Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Pomoc potrzebna


Recommended Posts

Witam wszystkich zebranych.

Niedawno zaczelem swoja przygode z airsoftem, obecnie mieszkam w Irlandii lecz za 6 tygodnie wracam do Polski i mam pare pytan odnosnie spraw technicznych. Zaczne moze od tego iz w Irlandii jest obowiazek posiadania repliki o mocy do 1J- okolo 318 fps 0,2 g. Posiadam karabin Sig 556 holo long od King Arms

http://shop.ehobbyasia.com/aeg/king-arms-hong-kong/king-arms-sig556-holo-full-metal-blowback-aeg.html

Karabin bardzo mi sie podoba wizualnie, ma pare zalet i wad.

Taraz moj najwiekszy problem to co powinienem w niem zmienic po powrocie do Polski?

Nie jestem specjalista i poprostu nie wiem, dlatego zglaszam sie do Was, starych wyjadaczy o porady.

GB v3 jest dosyc mocny- nie wiem czy pchac do niego mocniejsza sprzezyne, zmienic silnik,lufe na precyzyjna, guma HU musi byc zmieniona bo swoje juz przeszla.

Nigdy nie bylem na strzelance w Polsce i nie wiem czego sie spodziewac, ale jak widze liczby rzedu 460-480 fps to troche czuje sie jakbym mial do innych z procy strzelac.

Bardzo prosze o pomoc.

 

Dziekuje za uwage i serdecznie pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Najpierw przejdź sie na strzelanke i zobacz czy replika daje radę w starciu z innymi. Jak daje to po co grzebać? Na początek zmień tak-czy siak- gumke hop-up, zasieg powinien skoczyć nieco :) Jak to totalny stock to możesz pomyśleć o nowym zespole tłoka i doszczelnić cały układ.

 

Jak dla mnie wsadzanie mocniejszego springa to ostateczność ostateczna, gdy inne sposoby zawodzą.

Link to post
Share on other sites

2 czesci GB sa dedykowane: najprawdopodobniej jedna z nich jest dluzsza od innych prowadfnica tloka czy cos takiego - nie powiem dokladnie bo nie znam sie na aspkcie czysto technicznym.

Jeszcze przed lotem do Polski znajomy ma wymienic mi gumke HU i doszczelnic wszystko- jest to mimo wszystko Irlandczyk i odnosnie podnoszenia mocy raczej niewiele wie.

Link to post
Share on other sites

Jeżeli to chińszczyzna to części są wymieniane w zależności od budżetu. King Arms i podobne to lufa i gumka. Sprężynę zalecam wymienić na mocniejszą, bo różnica między kulką lecącą około 90m/s a ponad 120m/s nie jest subtelna. Jeszcze fakt, że w Polsce prawnych site'ów nie ma, więc dystanse są dużo większe, kulka jest też dłużej rwana przez wiatr.

Link to post
Share on other sites

Pogoń za FPS, tego się w Polsce spodziewaj. Kretyńskie podejście do airosftu jest widoczne coraz bardziej. Nawet na forum, wypowiadają się ludzie, którzy nie mają pojęcia o czym mówią...

 

Ktoś tam wspomniał, żebyś wpadł, i zobaczył jak to jest - najsensowniejsza opcja. Jak chcesz zmieniać cokolwiek, to tylko to co potrzebne do działania repliki. Przyjdź, postrzelaj, zobacz - wtedy sam zdecydujesz, co jest Ci potrzebne.

 

PS. Połowa ludzi, która pisze o wysokich fps'ach, widziała je tylko w replikach znajomych, także czasami nie warto opierać się tylko na forum ;)

Link to post
Share on other sites

Póki co nie piję do nikogo. Śmieszna liczba bo? Poprzesz to jakimś sensownym argumentem? Do tej pory walę z 330fps i jakoś sobie radzę. Wcale nie taka śmieszna liczba.

 

Zanim ładować kasę, i gonić fps, czasem warto sprawdzić najpierw co i jak, i z czym to się je. Taka "myśl wieczorowa", jeśli można to tak nazwać.

Link to post
Share on other sites
Nie wiem, do kogo pijesz ale 312fps to śmieszna liczba na polskie możliwości i przeciętne odległości.

 

No tak. Jak widać, Polski ersoft jest podobny do wielu innych dziedzin w kraju (jak np. infrastruktura- drogi, pociągi). Wciąż jesteśmy kilkadziesiąt lat za zachodem. Mentalność niektórych ludzi też. Tam spirala zbrojeń zakończyła się na początku lat 90tych, a na dobrą sprawę wcześniej ("czyja bombka ma większą moc...")*.

