Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Re: RK czy używana Cyma


Recommended Posts

Temat został poprzednio zablokowany bez komentarza, mam nadzieje, że to wina błędnego wyboru działu. Bo jeśli nie, to nie wiem.

 

Mam opcję kupić od kumpla

http://www.taiwangun...cm.html<br /> używka, na służbie ok. 2,5 roku, on sam jest drugim właścicielem. Wstawiona preclufa 6.04 albo 6.03, Boyi, silnik ICS turbo 3000, wymieniony cylinder i sprężyna m120, wzmocnione stalowe zębatki SHS i kable niskooporowe. Minusem jest złamana kolba. Złamana płytka, która ją trzyma, jest z gównianianu syfu, metal ciulowy, nie idzie zespawać (ja się nie znam, relacje kumpla). A zależy mi na tym, żeby jakaś kolba była. Cymkę mogę mieć za 500 peelenów.

Miałem okazję potrzymać

http://www.taiwangun...k-10s-boyi.html

i zauroczyła mnie full stal.

Dostałem jedną odpowiedź. Aby wziąć Boyia. Ale nie będzie szkoda bebechów Cymy?

Jeśli chodzi o Cymkę, nie boję się domowej roboty w celu zrobienia kolby. Może być w dowolnej postaci.

 

Jeżeli RK, to nówka z Taiwana, stock. Ewentualnie gumka. Kolejne części z czasem.

Edited by mikhi1996
Link to post
Share on other sites

Może trochę będzie szkoda tych bebechów. Jednak powiem Ci tak - Boyi to król chińskich kałachów, a wersja stalowa to po prostu bajka jeśli chodzi o komfort użytkowania. Ja sam zastanawiam się od jakiegoś czasu nad zakupem ruskiego kałasza i spędziłem już sporo czasu nad rozmyślaniem "Cyma czy Boyi". Doszedłem do wniosku, że najlepszym wyborem będzie kałasz Boyi. Tak samo polecam go tobie. Masz stalową konstrukcję, gwarancję i potencjał tuningowy. W Cymie zaś masz już połamany ZnAl, nieco lepsze, ale zużyte w pewnym stopniu części i brak gwarancji.

Edited by MrMCET
Link to post
Share on other sites

Miałem cztery Cymy i jednego Boyia, i już nigdy Cymy do ręki nie wezmę. Luzy na kołkach, nitach (!), ZnAl, który można połamać ręką, dziwnie mocowana komora HU... Nawet nie ma co porównywać. Teraz mam Boyi RK-10s jest to pierwsza replika, z której jestem naprawdę zadowolony.

Link to post
Share on other sites

Dokładnie, Boyi. W boyi wymieniasz tylko silnik bo słyszałem że są słabe i śmigasz :icon_smile: a cyma to cyma... RK jest wierniejszą repliką od CM.

Dopóki nie bierzesz się za tuning mocowy, to nie warto ruszać silnika. On dobrze daje radę na stocku.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...