Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Problem z gb v3-niby wszystko bangla, ale...


Recommended Posts

Mam taki problem, którego nie mogę ani przeskoczyć ani obejść. Parę razy składałem i rozkładałem gb v3 i zdawało mi się, że wiem co i jak się robi. No właśnie, wydawało mi się.

Jeśli złozę sam gearbox+zębatki+cylinder+dysza+tappet plate to wszystko gra i buczy. Podpinam prąd, gb robi cykl jak trzeba. W momencie gdy dokładam tłok, sprężynę i prowadnicę to zaczynają się dramaty.

Tłok idzie o pół centymatra, może centymetr do tyłu i staje, gb wyje jakgdyby coś się pomieliło w nim (mimo, że po rozbiórce i inspekcji części wszystko jest OK). Zmieniałem tłoki, zmieniałem głowice, zdejmowałem nawet oring z głowicy tłoka, wsadzałem różne i różniste sprężyny (nawet jakąś nędzę artystyczną, która w ledwo 300fps daje) i za każdym razem jest to samo. No i cholera nie wiem co jest grane. Co robię źle?!

Link to post
Share on other sites

Dopóki w gb nie ma sprężyny to wszystko jest cacy, ale kiedy zakładasz sprężynę z prowadnicą to wtedy całość się zacina. Sprawdzałem już różne kombinacje cylindrów i tłoków i na każdym jest to samo :(.

Link to post
Share on other sites

Gearbox dostałem jako stockowy, rozłożony na części, więc nie wiem jaka jest ostatnia działająca konfiguracja. AOE wydaje się być OK, jak dopycham tłok śrubsztakiem (z umiarem) symulując sprężynę, a palcami obracam zębatki to tłok dobrze się zazębia i udaje się przełamać opór śrubokręta.

Link to post
Share on other sites

Dziwne, taki sam efekt miałem jak mi zmieliło zębatkę silnikowa, bez zespołu cylindra i tłoka wszystko było ok. Dołożyłem zespól cylindra i tłok, mieliło tylko i co powiedzmy jakiś czas oddany był jeden strzał. Dla sprawdzenia jeszcze, czy możesz wsadzić tam springa typu 90 itp ?? Generalnie jak najlżejszego ??

Link to post
Share on other sites

Jeśli się tak dzieje na każdym możliwym tłoku, głowicach i zebatkach to chyba pozostają tylko niedociągnięcia w samym szkielecie. Niedoróbki, braki, nadlewki, nieosiowe otwory na łożyska itp.

 

A tłok i zebatki zwykłe czy połówkowe?

Edited by Fedajkin
Link to post
Share on other sites

Połówki gearboxa nie zgrywają się w środku, z zewnątrz wszystko cacy, w środku prawa prowadnica tłoka jest wyżej, lewa niżej. Po przełożeniu do starej, lekko nadpękniętej skorupy Boyi wszystko zagrało od pierwszego złożenia (no dobra, podkładowanie było beznadziejne, ale musiałem potwierdzić swoją tezę).

Link to post
Share on other sites

Mi to wygląda na ogólne źłe spasowanie do siebie części zębatki-tłok, ale jeśli coś wyje a nic nie bangla znaczy że;

1.Tłok stoi zębatki się kręcą

2.Kręci się 1,2 lub 3 zębatki a inne stoją

3.Masz zatarte łożyska

4.Sprawdz "podkładkowanie tłoka"

5.Zmień szkielet wsadz tam części które posiadasz jeżeli to nie pomoże to daj to komuś innemu do poskładania :D

Link to post
Share on other sites

Dostałem kiedys do roboty V3 od kałaszka BOYI. Klient skarzył się na zacinający sie tłok.

 

Sprawa wyglądała tak: tłok 2 cm do tyłu i stop - silnik gorący.

 

Wymieniałem konfiguracje na wszystkich czesciach jakie mialem i dalej był ten sam problem. Odłożyłem to na kiedy indziej ( na nastepny dzień).

 

Zacząłem znowu to składać. Po złożeniu okazało się, że tłoczek poszedł 3 cm do tyłu i stop.

 

Zmiana szkieletu i problem z głowy - okazało się, że otwory na łożyska nie miały zbierzności. Były przekoszone o jakiś ~1mm. Przy szkładaniu szkieletu zebatka silnikowa nie ustawiała się idealnie ( ale żadko kiedy się ustawiała ze względu na nacisk od areversala).

 

Człowiek składał tyle replik, a przez taką błahostkę stracił tyle cennego czasu.

 

Problem był w tymm, że zebatka silnikowa nie zazębiała się dobrze w zębatce środkowej przez co zęby miały ogromny opór ( najciekawsze, że nie było widać na nich żadnych oznak).

Edited by Said
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...