Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Sprzet dla poczatkujacego - nie szukam replik za 300zl !


Recommended Posts

Czesc,

 

w sumie niedawno zainteresowalem sie tematem ASG.

Jestem w trakcie kompletowania repliki oraz umundurowania.

 

Jak to zoltodziob mam pare pytan - zaznacze tylko, ze nie szukam najtanszych rozwiazan - tylko takich, ktorych za 6m nie bede musial wymieniac. Wole raz zaplacic wiecej i przez jakis czas miec spokoj niz co chwile doplacac i wymieniac :)

 

1)Google czy okulary? Ktore nie paruja?

2) Co najlepsze na ochrone twarzy? Maska, czy kominiarka wystarczy - nie chce w poniedzialek do pracy z siniakami isc :)

3) Jaka replika? Myslalem o tym:

http://zbrojownia.linuxpl.com/product_info.php?manufacturers_id=43&products_id=2193

 

tylko, ze chcialbym, dolozyc lunete i/lub ten kulminator. Ot taka zachcianka

 

4) Jakies materialy do filmow z YT macie, gdzie osoby znajace sie na ASG pokazuja jak ulepszyc swoje replike, zeby oplacalo sie nie strzelac, a nie rzucac?

 

Jesli chodzi o ubior to raczej sobie sam poradze.

 

Macie moze jeszcze jakies uwagi na co powinienem zwrocic uwage? Albo co jest wazne w poczatkach ASG?

 

Chyba, ze Wy macie jakies propozycje. Ze sprzetu nie mam kompletnie nic na ta chwile - jestem otwarty na propozycje.

Link to post
Share on other sites

1. Gogle czy okulary to kwestia indywidualna. Troche lepiej chronią gogle (bardziej przylegają do twarzy i jest mniejsza szansa na zsunięcie się ich w trakcie walki), ale dużo bardziej parują.

2. Kominiarka grzeje w twarz -> bardziej się pocisz -> ochrona oczu mocniej paruje. Ja używam maski i jestem zadowolony (aczkolwiek jest to maska kryjąca tylko usta, nos i policzki więc czoło i tak mam odsłonięte). Niektórzy używają arafatek albo jakiś szali.

3. Replika zdaje się, że dobra (nie miałem, ale eMki KWA mają dobrą opinie). Zauważ tylko, że nie ma w zestawie baterii i ładowarki.

 

Polecam jeszcze zakup nakolanników - nie trzeba aż tak uważać na kolana a łatwo boleśnie się uderzyć przy dynamicznym padaniu czy kucaniu.

Edited by MarekMac
Link to post
Share on other sites

Replika niedostępna, z dostępnością będzie ciężko.

 

tak, wiem niestety. Mam nadzieje tylko nadzieje, ze szybko dostawa bedzie i zdaze kupic :icon_smile:

 

 

@MarekMac czolo zawsze moge czyms przyslonic.

Co do ochrony oczu zalezy mi, zeby jak juz paruje - zeby nie bylo tak, ze po 5 min nic nie widze

Edited by Kuba89
Link to post
Share on other sites

Sam byłem zainteresowany kupnem repliki eMki KWA. Wysłałem email'e z zapytaniem możliwość zamówienia do: specshop'a, zbrojowni, gunfire oraz asgshop.pl. Niestety nie wiadomo kiedy będą dostępne.

 

Przytoczę maila z 22.07 od asgshop.pl (który jako jedyny dał odpowiedź dłuższą niż "nie ma możliwości")

Witam

Dziękujemy za zainteresowanie.

Niestety na dzień dzisiejszy nie wiadomo czy i kiedy przedstawiciel KWA na Europę

będzie miał modele fullmetal ... Niestety na razie nie odpowiadają na maile ( może to czas urlopów ma na to wpływ).

Może coś się zmieniło po utracie przez KWA paru licencji i zmieni się przedstawiciel na Europę ... Niestety na razie nic nie wiadomo.

Jak tylko coś się zmieni w tym temacie powiadomię Pana o tym mailem.

 

Pozdrawiam

 

Jeżeli poszukujesz eMki polecam: http://forum.wmasg.pl/topic/136409-repliki-m4-wybor-ostateczny/

Link to post
Share on other sites

Budżet i zainteresowania można lekko wywnioskować na podstawie jego propozycji :icon_biggrin:.

 

Jak Ci zależy na dobrej emce to oprócz KWA, którego się pewnie nie do czekasz są też g&p, EA... poczytaj po prostu temat o wyborze ostatecznym emki :icon_smile:.

 

Ochronę twarzy dostateczną daje arafata, dobrą szal snajperski, najlepszą po prostu maska typu starker. To już zależy od tego co wolisz.

 

Zwróć uwagę też na dobre kulki - g&g, madbull najlepsiejsze oraz dobrą ładowarkę mikroprocesorową do baterii.

 

Jak już MarekMac wspomniał - zainwestuj w nakolanniki - WARTO. Polecam od siebie z całego serca bijansy - leżą mi trochę lepiej niż Alty... tu najlepiej jak poprzymierzasz i wybierzesz wygodniejsze :icon_wink:

 

Jak już Cię złapie chcica na kamizelkę, a na pewno złapie... to unikaj wszelkich ACM'owskich tworów (All China Made). Celuj W Flyee, Miwo lub też np. PSTG. Jest też wiele innych polecanych rozwiązań - to tylko trop.

