Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Replika na start do 500zł - alternatywa dla g36c BOYI


Recommended Posts

Witam, zaczynam przygodę z ASG i wstępnie wybrałem tego elektryka:

http://gunfire.pl/pr...-G-001-EBB.html

 

Czy jest to dobry wybór w tym przedziale cenowym? Niestety kałachy nie wchodzą w grę (nie ma między nami chemii :icon_smile: )

 

Od repliki oczekuję w miarę bezawaryjnej pracy, potencjału tuningowego tak by w razie wolnych środków można ją tanio i efektywnie ulepszyć, poręczności i uniwersalności. Tutaj podoba mi się opcja wymiany sprężyny w kilka sekund bez rozbierania gb, więc mając dwie sprężyny, mam replikę na otwarty teren i na budynki. Ebb to miły dodatek o ile się nie rozklekoce po paru strzelankach :icon_smile:

 

Przeczytałem wątek o tej replice i pomimo opisywanych tam usterek jestem skłonny się w to pakować. Ale będę wdzięczny za wszelkie sugestie i porady, zwłaszcza że macie duuuużo szerszy punkt widzenia niż nowicjusz ze szczątkową wiedzą uzyskaną z forum :icon_smile:

 

W razie gdyby ta replika była warta uwagi... można ją dostać jeszcze w jakimś sklepie? Bo na polecanym gunfire jej niestety już nie ma :(

Link to post
Share on other sites
  • Replies 79
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

a nie lepsza bylaby ta co kolega zlinkowal? od BOYI'a niz ta od JG

A na jakiej podstawie tak twierdzisz ? Replika giety od boyi, bądź co bądź, jest nową repliką. Niektórzy ją polecają, niektórzy nie. Moim 2 znajomych pękł w nich szkielet gb po kilku magazynkach. Najlepiej poczytaj o tych 2 replikach na forum, albo poczekaj, aż ktoś, to porównywał obydwie repliki się wypowie.

Link to post
Share on other sites

G36C JG kupione w 2009 do dzisiaj śmiga aż miło mimo, że gumka już błaga o wymianę. I nie będę jej rozbierał dopóki nie padnie jej coś w środku. G36 RAS kupione w 2012 przerabiane, rozkładane, modyfikowane non stop i nadal dział ;) JG to stara konstrukcja ale wypróbowana. Też chciałem kupić to BOYI na promocji ale jak poczytałem posty o tej replice to sobie odpuściłem. Tyle mojej subiektywne wypowiedzi na temat G36 JG vs BOYI.

Link to post
Share on other sites

Tak twierdzilem bo pisali mi ludzie ze BOYI jest lepszy od JG. Bo sam sie zastanawiam co kupic, to moja pierwsza replika i chce wydac nie duzo (nie musi byc markowa) a chce zeby wytrzymala bojowe warunki w plenerze i nadawala sie do CQB. Skoro piszecie ze Boyi ma negatywne opinie, a lepiej JG to chyba zdecyduje sie na http://www.taiwangun.com/karabiny-szturmowe-aeg/608-2-jg.html

Link to post
Share on other sites

K to dobry wybór na pierwszą replikę.

kilka rad:

- od pierwszego dnia nie grzeb w bebechach, postrzelaj stockiem, poznaj swoją replikę (po kilku strzelankach będziesz wiedział czy są potrzebne jakieś zmiany, bywa tak iż nawet gumka dobrze kręci w stocku);

- zacznij od kulek 0,23 i porównaj sobie wyniki z 0,25 (nie ma precki więc nie musisz kupować najlepszych jakościowo kulek);

- JG najbardziej lubi magazynki JG;

- pomyśl o zmianie baterii np. na LiPo 7,4 V

Link to post
Share on other sites

Na korzyść JG przemawia jeszcze jeden fakt... DOSTĘPNOŚĆ :)

 

BOYI nigdzie nie mogę znaleźć ;d a szkoda bo coś mnie ciągnie do tej repliki. W większości tematów wyczytać można, że BOYI>JG a przynajmniej jeśli chodzi o obecnie produkowane JG, które podobno nie są już tak bezawaryjne jak kiedyś. Gdzieś widziałem motyw kupna giety UMAREXA i sprzedanie dodatkowej kolby z zestawu. Wtedy wychodzi dobra replika za ok 500zł. Niestety jak zwykle.... dostępność :D

Link to post
Share on other sites

ciezko jest znalezc cos porzadnego, dzieki czemu bede mogl sie bawic w strzelanki zarowno w lesie jak i w pomieszczeniach, z jednej strony G-001 z EBB od BOYI'a gdzie ludzie pisza ze to kopia ARES'a, a z drugiej natomiast gietka 608-2 od JG troche wieksza, ale parametry te same.

@xADIKx gdzie widziales umarexa za 500zl ?

Link to post
Share on other sites

ciezko jest znalezc cos porzadnego, dzieki czemu bede mogl sie bawic w strzelanki zarowno w lesie jak i w pomieszczeniach, z jednej strony G-001 z EBB od BOYI'a gdzie ludzie pisza ze to kopia ARES'a, a z drugiej natomiast gietka 608-2 od JG troche wieksza, ale parametry te same.

@xADIKx gdzie widziales umarexa za 500zl ?

