Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

JG G36 G608-3 czy Boyi M4A1 BI-3681M Full Metal


Recommended Posts

Witam serdecznie.

Jestem w trakcie trudnego wyboru swojej pierwszej repliki, w związku z czym postanowiłem zwrócić się do Was z prośbą o pomoc.

 

Na replikę jestem obecnie w stanie przeznaczyć maksymalnie 600zł - jak wiadomo, w tej cenie wśród nieużywanych egzemplarzy nie znajdę raczej niczego innego jak "chińczyka" charakteryzującego się zmienną jakością wykonania w zależności od generacji, partii produkcyjnej, itp.

 

Jest to niestety czynnik utrudniający dokonanie wyboru, więc jestem zmuszony powoływać się na opinie użytkowników. Sęk w tym, że na temat obu replik wymienionych w tytule (moją uwagę w ich stronę skierowały ostatnie promocje w sklepie redberet.pl) znalazłem wiele różnorodnych komentarzy, przez co nadal nie jest jasne, czy warto w ogóle kupować którąś z nich, czy powinienem poszukać czegoś innego.

 

Od wyboru emki Boyi powstrzymuje mnie negatywna opinia autora tematu przypiętego w kilku działach http://forum.wmasg.p...bor-ostateczny/

chociaż na korzyść tego modelu przemawia konstrukcja Full Metal (nie wiem jak z wykonaniem części wewnętrznych i możliwościami ewentualnego tuningu mocowego).

Z kolei w przypadku G608-3 od JG nie do końca przemawia do mnie wykonanie repliki głównie z tworzywa (chociaż tutaj w grę wchodzi metalowy gearbox v3) mimo zamontowanej lunety o stałym, trzykrotnym powiększeniu. Dodam, że w przypadku obu karabinków ilość fps jest podobna - waha się w okolicach 380-400.

 

Jak myślicie - zakup której z wymienionych replik będzie bardziej rozsądny? Jeśli żadna z nich nie jest warta uwagi, co polecilibyście z tej półki cenowej? A może popularny CM028 wcale nie będzie gorszym wyborem, pozwalającym dodatkowo zaoszczędzić ~200zł? :icon_wink:

 

EDIT Podaję linki do odpowiednich podstron sklepu:

http://redberet.pl/p...epliki-asg.html

http://redberet.pl/p...epliki-asg.html

Edited by Paweloso
Link to post
Share on other sites

Jak masz kasę to bierz Gietę (choć ja bym brał wersję bez wbudowanej lunety-jest marna i tylko się sfrustrować można). Gietki z JG z nowej serii mają bardzo fajną fakturę tworzywa, są wytrzymałe zarówno wewnętrznie jak i zewnętrznie. Na stocku znacznie lepsze niż emki Boyi.

Link to post
Share on other sites

Ostry odpowiednik G36 też wykonany jest z tworzywa. Bardzo wygodna konstrukcja, z technicznego pkt. widzenia nie przysparza wielu problemów. Cm.028 sobie odpuść, jej "plasticzność" będzie odczuwalna po paru spotkaniach. Chińskie Emki to loteria z mniejszą szansą na trafienie dobrego egzemplarza. 600zł to dość spory budżet, możesz więc przebierać w replikach. Masz do wyboru: P90 ACM, AUGi JG, RK Boyi, G3 JG itp. Większość z tych replik będzie strzelała podobnie tak więc to kwestia indywidualnych upodobań.

Link to post
Share on other sites

Jesli podobaja ci sie G36 biez giete od JG ewentualnie zastanow sie nad G36C od Boyia.

Jesli G36 to wez model ze skladana kolba, unikaj modeli z kolbami od M4.

 

Ja zaczynalem od Metalowych M4-ek a teraz biegam z plastkowa Gieta i powiem wiekszej roznicy nie widze.

Link to post
Share on other sites

Wielkie dzięki za Wasze odpowiedzi - jeśli zdecyduję się na gietę pomyślę nad tymi od JG lub Boyi.

Przejrzałem też repliki proponowane przez Buniek92 i najbardziej przypadła mi do gustu seria RK od Boyi ze względu na porządną moc i świetne wykonanie zewnętrzne - zastanawiam się tylko, czy składana kolba nie odpadnie po krótkim czasie użytkowania co jest w zwyczaju u Cymy :icon_lol: (za RK-06W ze stałą kolbą trzeba zapłacić ponad 600zł, z kolei RK-05 wykonany jest ze stali i aluminium - bardziej odpowiada mi AK z elementami drewnianymi).

Nie jestem też pewien, który z modeli będzie wygodniejszy - z kolbą składaną na bok czy z tą składaną do dołu.

