Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Konkterne zakupy nooba, prośba o dedykowane rady.


Recommended Posts

Witam,

 

Zamiast się przedstawiać powiem co najważniejsze: Przeczytałem poradnik maniaka(cały), pierwsze kroki etc. ogolnie większość działu "jak zacząć". Mam nadzieję, że ten wstęp utnie wszystkie nic niewnoszące w dyskusje odpowiedzi.

Lakonicznie. Potrzebuję Waszej pomocy, porad jest wiele, ale w sumie jakby zebrać to wszystko do kupy - to cholernieci ciężko samemu to "online" ogarnąć.

 

Sprawa jest taka, że dopiero zaczynam zabawe z ASG. Już jednak na etapie planowania traktuję temat b. poważnie. Jak to sie mówi, chcę zacząć z "pierdolnięciem". Wybrałem już grupę do której będe starał się dołączyć jak tylko wrócę do kraju (za miesiąc) i ulokuję sie w dużym mieście. Przez "traktowanie tematu b. poważnie" rozumiem, że poza korzyściami zdrowotnymi/zabawą/nowymi przyjaźniami, chcę uczyć sie dobrych "nawyków" i doskonalić umiejętności taktyczne, w granicach na jakie pozwala sam ASG z definicji.

 

I tak...

 

Potrzebuję Waszej pomocy w wyborze sprzętu (który wyszczególnie) opinii o najlepszym możliwym sklepie (czy lepiej będzie kupować wszystko gdzie indziej, czy też w jednym sklepie i liczyć z tego tytułu na zniżki/bonusy), ogólnie pojętej pomocy merytorycznej (dobrej rady).

 

Kwota do rozdysponowania to około 1200 zł (im mniej tym lepiej chyba, że cierpi jakość w stosunku do ceny).

 

1. Karabinek szturmowy [przedział 600 - 800 zł].

Obowiązkowo full metal kalibru 5.56 mm. Chińszczyzna (bądźmy realistami co do ceny). Najlepiej jakaś dobra podróba MP4 [grupa do której chcę dołączyć wzoruje się na USMC i tym podobnym). Dostosowana do CQB (priorytetowo). Z możliwościa upgrate z czasem (zewnętrznego - kolimator/latarka, wewnętrznego - wiadomo). Przeglądałem głównie zbrojownie oraz taiwangun i muszę przyznać, że żelastwa jest tam tak dużo, że laik się gubi. Zwłaszcza, że interesujące mnie modele mają po 390-420 fpsów, a ja nie wiem czy downgrade jest najlepszą czynnością której powinno się poddawać nowe repliki. Proszę o konkretne propozycje, najlepiej poparte własnym doświadczeniem - jak żelastwo sprawdza się w praktyce.

 

P.S. Jeśli już downgrade - to gdzie i ile kosztuje.

 

2. Magazynki 5.56 mm

2 x Lowcup

3 x real cup

Też full metal (chyba, że nie ma sensu - jak uważacie ?).

 

3. Gogle czy Okulary ? A może oba ?

Początkowo chciałem kupić tylko gogle, ponieważ w pierwszej mierze ukierunkowywuję się na CQB, jednak dziś wracając z pracy pod słońce doszedłem do wniosku, że bez przeciwsłonecznych ani rusz. Co sądzicie o zakupie gogli i okularów ochronnych niwelującymni choć trochę oślepienie promieniami słonecznymi -> co tutaj możecie polecić.

 

4. Kulki do repliki - konkretna ilość x tyś, jakiego producenta i jakiej wagi (uwarunkowane polecaną przez was replika).

 

5. Dodatki konserwujące typu smary/mazie, czyli wszystko to o czym noob nigdy na początku nie pamieta/ nie wie, a jest banalnie oczywiste czy wręcz konieczne.

