Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

LiPo 7,4 czy 11v?


Recommended Posts

Witam,

chcialbym przerzycic sie na Baterie LIPo i niestety nie wiem jaka bedzie najlepsza do mojego karabinku-

Posiadam replike z GBv3, sprezyna gurader 120 ale silnik i zebatki stock i teraz pojawia sie pytanie czy 7,4 v da rade pocaignac moja replike? Czy 11v nie bedzie zamocne? Ile C powinny miec baterie- Zeby nie zmielilo mi bebeszkow po paru strzelankach ale zeby ROF tez stal na przyzwoitym poziomie- odrazu zaznacze , ze nie chce zeby replika plula kulkami jak minigun tylko zeby to bys sredni ROF.

Dziekuje za pomoc.

Link to post
Share on other sites

Sig 556 holo od King Arms. Znajomy radzil mi mniejsza ilosc C zeby zebatki wytrzymaly (pozniej bede zmianial na mocniejsze ale poki co stockowe musza wytrzymac) i zastanawialem sie nad taka batka z 15C i nie wiem czy bedzie dobra.

Myslisz ze 7,4 da rede na GBv3? bo na tym forum spotkalem sie z teoria ze 7,4 moze byc zamalo i ze dopiero na 11v GBv3 pokazuje swoja moc.

Link to post
Share on other sites

Lepiej mieć niższe napięcie a większą wydajność prądową niż na odwrót. Silnik więcej prądu niż będzie trzeba nie weźmie, natomiast niższe wartości C mogą go dusić (napięcie będzie jeszcze mocniej spadać i silnik i bateria będą się mocniej grzały).

Link to post
Share on other sites

Lepiej mieć niższe napięcie a większą wydajność prądową niż na odwrót. Silnik więcej prądu niż będzie trzeba nie weźmie, natomiast niższe wartości C mogą go dusić (napięcie będzie jeszcze mocniej spadać i silnik i bateria będą się mocniej grzały).

 

prawda, na 120 7,4 spokojnie CI wystarczy...

Link to post
Share on other sites

Ten turnigy ma XT60 modelarski, ale bez problemu można zmienić na tamiye w batce, ale lepszym rozwiązaniem jest montaż t-connectorów w replice i w batce, gdyż są dużo lepsze.

Albo zmienić wtyk w replice na XT-60 które są tak samo dobre jak T-connectory.
Link to post
Share on other sites

Panowie nie ukrywam, ze jestem laikiem i nei wiem nic na temat zmiany wtykow w replikach/bateriach.

Jak odbywa sie caly proces? Czy powienienem znalesc jakiegos specjaliste? Czy sa jakies ,,przejsciowki'' z jednego rodzaju na drugi? Czy Wtyki sa latwo dostepne- np allegro/ebay/sklepy modelarskie?

Link to post
Share on other sites

Potrzebujesz minimum umiejętności manualnych, coś do zdarcia izolacji (nożyk albo specjalne urządzenie), lutownicę, cynę i wtyki oczywiście. Jeśli samemu nie chcesz się "pobawić" to poszukaj, może ktoś z rodziny czy znajomych zna się odrobinę na lutowaniu. Cały proces to odcięcie starej wtyki, przygotowanie przewodu do lutowania do nowej wtyczki (np. zdjęcie odpowiedniej ilości izolacji, żeby dobrze się lutowało), można dodać jeszcze topnika i lutować. Całość zaklejamy taśmą izolacyjną lub lepiej koszulką termokurczliwą. I tyle, ważne, żeby nie pomylić biegunów i wtyczek (męska/żeńska).

Istnieją przejściówki, ale każde miejsce styku które nie jest lutowane to straty (drobne bo drobne ale są) prądu.

Wtyki są powszechnie dostępne na Allegro i w sklepach modelarskich, na Ebayu pewnie również.

Link to post
Share on other sites

Kupując baterie możesz od razu dokupić sobie wtyczkę XT60 do repliki. Bardzo dobra, łatwa w lutowaniu, trochę mniej w rozłączaniu jej ale to akurat mały problem.

Do wymiany wtyczek nie trzeba nic więcej jak lutownica, cyna, termokurczki i szczypczyki do obierania/cięcia kabli.

Odcinasz kabelki od wtyczki tamiya i wyrzucasz ją do kosza. Obierasz izolacje, skręcasz przewody między palcami by łatwiej je było dolutować. Bierzesz xt60 i przylutowujesz kabelki w odpowiednie miejsca. To naprawdę nic trudnego.

Link to post
Share on other sites

Sugeruję kupić jeszcze wtyczkę XT60 i zamiast wyrzucać do kosza zbędny wtyk, zrobić sobie jeszcze malutką przejściówkę XT60 na Tamiyę gdyby pojawiła się potrzeba podłączenia pożyczonej batki do repliki.

Edited by hindus
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...