Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Pierwsza replika AK czy M4


Recommended Posts

Czy AK47 Tactical CM042A od Cymy to dobry wybór jak na pierwszą replikę? Zastanawiałem się też nad kupnem M4 S-System BOYI, ale chyba ma więcej negatywnych niż pozytywnych opinii. Ewentualnie czekam na jakieś inne oferty z waszej strony, ale budżet mam ograniczony do 600 zł.

 

Linki do podanych replik:

http://www.specshop....ctical_-_CM042A

 

http://www.specshop....em_-_Full_Metal

Link to post
Share on other sites

Jest wielu fanów cymy, i wielu fanów boyi :) Każdy każdego chce zgładzić i trwa wojna która lepsza? Cyma czy RK ? I tutaj są pytania :D Podobno RK wygląda lepiej i ma MINIMALNIE gorsze bebechy, ja posiadam rk-02 i się bardzo cieszę i polecam :)

 

Ja sam nie będę pisało cm 042 bo mało czytałem i nie mam, więc tylko podałem swój wybór.

Link to post
Share on other sites

AK do 600zł - seria RK od Boyi

M4 do 600zł - NIE MA

M4 do 800zł - repliki Evolution Airosft, KWA

 

Z rk nie powinieneś mieć problemów żadnych, jedyne co możesz na początek wymienić to gumke HU na Guardera albo Systemy. Polecam poszukać i powypytywać sklepy o wersje RK-02SW - czyli wszystko ze stali + oryginalne numery itp.

Edited by kisielowy
Link to post
Share on other sites

@Faifox - RK-02 mam od listopada 2012 roku, jedyne co zmieniłem to gumkę hop-up na zieloną G&G a poza tym to cały stock :) Strzela wyśmienicie, skupienie dobre, zasięg również, ja narazie nic w niej nie będę zmieniał bo jest naprawdę dobrze. Jedyne co mi się rozwaliło to chwyt pistoletowy pękł przy śrubie, bo przypadkowo zapomniałem zapiąć torby na broń i wypadło :D Tak więc replika jak najbardziej bardzo dobra.

Link to post
Share on other sites

Cymkę możesz brać śmiało. Fajna jest, lecz niedostępna. Ale jeśli znajdziesz dostępną, to praktycznie odpada Ci zakup tych paru dodatkowych części, w które musiałbyś zainwestować przy Rk, żeby zawiesić jakiś chwyt, latarkę, kolimator. W Cymie masz już szyny montażowe i rączkę taktyczną. Poza tym chwyt pistoletowy jest fajny, profilowany. Poczytaj co tam na starcie warto zmienić (gumkę na jaką przede wszystkim) i zainwestuj, jeżeli masz trochę pieniądza w ładowarkę mikroprocesorową + bateria LiPo i dobre kulki. Bierz G&G, Guarder. Omijaj P&J, Gunfire Rockets.

Link to post
Share on other sites

Co do gogli - Ja od siebie polecę ESS NVG [Mam, ale sam je zepsułem niedawno, ale do tego czasu były super teraz muszę szybkę kupić ale trudno znaleźć] oraz Bolle X800. ESS NVG Kupiłem na bestmilitary za 69zł+15zł wysyłka i były wspaniałe ;) Przestrzeliwałem, a wyglądały jak nówka.

Link to post
Share on other sites

^Up podałem z tej stronki, ale to nie znaczy, że polecam używane, jak poszuka to znajdzie a strona warta polecenia :) Locusty i Bolle nówki do 200zł dorwiesz bez problemu ESS'y już drożej trochę.

^2up Leriander zagrałem 1 całą rundę ale później zdjąłem bo mało widziałem przez mój błąd :D

Link to post
Share on other sites

Na specshopie niedostępna, a wystawione były starej generacji które nie są porównywalne bebechami do Cymy. Weź z Taiwanguna.

 

Pomoże na zasięg, a wymiana dołączonego dystansera poprawi też ewentualne skręcanie kulek na boki spowodowane nadlewkami stockowego (w moim Boyiu były straszne). Mała uwaga jeżeli weźmiesz z taiwana i chcesz wymienić gumkę to niech od razu taiwan ci wymieni (jeżeli nie maja zielonej G&G to zawsze można przeźroczystego Guardera), bo gumka Boyi jest nieco krótsza niż popularne i trzeba będzie inną nieco przyciąć żeby można było złożyć.

 

Zastanów się też czy nie wziąć RK-05. Kolega kupił (z taiwana żeby nie było) RK-02 i jeszcze w ciągu okresu gwarancyjnego pękł mu zawias kolby. Zakładam że kompozytowa pełna kolba będzie mniej obciążająca dla znalowego zawiasu niż stalowa kolba szkieletowa. Możliwe też że to był tylko jednorazowy przypadek, aczkolwiek ja bym był ostrożny.

Edited by RalphPL
Link to post
Share on other sites

Dzięki za pomoc.

Mam jeszcze jedno pytanie odnoście RK-02. Na specshopie pisze że ma 370-377 FPS, a na taiwangunie 390 FPS. A jak to wygląda w praktyce, jeszcze przed zmienieniem gumki w hop-upie i co daje ta zielona gumka G&G?

 

Mam RK-02 [z taiwana] i akurat mierzyłem na chrono ile mam fps. Na 0.2g wyszło stabilne 380 FPS +- 3fps więc jest dobrze według mnie :icon_smile: Gumka poprawia zasięg [poczytaj ogólnie o sysytemie hop-up] a dlaczego zielona? Bo taką mi polecili :icon_biggrin: Jest też sporo innych dobrych gumek [bez skojarzeń] więc masz w czym wybierać.

Edited by Kemonator
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...