Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

M4 G&P vs SA vs WE


Recommended Posts

Witam

rozważam kupno nowej m4 i mam problem z wyborem

w grę wchodzi replika Specna Arms

gunfire.pl/product-pol-1152200031-Replika-karabinka-Specna-Arms-SA-B02.html

replika G&P

http://www.asgshop.p...ukt.php?id=4882

oraz replika WE

http://gunfire.pl/pr...-WEA001AEG.html

w replice od razu został by zamontowany bore-up, m130, ascu (wiec replika powinna mieć działający bolt catch) i ashu. Replika powinna nie mieć luzów

I tu pojawia się pytanie który karabin wybrać

G&P są ponoś najlepsze na rynku ale nie mają działającego bolt catcha za to mają bicia ostrego odpowiednika

Specna Arms są stosunkowo nowe i nie wiadomo czego się po nich spodziewać (ale mają działający bolt catch i szybką wymianę sprężyny)

i WE które ponoć dorównują G&G mają działający bolt catch i automatyczne zwalnianie sprężyny.

Którą replikę polecacie ?

Edited by ahmed91
Link to post
Share on other sites

dzie

Ja polecam GP. Mialem tansze chinczyki(boyi,jg), mam teraz gp i roznica jest naprawde wielka.

Zew. wysmienite wykonanie, osiagi dobre i mala awaryjnosc. Jeszcze nie mialem z nia problemow.

Luzow to nie ma w ogole :icon_wink:

 

A ja miałem 2szt G&P w jednej ośka poszła po 2 tyś kulek, druga z niebieską komorą tragedia kupujesz replikę za 1100zł aby wsadzić M120 trzeba 200zł zainwestować.

 

Teraz mam GFC S-System i wystarczy dać gumkę lepszą, a przebieg z 90t kulasów na m140 reszta stock.

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Z powyższych linków tylko Specna Arms jest dostępna. Jako posiadacz G&P mogę polecić replikę. Dziś jednak bardziej zainteresowałbym się produktami Evolution Airsoft (tańsze i bardzo dobrze odwzorowane) np. http://blacksword.pl/product-pol-684-Evolution-Airsoft-Lone-Star-Border-Patrol-SBR.html

Na forum jest cały temat dotyczący replik i ich tuningu (sprężynę m120 wytrzymuje - bezproblemowo):

http://forum.wmasg.pl/topic/120018-m-ki-evolution-airsoft/page__hl__%20evolution%20%20airsoft__st__0

Link to post
Share on other sites

Tak jak wyżej kolega pisze. Repliki EA oraz G&P to bardzo dobry wybór. KWA też zalicza się do czołówki jednak dostępność słaba na polskim rynku.

Co do jakości wykonania G&P super, EA też daleko nie odbiega czołówce no i potem KWA.

Jeśli chodzi o tuning to we wszystkich replikach trzeba wymienić więcej lub mniej ale to wyczytasz w tematach o tych replikach.

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Jeśli masz te 1400zł pln bo tyle kosztuje G&P to wiedz że za taką cenę możesz sprowadzić KWA ze stanów. A jej legendarna wytrzymałość jest tego warta. Musisz pogadać z forumowiczami którzy robią takie zamówienia. Ty opłacasz przesyłkę i replikę, on pobiera tam jakiś mały procent wysyła ci twój sprzęt. Cena trochę wyższa niż jak by była w polsce. Z taką kasą lepiej się nie śpieszyć bo masz naprawdę duży wybór. KWA to inwestycja w replikę która ci długo wiernie posłuży a czas z nią umili ci duża możliwość tuningu.

Jeśli lubisz detale i piękno M4, patrzysz na szczegóły takie jak numery seryjne kolor itp. to M4 od EA będzie dobrym wyborem. Jest to replika z bardzo dobrze dopasowanymi częściami i spójnością pracy wszystkich elementów. Do tego jakaś dobra batka, parę magów i jeszcze ci zostanie tyle że zapas kulek zrobisz na 2 lata :icon_wink:

Edited by czarek3579
Link to post
Share on other sites

Patrząc na tuning i odnosząc się do pierwszego postu trzeba zadać sobie pytanie. Co właściciel chce osiągnąć - m130 to w przypadku KWA 500 fps w przypadku pozostałych replik 450 fps. Do tego dochodzą wrażenia estetyczne, zgodność z oryginałem, dodatkowe funkcje w replice oraz element ekonomiczny (koszty repliki + tuning). Z powyższych powodów replika EA jest rozsądnym kompromisem.

Link to post
Share on other sites

Powiem tak na pewno replika powinna mieć dużo fps-ów (mam w okolicy dużo otwartego terenu pod strzelanki) więc ty KWA wygrywa

zależy mi również na tym żeby zbliżyć replikę jak najbardziej do oryginału (w pełni działający bolt catch montaż ascu i ashu) I tu wygrywa WE

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...