 

6. Sens zakupu dobrej klasy rekwiczek ?

 

7. Co najlepiej kupić na zużyte magazynki ?/praktyczne a tanim kosztem/.

 

8. ŁADOWARKA, co i za ile. [edit]

 

Pytanie bonusowe: Czy wszyscy w Polsce korzystaja z navcommów do komunikacji ? Czy znacie osoby które korzystają z

 

kontraktowych bowmanów h4855 aka prc 343 ? (pytam, bo mam :)).

 

POzdrawiam !

 

P.S2.

 

Z rzeczy których już mam:

1. Ciras Templara z QR, color coyote z 5-cioma kieszeniami na magazynki (typu cqb),

2. 2 pełne kontraktowe sety Bowmana h4855,

3. Umundurowanie BDM desert (w przyszłości czeka mnie zakup jeszcze stafu w stylu US -> więc ostrożnie z wydatkami:))

4. Farba maskująca/lampki chemiczne/czołówka.

5. Nakolanniki.

Edited by witcher89
Link to post
Share on other sites

1. Nie wolisz najpierw zobaczyć czy kręci cię w ogóle asg?

Downgrade robią w sklepie jak poprosisz

3. To twój wybór jakby co, to do gogli też można kupić ciemne szybki

Po prostu każdemu się przyjemniej w czym innym biega, gogle bardziej parują

4. G&G 0.25

5--------

6. Zależy, czy łapiesz wszystko w terenie, w jakim terenei grasz i czy jets to dla ciebie wygodne =p

7.??? Nie ogarniam

Link to post
Share on other sites

1. Nie wolisz najpierw zobaczyć czy kręci cię w ogóle asg?

Nie czuję potrzeby.

 

Uczestniczyłem amatorsko kilkakrotnie w Painballu. Zabawa podobała mi sie przednio, choć denerwował mnie brak potrzeby celowania + niski poziom realizmu (zasobnik z kulkami na 100-200 kulek). O ASG słyszałem nie raz, ale nigdy nie chciało mi sie wierzyć w uczciwość graczy -> gdy zbadałem temat online troche odzyskałem nadzieję.

Interesuje mnie poza tym szeroko rozumiana sztuka wojenna (taktyka walki szczególnie) i survival. Znasz sport który łączy te dwa elementy lepiej? Gwoździem do trumny niech będzie jeszce to, że jeden ze scenariuszy moich zakłada za kilka lat wykorzystywanie zdobytych doświadczeń z ASG zawodowo.

 

7.??? Nie ogarniam

Interesuje mnie tylko wymiana kompozytu w realiach zbliżonych do rzeczywistych, tj. częsta wymiana magazynków. Z racji faktu, że jest to zabawa, zużyte magazynki też trzeba gdzieś szybko wyrzucać by nie brudzić lasu/sceny. ?Najlepiej jakby to było coś podpinane przez molla do Cirasa, lub paska.

Edited by witcher89
Link to post
Share on other sites

Ad.7. Szukaj pod hasłem "torba zrzutowa" tudzież zasobnik. Ja mam zwykły chiński, który się sprawdza.

To mam: http://www.taiwangun.com/wyposazenie-taktyczne/kabury-torby/torba-zrzutowa-na-magazynki-flectarn-a-c-m.html (w oliwce, ale to jeden pies).

A tu inne: http://www.asgshop.pl/sklep/catalog.php?cat=180

Kulki G&G, najlepiej 4000, zobaczysz w ile zużyjesz. Waga dobrana do konkretnej repliki, więc Ci nie podam. Najuniwersalniej to 0,25g lub 0,28g.

Link to post
Share on other sites

1. Polecić mogę od siebie np. mp5 cymy, lecz jeżeli chcesz tą repliką strzelać się w budynkach powinieneś zrobić downgrade.

 

http://www.taiwangun.com/pistolety-maszynowe-aeg/cm-041j.html

 

2. Na twoim miejscu kupił bym magazynki jednego rodzaju. Albo low albo real. Nie widzę sensu, żeby mieć takie i takie. Musisz wiedzieć, że kulki nie lecą tak jak prawdziwe pociski. Na drodze kulki stanąć mogą jakieś krzaki, gałęzie itp. Więc lepiej w magazynku jest mieć więcej kulek. Więc od siebie polecam low-capy.