 

500 zł to bilans jaki wyszedł gościowi za to że kupił UMAREXA i sprzedał dołączoną do niego dodatkową kolbę. Nie wiem za ile kupił i za ile sprzedał kolbę dokładnie. Przejrzałem setki postów dot różnych g36 i takie coś zapadło mi w pamięć :)

Link to post
Share on other sites

@ JG rok 2008

konfigóracja do CQB,

sprężyna guarder 90, dysza, cylinder, gb - stock, zębatki shs 13:1, silnik gfc tornado f1 ht, prowadnica sprężyny shs, łozyska stalowe jbu, głowica cylinder shs long, głowica tłok shs, tłok ultimate, okablowanie i mosfet gatee, bateria lipo nanotech 2200 mAh 7,4 V, lufa stok, fps 350, rof 20 :icon_smile:

Edited by sulugeR
Link to post
Share on other sites

K to dobry wybór na pierwszą replikę.

kilka rad:

- od pierwszego dnia nie grzeb w bebechach, postrzelaj stockiem, poznaj swoją replikę (po kilku strzelankach będziesz wiedział czy są potrzebne jakieś zmiany, bywa tak iż nawet gumka dobrze kręci w stocku);

Zgadzam się calkowicie.

- zacznij od kulek 0,23 i porównaj sobie wyniki z 0,25 (nie ma precki więc nie musisz kupować najlepszych jakościowo kulek);

Nie zgadzam się, primo kulki 0,25 najlepiej sprawdzają się w tej replice, nie ma co kombinować, secundo niezależnie od lufy radzę stosować dobre kulki (G&G, Mad Bull), po prostu dobre kulki zapewniają stabilniejszy tor lotu.

- JG najbardziej lubi magazynki JG;

Zgadzam się, choć BOYI też są kompatybilne.

- pomyśl o zmianie baterii np. na LiPo 7,4 V

Niekoniecznie. Na początek wystarczy stockowa, Li-Po wymaga specjalnej ładowarki, a to podnosi znacznie koszt inwestycji.

Edited by Powała
Link to post
Share on other sites

Na korzyść JG przemawia jeszcze jeden fakt... DOSTĘPNOŚĆ :icon_smile:

 

BOYI nigdzie nie mogę znaleźć ;d a szkoda bo coś mnie ciągnie do tej repliki. W większości tematów wyczytać można, że BOYI>JG a przynajmniej jeśli chodzi o obecnie produkowane JG, które podobno nie są już tak bezawaryjne jak kiedyś. Gdzieś widziałem motyw kupna giety UMAREXA i sprzedanie dodatkowej kolby z zestawu. Wtedy wychodzi dobra replika za ok 500zł. Niestety jak zwykle.... dostępność :icon_biggrin:

 

Tak,tak to ja ^^

 

Replikę kupiłem w promocji GF'a za 780,kolbę i chwyt sprzedałem za 250zł.Wszysło 520zł za nowego Umaerxa ;p

 

Teraz była promocja w broń.pl , I nówkę szło wyrwać za 700zł.

Link to post
Share on other sites

a takie pytanko mnie naszlo, bo rozgladam sie po sklepach i na Youtubie za gietkami (ogolnie asg) i widze ze niektóre karabinki maja tam wylot lufy pomaranczowy, a wiec:

 

czy wszystkie modele tak maja, a zeby miec czarny to sobie trzeba pomalowac/wymienic?

Link to post
Share on other sites

TO jest tylko nakładka. A co do giet jg i boyi to sam mam boyi i powiem tyle: jg miało dobre modele kilka lat temu i ludzie chwala ze działają już 5 lat. Ale modele z 2012/2013 to juz duzo gorsza jakosc. OD siebie polecam zainwestowanie w rk boyi bo wkurza mnie juz plasticzane wykonanie giety (bądz co bądź w oryginalnej ostrej broni tez jest plastik xD)

Link to post
Share on other sites

jg miało dobre modele kilka lat temu i ludzie chwala ze działają już 5 lat. Ale modele z 2012/2013 to juz duzo gorsza jakosc. OD siebie polecam zainwestowanie w rk boyi bo wkurza mnie juz plasticzane wykonanie giety (bądz co bądź w oryginalnej ostrej broni tez jest plastik xD)

 

mozliwe, a ma ktos Gietke (dokladnie ta http://www.taiwangun.com/karabiny-szturmowe-aeg/608-2-jg.html) zakupiona w zeszlym roku albo moze nawet i w tym ? zeby sie wypowiedziec. Naprawde zaczyna swoja przygode z asg, no i nie chcialbym (zreszta kto by chcial) zeby kupic cos do d*** za nie wieleki pieniadze, zwlaszcze ze bede prawdopodobnie zamiawial 3szt tego modelu... trzeba tworzyc team :D

Link to post
Share on other sites

TO jest tylko nakładka. A co do giet jg i boyi to sam mam boyi i powiem tyle: jg miało dobre modele kilka lat temu i ludzie chwala ze działają już 5 lat. Ale modele z 2012/2013 to juz duzo gorsza jakosc. OD siebie polecam zainwestowanie w rk boyi bo wkurza mnie juz plasticzane wykonanie giety (bądz co bądź w oryginalnej ostrej broni tez jest plastik xD)

 

Powoli mam dość czytania bzdur w większości Twoich wypowiedzi.

Czemu niby G36 JG z nowych serii nie jest "dobrym modelem"?

Co masz na poparcie tego, co piszesz? Stara, jak i nowa seria to replika w bardzo przystępnej cenie,

z dobrym zapleczem tuningowym. Gdzie ta "dużo gorsza jakość"? Mają plastikowy GB?

Pękają na stocku po 100 kulkach?

 

To nadal bardzo dobre repliki. Może pojawiły się inne, równie dobre opcje, ale to nie upoważnia Cię do pisania bzdur.

Edited by senkuPH
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...