 

Pamiętaj też o wygodnych butach utwardzających kostkę. Nie muszą być nawet wojskowe - dobre trekkingowe też dają radę. W wyborze pomoże Ci forum, sam powiem że mam Magnum Stealth II i dają radę i są wygodne :icon_wink:.

 

Co do pojedynku gogle vs okulary... na początek starczą okulary. Gogle wyglądają dobrze dopiero kiedy nosi się je na hełmie :icon_razz:.

Edited by Fishbonee
Link to post
Share on other sites

@arend - podstawy znam. Bledow nie robie - nie pisze z polskimi znakami i tyle.

 

@Klojtex - raczej m4 mnie interesuja - budzet - z umundurowaniem chcialbym sie w 5`000 zamknac.

 

@Fishbonee dzieki :)

Jesli chodzi o kulki, to jakimi sie strzela na grach?:P

 

 

Panowie i Panie,

 

wiem, ze takich tematów jak mój jest zakladanych conajmniej 5 dziennie. Ale tematy poczytalem, filmiki z poradami na YT tez ogladalem - moze dlatego nie szukam na poczatek snajperki.

Ale zrozumcie, ze wiekszosc dyskusji jest tutaj prowadzona raczej przez osoby, które już pare lat sie w ASG bawia - dla takich zoltodziobow jak ja, po prostu lepiej jest sie wprost zapytac co i jak? Niz przeszukiwac całe forum z nadzieją, że znajdziesz to co Cie interesuje.

Link to post
Share on other sites

Forum istnieje tyle lat, że 95% rzeczy zostało już przewałkowane na czwartą stronę. Pozostałe 5% to rynkowe nowości-repliki i sprzęty jeszcze słabo sprawdzone, zazwyczaj obecne na rynku góra półtora roku. Dlatego więc wystarczy rozsądne używać wyszukiwarki i czytać tematy przyklejone. Jeśli natomiast po przeczytaniu forum dalej nie jesteś w stanie się zdecydować, to niestety, ale tutaj nikt Ciebie nie będzie podejmował decyzji. Gorąco zachęcam do większej samodzielności.

 

Jeśli chcesz M4 to Foxrtot napisał kompendium na ten temat: http://forum.wmasg.p...bor-ostateczny/ Nie ze wszystkimi tezami się zgodzę, natomiast dla osoby kompletnie zielonej to jest więcej niż trzeba by świadomie wydać kasę i nie utopić.

 

Kulki (wagę) dobierasz zazwyczaj do mocy repliki.

Edited by Nath
Link to post
Share on other sites

@Kuba89

(...)

OGÓLNE

 

 

I - NETYKIETA

 

Na forum i na portalu obowiązuje Netykieta.

 

Na forum piszemy poprawną polszczyzną, co oznacza poprawną ortografię, gramatykę, interpunkcję, składnię, używanie polskich liter, itd. Na forum również nie przeklinamy, włącznie ze słowami "ocenzurowanymi" na różne sposoby.

(...)

 

Jeżeli chodzi o wspomnianą przez Natha samodzielność na forum i w ogóle Internecie oraz życiu codziennym, to oprócz umiejętności samodzielnego zdobywania wiedzy i wyciagania wniosków, warto też zapoznawać się z treściami umów i regulaminów. Nie przeczytałeś regulaminu, a dziwisz się z jakiego powodu Arend Cię upomniał.

 

P.S. Z kulkami bywa również tak, że niektóre spotkania, czy miejsa, gdzie się strzela mają zasadę, że np "strzelamy tylko kulkami o wagomiarze 0.20g - to kolejny powód, dla którego zachęcam do czytania regulaminów.

Pozdrawiam

Edited by Kirk
Link to post
Share on other sites

W hali od Taktycznych w piątki mają strzelania 350fps i tylko 0,2g - jak widać niektórzy takie coś robią :D.

 

Jeśli będą fpsy oscylować w 400-450 fps to dobre będą 0,25 i 0,28g kulki. Jednak warto próbować każdych, bo różnie się repliki zachowują (niektórzy z pistoletów gazowych walą np na 0,28 i im lata dobrze).

Link to post
Share on other sites

W kwestii samego budżetu- autor uściślił go przecież do kwoty 300zł więc mamy podane czarne na białym ile może wydać. Co do googli lub okularów to polecam przejrzeć cały dział akcesoriów,gdzie spokojnie dopasujesz coś dla siebie,jak ktoś słusznie wspomniał powyżej- jest to bardzo indywidualna kwestia i zalezy też od ceny jaką możesz za nie dać..

Link to post
Share on other sites

W kwestii samego budżetu- autor uściślił go przecież do kwoty 300zł więc mamy podane czarne na białym ile może wydać

Autor napisał, że NIE szuka repliki za 300zł i, że nie szuka najtańszych rozwiazań. Sam z resztą pytał o replike za ponad 1000zł. Górnej granicy chyba nie określił.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...