 

3. Dobrze dopasowane okulary wystarczą. Na allegro dorwiesz uvex i-vo za około 40 zł. Kupuj tylko polecaną ochrone oczu z atestem. Broń się od okularów z np. taiwanguna.

 

4. Kulki G&G 0.25 będą dobre. Sam ich używam i polecam. Ile ich kupisz to już od Ciebie zależy. Napewno sie nie zmarnują ;)

 

5. Elektryka aż tak często smarować nie trzeba, więc na początek nie jest to niezbędne.

 

6. Zależy od Ciebie. Nie są niezbędne rękawiczki wysokiej klasy.

 

7. Worek zrzutowy.

 

8. Imax b6. Jeżeli będziesz nią ładował i rozładowywał za każdym razem baterie dołączoną w zestawie to jest szansa, że dłużej pociągnie. Dobra ładowarka to jedna z ważniejszych rzeczy, więc radził bym zainwestować.

Link to post
Share on other sites

Nie ma repliki MP4, możesz kupić M4 (zapewne o to ci chodzi) albo MP5. Co do M4 to za te pieniądze kupisz Evolution Airsoft i praktycznie nic innego, gdyż KWA kosztuje więcej. Tańsze chińskie repliki nie są warte swojej ceny (o M4 Cymy na razie mało wiadomo, gdyż to nowy model).

 

Co do uczciwości graczy - terminatorzy zdarzają się zawsze, trzeba się z tym pogodzić, aczkolwiek nie jest to bardzo częste. Zawsze też możesz im przejechać drugą serią, wtedy zwykle z bólem się przyznają.

Edited by Stalker
Link to post
Share on other sites

1. Polecić mogę od siebie np. mp5 cymy, lecz jeżeli chcesz tą repliką strzelać się w budynkach powinieneś zrobić downgrade.

 

http://www.taiwangun...eg/cm-041j.html

Dzięki za propozycję. rzeczywiście wkradł się błąd chodziło mi o m4. W każdym razie nie chce robić downgrade'a {choćby dlatego, że to kosztuje dodatkowo a to tak jak kupić sobie sportowe auto by jeździć nim tylko 40 po mieście )

 

ad2.

Słuszna uwaga, jeśli chodzi o lot pocisku i różne uwagi. Chcę jednak wyrabiać w sobie odpowiednie nawyki dlatego zależy mi na przełożeniu 1:1. Low-capy chciałem kupić, aby korzystać z nich w trakcie treningów "strzelania" - coby za często nie nadziewać od nowa magazynków :).

 

Ad 3. Posłucham się twojej rady w sprawie okularów :)

 

Ad5. Elektryka może nie, ale jak czytam o low capach i real capach zawsze mowa o przesmarowaniu magazynków. Co do tego kupić ?

 

Nie ma repliki MP4, możesz kupić M4 (zapewne o to ci chodzi) albo MP5. Co do M4 to za te pieniądze kupisz Evolution Airsoft i praktycznie nic innego, gdyż KWA kosztuje więcej. Tańsze chińskie repliki nie są warte swojej ceny (o M4 Cymy na razie mało wiadomo, gdyż to nowy model).

 

Co do uczciwości graczy - terminatorzy zdarzają się zawsze, trzeba się z tym pogodzić, aczkolwiek nie jest to bardzo częste. Zawsze też możesz im przejechać drugą serią, wtedy zwykle z bólem się przyznają.

 

Co do KWA, to jest takie objawienie, że się skuszę. Szperałem, szperałem i znalazłem "ideał" (dużo pomogła wmag). M4 CQR MOD2

KWA-USA (link: http://www.asgshop.pl/sklep/produkt.php?id=4784). Tylko tutaj potrzebowałbym Waszej rady. Chodzi o Lipo-la jakiego tam wcisnąć najlepiej z asgshop. Planuję zrobić w tym sklepie konkretne zbiorcze zakupy, licząc na jakąś zniżkę z tej okazji. Wiadomo Wam coś o tym ? (ew. co sądzicie o sklepie).

