Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

MP5k Galaxy czy cyma?


Recommended Posts

Nówek raczej bym nie chciał bo używka zawsze trochę grosza taniej.

Zielony w 100% nie jestem i wiem z czym to się je :P

 

Drążac temat, jak to jest z tym GFC ?

Co tam w środku siedzi i czy wrazie czego jest jakiś rynek części ?

Link to post
Share on other sites

Co do skomplikowania, piałem ogólnie o elektrykach. Ich mechanizmy są skomplikowane, dlatego nowym polecamy kupować nowe repliki. W środku masz standardowe części i zwyczajny gearbox typ v.2.

 

Masz napisane, że to jest tak naprawdę Cyma 041. Jeśli gość nie katował repliki, to powinna działać. Więcej na temat tej Cymy znajdziesz na forum.

Edited by Stalker
Link to post
Share on other sites

Panowie, jeszcze ja mam 1 pytanie czy komfort przy użytkowaniu jest lepszy z kolbą czy bez, bo się zastanawiam czy kupić mp5k czy mp5 (oba od galaxy) na taiwangunie i róznica między nimi to ok 50zł, które mógłbym wydać na magi lub coś innego?

Link to post
Share on other sites

Celowanie w ASG to niemalże mit, za wyjątkiem snajperek o potężnej prędkości wylotowej i strzelaniu na odległości powyżej 60-70 m gdzie bez kolby i lunety trudno się obejść.

To nie broń ostra, byle gałązka, listek zmienia tor lotu kulki. Osobiście strzelam obserwując lot kulek i to jest najskuteczniejsze celowanie. Więc kolba nie jest niezbędna a nawet wręcz przeszkadza.

Oczywiście to mój subiektywny pogląd i nie stanowi polemiki z osobami, które wykorzystują przyrządy celownicze. :icon_wink:

Edited by Powała
Link to post
Share on other sites

Dobra panowie doszło CA i mam kilka pytań.

Po pierwsze czy przy zmianie z SAFE na SINGLE replika powinna od razu strzelać ?

U mnie jest tak nie strzela dopiero jak dam na AUTO i potem na SIngle to działa SINGLE.

Jak z SINGLE dam na SAFE i spowrotem na SINGLE to nie działa.

 

Po drugie.

Mam baterię 3000mAh i ładowarkę 150mAh, według jakiegoś kalkulatora to ma się ładować 22H

Aż tyle potrzeba? ta ładowarka jakaś kiczowata z wyglądu.

Link to post
Share on other sites

bo CA ładnie wyglada, i tu kończą sie zalety replik CA. GFC to JG a nie CYMA. A z tego zestawu najlepsza jest CYMA. No ale kupiłeś to oddaj komuś kto ci zmieni połowe bebechów na chińskie i moze będzie ok.

 

A tak na marginesie, jeśli ktos podaje 380 fps na 120 guardera to lepiej sie trzymac z daleka od takich ofert.

 

edit. jakoś czcionka mi się rozwala

Edited by traktor2
Link to post
Share on other sites

Jak nie będziesz tuningował do 450 fps to będzie działać długo i ładnie. Co do trybu single to moze po prostu ciacno złozone i płytka selektora sie blokuje, a moze to dzwigienka? Oddaj komus na serwis niech ci przesmaruje posprawdza, uszczelni, i dobrze poskłada.

 

Osobiście trzymam sie od CA z daleka, choć dużo ludzi bardzo je ceni.

Link to post
Share on other sites

Jak nie będziesz tuningował do 450 fps to będzie działać długo i ładnie. Co do trybu single to moze po prostu ciacno złozone i płytka selektora sie blokuje, a moze to dzwigienka? Oddaj komus na serwis niech ci przesmaruje posprawdza, uszczelni, i dobrze poskłada.

 

Osobiście trzymam sie od CA z daleka, choć dużo ludzi bardzo je ceni.

 

Tuning raczej nie wchodzi w grę, raczej odwrotnie.

Co do trybu single to chyba obczaiłem że selektor jest dość luźny.

Na tyle luźny, że prawie wylata dźwigienka.

Przy lekkim dociśnięciu zaczyna łapać ten zatrzask co trzyma dźwignię w odpowiednim położeniu.

Gdy docisnę to Single działa, gdy puszczę i dźwigienka lekko opadnie to już nie łączy.

Nie mam przy sobie imbua na tyle małego żeby to dociągnąć.

W weekend będę w domu to dociągnę i po problemie.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...