 

* Nie mylić ze współczesnym pojęciem spirali zbrojeń. Współczesne skupia się głównie na precyzji i kosztach eksploatacji, nie na mocy :icon_razz:

 

312 FPS starczy : ) Pod warunkiem że koledzy nie mają po 600 lub walą seriami po 30 k/s.

Wszystko zależy od środowiska w jakim działasz.

Edited by Jacek GROT
Link to post
Share on other sites

Więcej FPS = większe koszty, wieksza odpowiedzialność (można komuś łatwiej krzywdę zrobić). Miałem repilkę elektryczną z v.3 o mocy 570fps z bardzo dobrą szybkostrzelnością (11.1v) i nie dawała ona frajdy (jak można było się spodziewać), znacznie lepsza zabawą (jak dla mnie) jest z dobrze złożona replika o mocy ok. 400fps. Mówię to po ok. 4 letniej styczności z ASG w Polsce :icon_razz2: Dobra bateria, mosfet, poskładanie od nowa u kogoś ogarniętego (podkładkowanie, smarowanie, doszczelnianie) i starczy. Przecież chodzi o to by się dobrze bawić, nie pozabijać się.

Link to post
Share on other sites

- Znacznie mniejszy zasięg kulki lecącej po płaskim torze;

- Kulkę zdecydowanie łatwiej ominąć;

- Kulki są bardziej podatne na HU i działanie wiatru;

- Bardziej zawężony wybór kulek (zwiększenie precyzji kosztem prędkości wylotowej lub szukanie kompromisu, prędkość wylotowa 312fps jest na tyle niska, że moim zdaniem dalsze jej obniżanie cięższymi kulkami da efekt odwrotny od zamierzonego).

 

EDIT: Nie wydaje mi się, żeby zwiększenie prędkości wylotowej do 410fps, by móc dawać skuteczny ostrzał na 50m po niewielkim podniesieniu lufy miało być kretyńskie. Blokując przeciwnika ułatwia się swoim podejście do niego. Ale najwyraźniej za ciężko to dostrzec.

Edited by SirHawk
Link to post
Share on other sites

fpsy pomagają oddać większy realizm. Osobiście lubie duże wartości fps ponieważ podczas strzelanki mogę strzelać prosto w cel, a nie zasadzać się na niego 2 lata wcześniej, strzelić i liczyć na to, że zderzy się z moją kulką :)

Edited by MrMCET
Link to post
Share on other sites

Tuning do 400 fps ma sens. Majac 312 bedziesz mial wysokie mniemanie o sobie, ale byle dziecko z kalachem Cymy z 420 fps bedzie cie trzymac na dystans. Wszystko zalezy tez od terenu, w gestym lesie mozesz udawac ducha, ale gdy las jest rzadki fpsy uratuja ci tylek. Fizyki nie da sie oszukac.

Link to post
Share on other sites

W pełni popieram Sirhawka, i Stalkera.

 

Pamiętam,jak się wszyscy TM jarali.Woow 300fps i 50m zasięgu,tylko co ci po tym,jeżeli osoba po drugiej stronie lufy zdąży fajkę spalić,zanim do niego kulka doleci.

 

400-450 fps to bezpieczna granica zarówno dla repliki,jak i przeciwnika.

Edited by Nitro
Link to post
Share on other sites

Panowie, ja wcale nie che miec 570-600 fps...Wydaje mi sie, ze moc w granicach 400 fps jest najbardziej sensowna.

Mialem okazje postrzelac w Irlandii cyma z okolo 400 fps i odrazu widac ze jest roznica.

Podkreslam rowniez, ze jestem laikiem w sprawach technicznych i poprostu nie wiem co powinienem wymienic.

Dlatego mam nastepujace pytania:

-jakie firmy produkujace silniki mozecie polecic?

-czy mozecie polecic jakiegos serwisanta- najlepiej okoloce woj.warm mazurskiego badz okolic.

 

Dziekuje i pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Silnik wymień dopiero wtedy, gdy będzie słabo ciągnął mocną sprężynę. Moim zdaniem Chińczycy robią bardzo dobre, więc wystarczy jakiś SHS. King Arms nie słynie z części wewnętrznych, więc nie pchałbym tam więcej niż M120. Na szczęście Sig ma gearbox v.3, który dobrze się tuninguje.

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...