 

Ostatnia sprawa: Co jak nie ta m4 KWA. Co tej samej klasy w tej cenie radzicie ?

Link to post
Share on other sites

Asgshop to bardzo dobry wybór, co do zniżek, to zapytaj, ale nie liczyłbym na zbyt wiele. KWA USA jest bardzo dobre, ma dolny korpus z plastiku, ale to dobrej jakości tworzywo, nie musisz się bać, że od razu pęknie. KWA w swojej cenie nie ma praktycznie rywala z uwagi na niezwykle wytrzymały gearbox 2X. Kup od razu kolimator, na pewno ci się przyda. Najlepiej EOTecha, ale Asgshop ma drogie, więc możesz zainwestować w Aimpointa King Arms (uważaj tylko na pokrętło włączania, bo to słaby punkt tego modelu).

 

Kup lipola 7.4, sklep doradzi ci na pewno, który wejdzie do środka. Do tego kup ładowarkę, ja mam IMAX B6 i jestem bardzo zadowolony (w ASG Shop jego odpowiednikiem jest Major PowerBean). Ludzie ładują tańszymi ładowarkami, ale moim zdaniem to głupota, bo w elektrykach jedną z najważniejszych spraw jest prawidłowe naładowanie akumulatora. Stosuję tę zasadę od dawna i jeszcze nigdy nie miałem problemu z bateriami, nawet stare i wiele razy używane działają bez problemów.

Link to post
Share on other sites

Z kolimatorem się wstrzymam. Wiem, że jest to marzenie każdego, ale najpierw chyba lepiej nauczyć się celować normalnie (chodzi o nawyki jak już mówiłem). Poza tym jak już wsiąknę w środowisko wydaje mi się, że wtedy najlepiej mi ludzie doradzą :). W ogóle jaki sklep jest najmilszy konsumentowi jeśli chodzi o "oferty specjalne"?

Link to post
Share on other sites

Jak bedziesz chcial konkretna latarke za nieduzy hajs to najlepiej l2p od grega ze swiatelka.pl Wystawia tez na allegro, wpisz solarforce l2p. Mozliwosc dobranis trybow, diody itp przed zakupem, sporo akcesoriow.

Link to post
Share on other sites

Defendery są dobre, ale w sklepie Armyworld są o dwa złote tańsze. Parują (ale można temu zaradzić robiąc dziurki w "obudowie") i śmieszne wyglądają gdy nie ma się hełmu, ale są bardzo bezpieczne. (...)

Można powiedzieć, że są nawet bardzo bezpieczne. W czapce wygląda się w nich trochę jak rekin młot, ale jak ktoś już napisał, nie wygląd jest ważny a bezpieczeństwo. Obydwa sklepy są na dobrym poziomie, więc kupuj tam gdzie taniej.

 

(...) O drugich nic nie wiem.

Producentem jast "renomowana" :icon_wink: firma Mil-Tec, więc lepiej je omijać szerokim łukiem. :maniak_zle:

Edited by Powała
Link to post
Share on other sites

Z tego co wyczytalem nastawiasz się na cqb. Czyli nie okulary a gogle, warto tez kupic dobre rękawice do strzelanek w budynkach bo tam o kulke w dłonie łatwiutko, a przekonasz się że boli :icon_smile:. Drugie to m4 jest moim zdaniem za długa do cqb, może warto się zastanowić nad czymś krótszym? Ładowarka i dobra bateria (stokowe czesto są do niczego) to podstawa. Polecam imaxa b6. NA ebay-u.uk kupiłem za 80 pln plus lipola 7,4 na hobby king za 40. Co do zniżek to raczej ciężko, ale większość sklepów prowadzi coś w stylu punktów za zakupy, za które dostaniesz zawsze coś za free :icon_smile:. Kulki ... zależy jaką replikę kupisz ... G&G standardowo polecane ale osobiście uważam że madbull-e nie są gorsze.