 

PS Gdyby udało mi się dozbierać do RK-06W, czy któraś z emek od Cymy w podobnej cenie (wiem o nich niewiele, ponieważ są w sprzedaży od niedawna) nie byłaby lepszym wyborem? Która z replik (Boyi G36, JG G36, Boyi RK) najlepiej nadaje się do ewentualnego tuningu mocowego?

Edited by Paweloso
Link to post
Share on other sites

Co do kolb to wygodniejsza i stabilniejsza jest wersja składana na bok. Co do tuningu to nie jest to dział do tego przeznaczony ale tak na chłopski rozum preclufa i gumka HU podejdzie do wszystkich. W FPSy nie ma co iść bo są wystarczające, lepiej zainwestować w dobre kulki.

Link to post
Share on other sites

OK, a jak jest z mocowaniem tych kolb? Trzymają się w miarę solidnie, nic nie odpadnie? :icon_wink:

 

EDIT Zauważyłem że w ofercie Gunfire przy karabinku ze stałą kolbą widnieje nazwa RK-06, a na Taiwangun i redberet jest to RK-06W - jest między nimi jakaś różnica (oprócz ceny)? W którym sklepie lepiej kupić replikę (zauważyłem, że w przypadku drugiego sklepu wszystkie RK są wzmacniane; za to na redberet.pl ceny są najbardziej atrakcyjne - tam RK-06/RK-06W mieści się w przedziale do 600zł)?

Edited by Paweloso
Link to post
Share on other sites

OK, może przesadziłem zadając to pytanie znając jednocześnie materiał, z którego została wykonana kolba i jej zaczep, chociaż wolałem się upewnić co do jakości tych elementów, która w części chińskich replik jest po prostu podła.

 

Uprzejmie dziękuję wszystkim za okazaną pomoc - podane przez Was propozycje, opinie i porady z pewnością sprawią, że z zakupu repliki będę dłuuugo zadowolony :)

W najbliższym czasie postaram się złożyć zamówienie (zdecydowałem się na RK-06W - rabat 5% trwający w sklepie redberet do końca tygodnia sprawia, że replikę można nabyć za ok. 560zł, co wydaje się bardzo przyzwoitą ceną - szkoda tylko, że kulki o odpowiednich wagomiarach są tam sprzedawane jedynie w większych ilościach) i dopisać swoje wrażenia :)

Link to post
Share on other sites

Kulki zawsze się przydadzą :icon_lol: Nawet nie zauważysz jak szybko będziesz musiał kupić nową paczkę. Zwłaszcza gdy używa się Hi-capa. Co prawda ja mam praktycznie real capy i też zdarza mi się puścić 30-40 kulkową serię.

Link to post
Share on other sites

Kulki zawsze się przydadzą :icon_lol: Nawet nie zauważysz jak szybko będziesz musiał kupić nową paczkę. Zwłaszcza gdy używa się Hi-capa. Co prawda ja mam praktycznie real capy i też zdarza mi się puścić 30-40 kulkową serię.

 

Ja uzywam midow i wywalam 2000 do 2500 na strzelanke :icon_mrgreen:.

 

Paweloso - Wybor dobry - w relacji cena/uzytkowanie/niezawodnosc powinin sie sprawdzic lepiej niz M4

Edited by chomik_pl
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Replikę otrzymałem wczoraj. Moim zdaniem świetnie wykonano jej elementy zewnętrzne, moc też jest przyzwoita ;) Niestety dopiero dzisiaj miałem okazję postrzelać - i tu pojawił się problem: po oddaniu zaledwie kilku strzałów (tylko w trybie semi) replika odmówiła posłuszeństwa.

Po naciśnięciu spustu słychać jedynie dźwięk (głośniejszy niż podczas normalnego strzału), nie wystrzeliwują kulki.

 

Odłożyłem więc karabin, a podczas sprzątania rozsypanych po podłodze kulek znalazłem coś takiego:

http://img541.imageshack.us/img541/690/img20130611164840.jpg

Wydaje mi się, że ta część mogła wylecieć ze środka - niektóre widoczne części wewnętrzne też są w tym kolorze.

Proszę o pomoc w miarę możliwości, sam nie wiem zbyt wiele o częściach wewnętrznych repliki :(

Link to post
Share on other sites

Już wiem, co jest przyczyną - dołączony do zestawu hi-cap szwankuje (niby podprowadza kulki do wylotu, chociaż kręcąc kółkiem zauważyłem, że kulka podchodzi do wylotu, a chwilę później się cofa - nie mogę podkręcić magazynka do oporu).

Link to post
Share on other sites

Wydaje się że wszystko wróciło do normy - przynajmniej chwilowo. Pomogło mocniejsze nakręcenie hi-cap'a ;)

 

Co do repliki - zakup jak najbardziej udany. Solidna, mocna i dobrze wyważona, w sam raz na początek :)

 

 

Temat do zamknięcia.

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...