Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

VSR/BAR-10 Zero trigger- wypadająca blokada prowadnicy spr.


Recommended Posts

Witam, mam jeszcze jeden problem. Podczas strzału wypadła mi z Zero triggera (jest to produkcja Bart_a, podobno wzorowana na laylaxie) blokada prowadnicy sprężyny (ta długa, pionowa część równoległa mniej więcej do języka spustowego-chyba tak się nazywa). Spojrzałem już na kilka rysunków, szkiców i zdjęć, ale dalej nie mogę dojść w jaki sposób ta część się w ogóle trzymała. Na dole jest szeroka, ale na górze ścięta i nie widzę tego co ją powinno tam trzymać. Prosiłbym o pomoc.

pozdro

PS. Znalazłem temat podobnej treści sprzed 5 lat, ale niestety brak w nim jednoznacznej odpowiedzi.

Link to post
Share on other sites

To chyba niezbyt dobrze, że mi wypadła w takim razie? :D A mówiąc "na wcisk" masz na myśli, że mam ją wcisnąć przy odłączonym zero triggerze od reszty i będzie się trzymać? Czy już przy zmontowanym wcisnąć tą wajchę w sprężynę?

Link to post
Share on other sites

No właśnie rzecz w tym, że wypada. W mojej wersji ZT, blokada jest mocno ścięta na końcu. Ścięta część ma wysokość około 4mm i tylko tyle wchodzi w cylinder bez oporu. Aby włożyć resztę musiałbym odciągnąć trochę sprężynę z prowadnicą, i wtedy wsadzić. Jeżeli w tę "dziurę" ma wejść jedynie ścięta część to się nie trzyma, zwyczajnie wypada.

Edited by Jump
Link to post
Share on other sites

Rzecz w tym, Panowie, że nie mam osłony spustu, a do tej pory się trzymało. Do wieczora zrobię fotki. Czy myślicie, że jeśli by wcisnąć po prostu bolec tak, żeby zablokowała go sprężyna (wymaga to jej odciągnięcia) to nic by się nie stało?

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Problem już rozwiązany, przepraszam za kłopot i zapominalstwo, Panowie. Jeśli ktoś miałby podobny problem do mojego, to sprawa ma się następująco: trigger zero (przynajmniej ten LayLaxa) nie posiada ogranicznika, który zabezpieczałby przed wypadnięciem blokadę prowadnicy sprężyny. Ona trzyma się tylko dzięki napierającej na nią sprężynie i tych małych bolcach w trigger boxie.Jeśli wypadnie, trzeba odkręcić głowicę cylindra tak żeby sprężyna zluzowała się (ale przy cylindrze zmontowanym ze spustem), wtedy włożyć blokadę, dokręcić i działa.

pozdro :)

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...