Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

CM 0.31 jak konserwować i dbać o tą replikę?


Recommended Posts

Najlepiej dołączonym do repliki wyciorem. Nie używać wyciorów metalowych.

 

Plus owinąć jeden z końców wąskim i krótkim kawałkiem delikatnej szmatki, jak na przykład ściereczka z mikrowłókien, nasączona benzyną ekstrakcyjną lub innym rozpuszczalnikiem.

Link to post
Share on other sites

Czemu lufę tak rzadko? Dobrze by było nawet ją czyścić co strzelankę - nawet po jednej się trochę syfu w środku może znaleźć.

Baterią najlepiej jak się zaopiekuje porządna ładowarka mikroprocesorowa :D. Możesz też po jakiejś "brudniejszej" strzelance oczyścić magazynki.

 

Warto też choćby po pierwszym roku używania otworzyć replikę, wymienić chińskie shitowe smary na inne np. litowe i wyczyścić całego gearboxa.

Link to post
Share on other sites

Dziękuję za wszystkie odpowiedzi!

Mam do Was jeszcze jedno pytanie, mianowicie: w instrukcji pisze, że średni czas "życia" gearboxa to 60000 kulek. Jeśli na jednej strzelance zużywam ok. 300-500 to czy nie jest to bardzo mało czasu?

Co się stanie po tych 60000 kulek? Czy są dostępne części zamienne?

Pozdrawiam

Narkil

Link to post
Share on other sites

GB w mojej Cm 028 jest już dwa lata u mnie a wcześniej jeszcze przynajmniej rok służył w innych rękach (przebiegu nie podam bo nie znam). Rozbierany do tej pory (chyba) nie był. Może nie jest w stanie idealnym i pewnie można coś w nim poprawić bez zmieniania części by działał lepiej, ale działa, nic nie zgrzyta, strzela ładnie jak na trzyletnią Cymkę.

Edited by MarekMac
Link to post
Share on other sites

To jeszcze ja się wtrącę :icon_smile:

Czy to możliwe, że bezpiecznik w cymie ma 15 amperów?

16A to ja mam w domu na kuchence na bezpieczniku.

Jak to możliwe i jakim cudem silnik Cymki wytwarza taką ilość prądu?

Bo właśnie co do mojego tematu ostatniego bateria była gorąca czyli był duży opór i gdybym miał (tak myślę) "mniejszy" bezpiecznik może by to on się spalił a nie izolacja kabli w kolbie:)

Pozdrawiam

Edited by Narkil
Link to post
Share on other sites

Dzięki za odpowiedź:)

Nie wiedziałem, że to możliwe w takich replikach. Dzięki Bogu po naładowaniu baterii replika strzela i (jak narazie) ma się dobrze. Nie wiem czym spowodowany był tamten problem może bateria była za słaba i przez to był ten problem? Hmm... nie wiem ale już dziś High-cap wystrzelany i działa, choć mam wrażenie, że magazynek mimo nakręcenia nie podaje kulek.

Narkil

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...