Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

M14 i zasięg 15 metrów


Recommended Posts

Witam Panowie borykam się z problemem mojej M14 czyli. Replika od kąd ją kupiłem miała słaby zasięg ponoć sprężyna do wymiany wymieniłem dalej to samo gumke też cylinder szczelny juz nie mam sił co może być przyczyną?

Link to post
Share on other sites

Szczelność komora - gb, czy dysza uszczelnia się z gumką. Zobacz czy dobrze założyłeś gumke hu, czy kołnierz się nie podwija. Wyjmij komorę i lufę i sprawdź czy kulka przez nie przelatuje. Powinna zatrzymywać się na kołnierzu gumki i po delikatnym pchnięciu przelecieć przez lufę. No i czy lufa czysta?:)

Link to post
Share on other sites

Mógł zapomnieć ale ogólnie nie ma się co zrażać. Z gumkami tak jest, że nie każda pasuje do każdej lufy. Czasem trzeba ich kilka przymierzyć by dobrać najlepszą. ;) Taki zasięg na pewno jest winą gumki, o ile cylinder i dyszą są w pełni szczelne oczywiście. Reszta to już dobrać gumę metodą prób i błędów bo twardościami nie zawsze można się sugerować.

Link to post
Share on other sites

Gumka jest typowa dla M14 ponieważ jest krótsza a w innych lufach typu np. M14 jest normalnej długości jej twardość jest odpowiednio dobrana. Dystanser jest ponieważ podczas podkręcania hopka jest taka minimalna reakcja kulki jakby ją właśnie podkręcało i tym sposobem zasięg wydłuża się o te 5 metrów, cylinder-gł-cylindra-tłok szczelność bardzo dobra a po złożeniu u strzale z GB w ręce jest bardzo mocny powiew z dyszy. Zaóważyłem też że przy maksymalnym wysunieciu dyszy z GB i dołożeniu komory to w komorze widać jakby dysza nie całkiem wchodziła w komore szczelinkę miedzy kulką a dyszą, myśle że może to być problemem ale jakim cudem nagle dysza się skróciła?

Link to post
Share on other sites

Raczej najpierw popatrz na popychacz przy otwartym gearboxie. Stwierdzisz czy ta sprężynka naprawdę jest za słaba. Tylko, że gdyby popychacz był walnięty to byłby tylko problem z podawaniem kulek. Upatruj winę raczej w nieosiowości dysza i komora = brak szczelności.

Link to post
Share on other sites

Też mam ten popychacz no co prawda v2 i wyczyniał różne cuda. Lepiej się spisywał stokowy, shs raz jakoś nie dobijał to znowu nie cofał, ale to niespasowanie ze szkieletem. Spróbuj inne gumki, np jakieś mniej twarde i bez wymyślnych kołnierzy.

Link to post
Share on other sites

SPRĘŻYNKA popychacza ! Nie wiem dlaczego z popychaczem wyskakujesz. Czytaj człowieku... Coś czuje że v7 na oczy nie widziałeś, bo dysza w m14 wchodzi do komory pod kątem i tak ma być, a konstrukcja ogranicza możliwość spartaczenia czegoś tam do minimum.

Edited by rogal138
Link to post
Share on other sites

rogal138 zgadzam się z Tobą właśnie poskładałem całość jeszcze raz a sprężynkę z 53mm naciągnołem do ok 65mm i ide strzelać,

 

Ok teraz zasięg wzrósł do ok 20-25 metrów a czynności jakie wykonałem to:

-2 razy sprawdzalem czy gumka dobrze leży czy dystanser jest i czy kręci wgl.

-naciągnołem sprężynkę o ok 10mm

-przeczyściłem lufe

 

Lecz nadal to za mało by miało sens co jeszcze może być nie tak?

Link to post
Share on other sites

Mam wrażenie że niektóre osoby na oczy gearboxa V7 nie widziały a w temacie piszą. Panowie gumka-lufa-komora te podzespoły są wporządku, dodam że strzelałem na rocketsach 0.23 i 0.23 P&J i różnicy nie ma lufa stock bebechy gearboxa też

Link to post
Share on other sites

Mam wrażenie że niektóre osoby na oczy gearboxa V7 nie widziały a w temacie piszą. Panowie gumka-lufa-komora te podzespoły są wporządku, dodam że strzelałem na rocketsach 0.23 i 0.23 P&J i różnicy nie ma lufa stock bebechy gearboxa też

 

Nie pamiętam jak to dokładnie wyglądało, ale sprawdź czy popychacz dochodzi do końca, na przykład czy łopatka nie zachacza o oś zębatki tłokowej w taki sposób że dysza nie dochodzi do końca, przez co strzela baaardzo źle.

Link to post
Share on other sites

Dziękuje wszystkim Panom za pomoc znalazłem rozwiązanie:

gość który podkładkował GB dał coś dziwnego zamiast dystansu na zębatce tłokowej co nie pozwalało aby dopychacz dochodził do końca ośki co powodowało minimalną szparkę w komorze hop-siup i powietrze uciekało poprzez wlot kulek, zmiana tego też dystansu na taki jak ma być i delikatne podpiłowanie dopychacza załatwiło sprawę zasięg wrócił do normalności

Dzięki za zaangażowanie i poświęcenie czasu :D

Link to post
Share on other sites

Dziękuje wszystkim Panom za pomoc znalazłem rozwiązanie:

gość który podkładkował GB dał coś dziwnego zamiast dystansu na zębatce tłokowej co nie pozwalało aby dopychacz dochodził do końca ośki co powodowało minimalną szparkę w komorze hop-siup i powietrze uciekało poprzez wlot kulek, zmiana tego też dystansu na taki jak ma być i delikatne podpiłowanie dopychacza załatwiło sprawę zasięg wrócił do normalności

Dzięki za zaangażowanie i poświęcenie czasu :icon_biggrin:

 

czyli 1:0 dla mnie :D

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...