 

Życzę miłej zabawy w asg :icon_smile:

Edited by Konte
Link to post
Share on other sites

1. http://www.specshop.pl/product_info.php?products_id=763&name=Classic_Army_-_MP5_A2_TLF__B&T - z własnego doświadczenia wiem że na broni lepiej nie oszczędzać bo co tanie to drogie. CA cechuje sie soldinym wykonanniem oraz trwałymi czesciami. Ten model ma ok 330 fpsow wiec do CQB jak znalazł.

 

2. HI-cap, plastik wystarczy

 

3. w czym Ci jest bardziej wygodnie, jeśli o mnie chodzi to do taktyki zielonej mam kontraktowe balistyki uvexa a do CQB google tez kontrakty tyle ze bolle.

 

4. Na poczatek kup sobie paczke 4tys najlepiej firmy G&G. Srednica kulki zalezy od repliki oraz fpsow, jeśli kupisz tę którą zamiescilem w pkt 1 to 0,2 w zupelnosci wystarcza do budynkow.

 

5. Ja uzywam http://www.specshop.pl/product_info.php?cPath=22_135&products_id=10943&name=101_Inc._-_Silikon_w_spraju_do_ASG_-_500ml

 

6. Do CQB jak najbardziej, w latwy sposob mozna sobie poobcierać dłonie. Osobiscie polecam te http://azteko.pl/rekawice-taktyczne-hdr-shield-olive-rozmiar-p-5672.html

 

7. ladownice

 

8. tylko i wyłącznie lipo, kupujac bron zapytaj sprzedawce o pasujaca do danej repliki baterie lipo razem z ladowarką

 

Ja uzywam midlanda.

 

 

Mam nadzieje że pomogłem.

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

@Nahone, Jeśli doradzasz MP5, to lepiej ze składaną kolbą, w CQB replika bardziej mobilna.

 

@Witcher, Osobiście mogę polecić MP5SD6 replika chwilowo niedostępna ale bedzie w najbliższym czasie, używam jej od ponad 4 lat bezawaryjnie, ma integralny, skuteczny tłumik. Ostatnio tuningowałem ją (prelufa+M130+MOSFED), sprawuje się genialnie. Jeśli Ci się spieszy weź MP5A3. Obydwie repliki dobrze zdają egzamin zarówno w CQB jak i w taktyce zielonej.

Dobrą alternatywą jest również MP5K lub jeśli wolisz z kolbą MP5K-PDW, replika niezawodna, idealna do CQB, w lesie też nieźle się sprawdza. Moja Pani biega z MP5K już czwarty rok, bez awarii.

 

Errata:

1. Napisalem @Nachone

Winno być @Machone.

2.Napisałem MOSFED

Winno być MOSFET.

Przepraszam za literówki. :icon_confused3:

Edited by Buniek92
Link to post
Share on other sites

wiem że A3 jest wygodniejsze od A2, ale w specu narazie czekają na A3 TLF. Kumpel ma tę A2 TLF na CQB i nie narzeka, wygodnie mu się strzela. Ale to już jest kwestia gustu.

 

Niżej masz linka do MP5 A3 TLF o której rozmawiam z kolegą powyżej

 

http://www.specshop.pl/product_info.php?products_id=1464&language=pl

 

Mam tę samą z tego samego sklepu, replika świetnie sie sprawuje. Warto dodac że jest dla praworęcznych i nie jest przystosowana dla lewo, więc jesli jestes leworeczny to stanowczo odradzam bo bedzie Ci sie niewygodnie strzelac.

Link to post
Share on other sites

Na dodatek niedostępny (w Specu czekają na wiele replik, z miesiąca na miesiąc czekają i czekają...) a trzeba pamiętać, że jeszcze zachodzi konieczność dokupienia akumulatora więc inwestycja sięgnie 1000.- PLN. :icon_confused3:

Edited by Powała
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...