Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Nowy stary. Witam wszystkich.


Recommended Posts

Natchneło mnie by dodać coś od siebie mam 24 lata Airsoftem interesuje się 8 lat jakoś tak dziwnie się skladało że nie znalazłem odpowiedniej ekipy która regularnie by się strzelała możliwe że z własnej winy :) Chciałbym wzorować się na WP jako że jestem patriota Kocham wojsko i militaria od dziecka wsumie od Delty Force 2 się zaczeła moja przygoda z tematem wojskowości potem ASG mnie zaczeło interesować od czasu gdy poznałem internet i dowiedziałem sie że coś takiego istnieje i zrzesza tylu ludzi z całej polski oczywiście mowa o WMASG :) Także miałem kilku letnie przerwy i za jakiś czas chciałbym do tego wrócic.Mam do was pytanie czy mundur polski jest zgodny z prawem do noszenia go przez cywila ? i jaką replika dla polskiego Solidera polecacie :) Pozdrawiam serdecznie wracam tu czasem z utesknieniem i chyba marzeniami małego chlopca :)

Link to post
Share on other sites

Monowski bawełniak - nie można. A jaką replikę - repliki AKMS, AKM, AK-47, Beryl (lepiej jednak zrobić swojego customa), HK416...

 

Co do firm: obracaj się wśród Boyi, CM (numeracja 0.4x), VFC, podobno LCT też są dobre.

Link to post
Share on other sites

Na Aresowskim Berylu się przejedzie jak Zabłocki na mydle, wystarczy poczytać temat o replice. Znacznie lepszym wyjściem jest zakup Boyi'a i przerobienie go na Beryla, chociaż nie wiem jak dziś z dostępnością części.

 

Mati, jak chcesz zwyczajną polską piechotę odwzorować, to kupujesz replikę AKMS, buty Desanty i kamizelkę Lubawę. No i hełm jakiś.

Link to post
Share on other sites

Chodzi o to by ktoś mnie pod swoje skrzydła przyjął rok temu wziąłem specjalnie na ten cel kredyt by odwzorować bundeshwere i sprzęt leżał w domu w dodatku zepsuł mi sie kałach od cymy wtedy :( Jestem z Bydgoszczy i chciałbym by taka inwestycja miała pokrycie bo to cięzko zarobione pięniądze są.Pozdrawiam!

Edited by mati_v3
Link to post
Share on other sites

Nikt tu nikogo nie bierze pod skrzydła, jeśli szukasz matczynej opieki i podejmowania decyzji za Ciebie, to polecam podforum ,,Jak zacząć", to taka namiastka tego czego szukasz i tam chyba powinien wylądować taki topic ,,o niczym".

 

Pewnie ta odpowiedź Cię nie usatysfakcjonuje, ale jeśli szukasz ekipy (prawdziwej) to polecam rozejrzeć się na forach lokalnych.

 

PS.

Pierwszy raz słyszę żeby kredyt był zarobionymi pieniędzmi, a inwestycja w ASG miała ,,pokrycie" :D (żartuję, ale ciężko zrozumieć czasem co piszesz).

Link to post
Share on other sites

Poprostu nie znalazlem wtedy zadnej ekipy a kredyt trzeba bylo splacic czego tu nie rozumiesz ? siano w błoto.Pokrycie w sensie takim że niechce by replika za 700 zł służyła do strzelania do puszek w pokoju.Zobacze na lokalnym w takim razie.

Edited by mati_v3
Link to post
Share on other sites

Kurde albo popatrz coś o różnych festynach w Twoim mieście, albo po prostu wklep sobie w google "asg Bydgoszcz". Nic trudnego.

Co do odwzorowywania żołnierza WP spokojnie możesz nosić polski mundur (który w zasadzie bez odpowiednich naszywek mundurem nie jest) a reszta jak wyżej - Desanty, szpej z miwo albo Lubawa. Broń - AKMS albo Beryl - co bardziej ci się podoba w zasadzie.. Zależy też od tego czy chcesz jakąś konkretną jednostkę odwzorowywać. Poszukaj sobie jakichś informacji albo filmików przedstawiających Polskie Siły Zbrojne

Link to post
Share on other sites

Żeby mundur nie był mundurem starczy odpruć flagi albo cokolwiek innego. Inna kwesta że z tego co pamiętam flag aż tak nie ścigają, ale za to noszenie naszywek jakiejś jednostki WP (do której się nie należy, a która aktualnie istnieje) może się bardzo nie miło skończyć przy kontakcie z ŻW.

Edited by goroth
Link to post
Share on other sites

@SirHawk

 

Masz rację :) Ja w swoim cały sezon przebiegałem i problemów nie miałem bo po mieście się nie woziłem. Swoją drogą w ustawie jest napisane czym jest mundur, ale nie wiem do końca jak to interpretować, gdyż piszą tam że mundurem jest ubiór lub część tego ubioru, który sygnalizuje przynależność do danej jednostki i/lub posiadanie jakiegos odznaczenia i stopnia. Więc mniemam, że jak idę sobie w samych spodniach wz93 to nie mogą się do mnie przyczepić, bo nie widać po mnie abym był np. szeregowcem w jakiejś jednostce.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...