Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Witam piszę na szybko, bo muszę wychodzić ;/ ale kieruje do was pytanie, otóż wyjąłem sobie repliczkę, pomierzyłem, wszystko fajnie, chciałem załadować... i nagle jakby się zaciął. Ok, przeładowałem, ale nie było już słychać charakterystycznego dźwięku spustu po przeładowaniu repliki. Rozkręciłem, wyjąłem lufę, i w podajniku kulek (nie wiem jak to się nazywa więc to tak ja nazwałem XD) była wolna, lekko wygięta sprężynka. Przypuszczam, że to jest przyczyną problemu. Jak wrócę wstawię zdjęcia wtedy może się to rozjaśni, ale jeśli ktoś po tym opisie umiałbym mniej więcej zdiagnozować, i powiedzieć co mogę zrobić to bardzo proszę o pomoc. Czemu nie pójdę do serwisu ASG od razu ? A no bo, to skoro to tylko ta mała sprężynka to nie mam zamiaru płacić 20 zł albo i więcej za małą sprężynkę. Bardzo proszę o pomoc. Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Niestety nie było widać, i nie wiem już sam czy to wina tej sprężynki, włożyłem i nic... ten mechanizm który "stuka" w mag gdzie się uwalnia gaz nie "chodzi". Zaraz wstawię zdjęcia i dodam linki

 

https://plus.google....CLuzyYiv0Jq0xAE

 

oto link do 4 zdjęć, niestety jakość pozostawia wiele do życzenia, na 1 zdjęciu jest ten "podajnik kulek" i owa sprężynka, która po włożeniu do zamka pozostaje w swojej pozycji więc jest ok, 2 zdjęcie ukazuje mechanizm uwalniający gaz, który mnie nie pokoi, 2 ostatnie zdjęcia ukazują działanie spustu 3 zdj spust naciśnięty, 4 spust na luzie, w razie czego mogę dorobić zdjęć

 

 

szczerze już nie wiem co mam myśleć, czego to wina, ponieważ jak zamek jest w normalnej pozycji, nieodciągnięty to spust ciężej chodzi, a jak naciągnę , bądź zamek zostanie z tyłu, spust chodzi o wiele luźniej jakaś rada? jeśli sam tego nie zrobię, będę musiał udać się do serwisu a jednak nie mam tak pieniędzy więc wolałbym zrobić to samemu

Edited by mlynarzldz
Link to post
Share on other sites

Tak, jest w całości, ale ja niemam tej sprężynki, bo już kurek chodzi normalnie jak nacisnę spust, ale nie upuszcza gazu zamiast tej sprężynki widzę tylko al'a haczyk, wydaje mi się( to używka), że już ktoś miał z tym problem i zastąpił sprężynę tym czymś

Link to post
Share on other sites

no jak naciskam spust, zbijak uderza, ale strasznie lekko,ze nie ulatnia sie gaz

 

a no i chciałbym dodać, że teraz mam problem ze zdjęciem zamka...

 

ale czegoś nie rozumiem, uderzać uderza, ładować ładuje, spust w końcu chodzi to czemu ten gaz nie jest ulatniany?

Link to post
Share on other sites

Gdybać to sobie możemy... daj to komuś kto ma smykałkę i najlepiej sprawnego glocka 23, wtedy naprawicie. Replika "była grzebana", ten haczyk to jakaś abstrakcja. Na forum tego nie wybadamy, trzeba organoleptycznie sprawdzić.

Link to post
Share on other sites

Nie lepiej zestaw sprężynek, gdzie będziesz miał taką jaka powinna być {ot np klik}? Bo tak jak Mendi mówi, ten haczyk to abstrakcja. Całego zespołu kurka złożonego nie znajdziesz - chyba że w innym gnacie :P Na WGC masz stalowy zestaw AIPa dedykowany do G17 TM, ale ponoć ciulowy jest.

Link to post
Share on other sites
  • 3 years later...

Korzystając z odświeżenia tematu, zapytam się ponownie o awarię swojej repliki ;)

 

Po przeładowaniu (ruchu zamkiem) w replice nie napina się młoteczek, przez co niemożliwe jest oddanie strzału i rozebranie repliki. Nie działa tu dociskanie zamka, podkładanie cienkiego kawałka plastiku czy zrzucanie zamka za pomocą zwalniacza zamka. Od czasu awarii replika leży od kilku miesięcy na półce z braku czasu na zajęcie się nią. Posiadam wersję z plastikowym zamkiem. Podpowiecie co mogę zrobić, aby chociaż rozebrać replikę?

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...