Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Problem z opadającymi kulkami.


Recommended Posts

Hej!

 

Mam mianowicie taki problem. Kulki spadają na 10-15m lecz jeśli docisnę magazynek DO PRZODU w stronę ris kulki zaczynają lecieć normalnie. Zasięg powala. Jeśli odciągne magazynek w stronę spustu znów spadają na 10-15m. Bez dociskania magazynka itp lecą 10-15.

 

Specyfikacja:

 

BODY G&P

magazynki low P&J i hi cap chiński na każdym to samo.

Komora KA z czarnymi pokrętłami

Nowa gumka hu systema

Dystanser DF

Dysza chyba stock G&P

 

Problem pojawił się po zmianie BODY BOYI na G&P. Także podejrzewam albo nie współgra komora z body albo coś nie tak z gniazdem maga.

 

Co próbowałem?

 

Regulacja hu nie ma wpływu. Jak maga docisnę to hu ma wpływ na tor lotu kulki.

Zmeniłem zatrzask maga na nowy to samo.

Zmieniłem gumkę hu to samo.

Zmieniłem precke to samo.

Podkleiłem gnizdo maga klejem do metalu tak że magazynek wchodzi na wcisk nie ma możliwości ruch a wyjąć go można tylko się zapierając TO SAMO!!!

 

Nie mam już siły...

 

Planuje zmianę komory na G&P albo CA może to pomoże.

 

Ktoś ma jakiś pomysł?

Link to post
Share on other sites

Przyjrzyj się jak układa dysza względem komory. Możliwe, że masz przekoszenie pionowe, które powoduje zablokowanie dyszy przed osiagnieciem przez nią końcowej pozycji w komorze (dociśnięciem kulki) - a przyciśnięcie magazynka, powoduje jego likwidację. Dopóki tego nie wykluczysz/potwierdzisz, nie ściągaj żadnych części, bo szkoda kasy na zabawę w "chybił, trafił".

 

Pozdrawiam

KZ

Edited by Kuba
Link to post
Share on other sites

No to tak. Załatwiłem sobie komore i lufę z chińskiego aega jutro ją dostane to sprawdzę.

 

Dwa próbowałem już zatąpić sprężynkę komory czymś innym także żeby dociskało do gb. Na siłę połączyłem obydwie połówki body i ledwo wsadziłem pin a mimo to nic nie dało.

 

Trzy. Jak mogę spradzić ułożenie GB i dyszę? GB siedzi sztywno zero luzów.

Link to post
Share on other sites

Jeśli masz przekoszenie to samo dociśnięcie nic nie da.

 

Najpierw warto się zorientować czy inni nie mieli podobnego problemu i czy nie znaleźli już rozwiązania (jw.) - poczekaj/poszperaj po forum.

 

Jeśli masz możliwość pożyczenia od kogoś inne komory/body - zrób to i sprawdź na innym zestawieniu. To Ci da przybliżoną odpowiedź, co nie hula.

 

Dyszę i komorę najpierw musisz obejrzeć. Dokładne oględziny powinny dać Ci odpowiedź.

W innym wypadku możesz użyć znacznika (ale czeka Cię potem czyszczenie zabawki), na przykład: tuszu (wodorozcieńczalnego), toneru, kalki (przez potarcie) itp. Pozwoli Ci to stwierdzić czy dysza dopycha kulkę (ślad na kulce/w lufie) i ew. w jakim miejscu dysza blokuje się w komorze.

 

Pozdrawiam

KZ

Edited by Kuba
Link to post
Share on other sites

To tak.

 

Zmieniłem komore na CA. Problem niby rozwiazany pojawił się problem z podawaniem co druga kulka leciała. Więc podkleiłem gniazdo maga rzepem miękkim i już jest git. Magi wchodza ciężej ale nie ma problemów z torem lotu kulki. Ruszanie magazynkiem w gniezdzie w trakcie strzelania nie ma wpływu na tor lotu.

 

Także problem uważam za rozwiazany (narazie) zobaczymy jak emka sprawdzi się w boju i czy nie zaskoczy mnie kolejnym problemem.

 

Póki co dzięki wszystkim którzy się udzielili.

Link to post
Share on other sites

Miałem podobny kłopot u siebie. Włożyłem maga, podczas strzelania kulki spadały po jakiś 10 metrach i leciały strasznie wolno. Okazało się, że to wina maga, bo siedział za nisko i komora nie zwalniała blokady kulek. Okleiłem gniazdo od strony gb 3 warstwami izolatki. Magi wchodzą ciężej niż wcześniej, za to podają pięknie do ostatniej sztuki.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...