites

Tred 2011 - dzieki ci za pomocna odpowiedz jak wlasnie dbaja osoby o replike - osobiscie nie sepilbym kilku zl kosztem kilku kulek z ziemi ale jak napisalem sa tacy ludzie i na nich musze zwracac uwage

 

Co do kosztow - sa to ceny dla osob fizycznych a nie firm ale to juz inna bajka , dla przykladu okularki ktore mialem okazje testowac kosztuja 50zl - nie paruja i sprawiaja wrazenie solidnych (na firme koszt 25 zl - minus to tylko jedna szybka zamiast 3)

 

Ktos pisal o CYMIE 028 sam mam 028s i poki co jestem zadowolony ale juz jest to jakis kierunek mniej wadlwego sprzetu

 

Co do czytania to zanim na dobre przemyslalem sprawe organizacji naczytalem sie tyle artykulow , ze czytanie kolejnych to strata czasu . Co do ubezpieczenia , przeczytalem kilka wypowiedzi odnosnie ubezpieczenia oc oraz firm ale po wiecej informacji umowilem sie z agentem .

Dodatkowa sprawa to organizacja - niestety wiekszosc grup ma wieksze pojecie ode mnie wiec to ja moge sie uczyc od nich a nie oni ode mnie . Bardziej zalezalo by mi na laikach poniewaz sam nim jestem w prowadzeniu dzialalnosci tego typu !

 

Co do slaska i imprez to trafienie na info odnosnie organizacji imprezy jest wrecz nieosiagalne . AirSoftowcow tak ale laika nim nazwac nie mozna .

 

Co do wynajmowania terenow to znalazlem kilka miejsc i wstepnie kazdy sie godzil wynajac za 50zl na 2/3h wiec wychodzi to srednio 5zl na glowe ,

 

Dzialalnosc bede prowadzic sam lecz bede mial do pomocy napewno jednego kolege ktoremu takze ASG bardzo sie spodobalo . W wiekszosci impreze organizowaly 2 osoby i mysle ze tyle na poczatek mi wystarczy .

 

Co do odpowiedzialnosci jest ubezpieczenie oraz regulamin badz oswiadczenie ale z tego co zauwazylem kazdy podpisuje to jak mu sie podoba

 

Kuba - wyrazu ''ok'' nie ma w slowniku poslkim mimo to jestem pewien ze go urzywasz kilka razy dziennie wiec nie rob z siebie polonisty skoro sam na co dzien lamiesz wlasne zasady .

 

Galithar - przemyslalem za i przeciw i nie mam zielonego pojecia co moze przewazyc ''na nie'' . Glownie jest to ryzyko uszkodzenia replik przez zle uzytkowanie oraz zbieranie kulek z ziemi , no i najgorsze ryzyko urazu badz kontuzji . Nie wiem jak to wyglada , na kazdej imprezie slysze to samo (stracone zeby , siniaki , omdlenia itp ale jak dla mnie sa to naciagane fakty aby przestrzegac zasad) . Chodzi mi o to abyscie napisali wasze niepowodzenia bo wole kupic te maski aby kazdy mial zeby i lepsze okkulary aby w 100% byc pewnym ze oczy kazdy bedzie miec na swoim miejscu . Maska wydaje mi sie bezcelowa przy kulkach bio ale ich rozklad jest zroznicowany - info zaciagniete z forum to - 24-72h , 2 tygodnie , do 3 miesiecy , 2-3 lata oraz '' to wszystko sciema i rozkladaja sie po ok 350 latach '' . To jest to szukanie informacji wiec nie miejcie pretensji ze pytam zamiast szukac

Kolejne wypowiedzi napisze z interpunkcja i z znakami polskimi jezeli tak was to razi - mi tak jest poprostu wygodniej

Edited by Mucha64
Link to post
Share on other sites

Przypomniało mi się, że gdzieś pisałeś o masce z siatki. NIE używaj tego i nie zakładaj na czyjeś oczy.

 

normalni ludzie zakładają takie maski na dolną część twarzy, ale jak widać, w niektórych środowiskach ląduje na oczach.

 

a co do samego tematu - pewnie zdechnie jak 95% innych pomysłów na forum. samo podejście 'targetem są laicy, bo i ja gówno o tym wiem' rokuje... no właśnie.

Link to post
Share on other sites

Co do czytania to zanim na dobre przemyslalem sprawe organizacji naczytalem sie tyle artykulow , ze czytanie kolejnych to strata czasu .

Widać zatem, że umiejętność czytania masz opanowaną na poziomie równym z umiejętnością pisania. Skoro tyle przeczytałeś i po tym pytasz o banały to umiejętność wnioskowania też leży i kwiczy. Naprawdę samodzielnie nie doszedłeś do tego jakie repliki są popularne, awaryjne, co ludzie sądzą na temat masek? Poważnie?

 

Bardziej zalezalo by mi na laikach poniewaz sam nim jestem w prowadzeniu dzialalnosci tego typu !

Sam sobie przeczysz. Wcześniej napisałeś "Mam pojecie o tym za co sie zabrac".

 

Co do odpowiedzialnosci jest ubezpieczenie oraz regulamin badz oswiadczenie ale z tego co zauwazylem kazdy podpisuje to jak mu sie podoba

Ty naprawdę nie widzisz różnicy między zwykłym zorganizowaniem strzelanki, a prowadzeniem regularnej działalności, dla zysku? :icon_eek2:

 

Maska wydaje mi sie bezcelowa przy kulkach bio [...]

:hahaha: Aaa, bo przecież kulki bio są nieszkodliwe :icon_razz2:

 

[...] ''ok'' nie ma w slowniku poslkim mimo to jestem pewien ze go urzywasz [...]

W słowniku nie występuje "urzywasz", więc co przeszkadza Ci "ok"?

Link to post
Share on other sites

Pany, dajcie spokój. "Urzywa" cymkę 28s, kulki bio nie wybijają zębów (bo są w końcu bio :icon_lol: :icon_lol:), ma pojęcie, zostawcie :D. Temat leci do moderatora, bo to ani śmieszne, ani pouczające.

Link to post
Share on other sites

normalni ludzie zakładają takie maski na dolną część twarzy, ale jak widać, w niektórych środowiskach ląduje na oczach.

 

oczywiście, że normalni ludzie zakładają maski siatkowe na dolna część, twarzy lecz autor tematu prawie w ogóle nie miał związku z asg a takie perełki jak :

http://www.specshop...._OD_15172_1.jpg

pojawiają się na rynku.

Edited by Galithar
Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...