Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

ROF oraz FPS


Recommended Posts

1. Repliki nie składałem ja, lecz szymx1 (chyba), chyba, że jeszcze ktoś ją po nim składał

2. 550fps od biedy jest realne, jednak sądzę, że są albo mocno zawyżone, albo wrzucona inna sprężyna

3. 16rps na zębatkach ITU, które mają przełożenie 45:1 (normalne zębatki mają 18.7:1) jest kompletnie impossible.

4. Replika była moja 2 lata temu, sprzedana w okolice tej osoby w listopadzie 2011 roku ( film potwierdzający:

)

 

Także replika nie była składana przeze mnie na tą konfigurację. Chyba, że moje dłonie są tak sławne, że trzeba to pisać przy każdej replice, którą kiedykolwiek dotykałem;)

Edited by lukira
Link to post
Share on other sites

Zębatki, BU, tłok pochodzą z m16 G&P, która także pochodzi ode mnie. I to miało jakieś 5-6k przebiegu na sp150-170 u mnie...

 

I o dziwo poprzedni właściciel nic nie pisze o tym, że robiona u mnie...:D Ciekawe więc kto to jest ten "lukirr" ;>

Edited by lukira
Link to post
Share on other sites

550fps na m135 elementa [...] chronowane na virtecu.

 

1. Zmień chrono, Wyniki zawyżone o 5-10fps w stosunku do Madbull Speeder, oraz 10-15fps w stosunku to Xcortech, jak i bardziej uśrednione (miałem 2 repliki, które wg Virteca nie miały w ogóle odchyłek fps (wg Xcortecha:

)

2. widocznie musiałeś trafić na mocny egzemplarz (dla niewtajemniczonych nie dają one wszystkie identycznych wyników).

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Poprzedni właściciel powinien dostać nobla za bardzo dobrą bajkę. Wszystko co jest napisane na allegro to są informacje od poprzedniego właściciela a nie moje widzimisię , dobrze że kolega Cloux założył ten temat bo może 5 poprzednich właścicieli się znajdzie ;p.Co do przebiegu nie ma co gdybać bo ja wystrzeliłem te 4 k około ,poprzednik twierdził że tylko przestrzelił replikę żeby zobaczyć czy działa .Natomiast o dziwo replika lepiej strzela niż kumpla cm.040 po tuningu i jego karabinek ma 450 fps.Ten temat aż się prosi o takie podsumowanie "żyję w kraju w którym wszyscy chcą mnie zrobić w [*****]" ...

 

 

Po pierwsze (zazwyczaj): Nie kupuje się używek.

Po drugie: Bateria - Li-Po 2650 mAh 11.1v. Tylko ciekaw, ile C byłoby potrzebne do tego rofa. Wg mnie (amatora) conajmniej 25C potrzeba.

30 C jest :icon_smile:.

 

Zębatki, BU, tłok pochodzą z m16 G&P, która także pochodzi ode mnie. I to miało jakieś 5-6k przebiegu na sp150-170 u mnie...

 

I o dziwo poprzedni właściciel nic nie pisze o tym, że robiona u mnie... :icon_biggrin: Ciekawe więc kto to jest ten "lukirr" ;>

Jedno "r" więcej to moja literówka , teraz zobaczyłem :icon_smile: .Ale z tego co poprzedni właściciel pisał to chyba Ty ją składałeś :icon_smile:. Edited by wiciok
Link to post
Share on other sites

Replikę robił najpierw Lukira, następnie Szymks, a ostatni tuning przeprowadził właściciel. Replika miała co najmniej 3 właścicieli przed Kamilem. Fakt jego poprzednik wystrzelił mniej niż 1k kulek, ale już wtedy przebieg liczył ponad 20k.

To muszę przyznać ze jak na 20 k przebiegu to naprawdę replika daję radę , poprzedni właściciel wspominał coś że tłok niebieski shs jest nowy czyli ma około 4 k przebiegu tyle co ja wystrzeliłem i sprężyna jest nowa bo była sp160 .
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
  • 3 months later...

Warto tu też poruszyć kwestię przebiegu repliki. To jest tak samo jak z autami z niemiec : ponad 200tyś km przebiegu i ludzie przejdą bokiem, ale jak ma 190tyś to juz warto sie zastanowić. Potem dziw, że handlarz kręci licznik do mitycznych 'prawie 200 tys'.

 

Z replikami jest podobnie. Więszkośc moich replik miała olbrzymie przebiegi rzędu 35 tyś bb i co z tego? Ważne, żeby nie siać na auto, zwalniać sprężynę, dbać o replikę.

 

Inna sprawą jest to, że często pisze się banialuki typu ' podkładkowana i przesmarowana'. Nagle każdy rsoftowiec staje się serwisantem, który w przenośni ' tankuje Ci furę przed sprzedażą + wymienia olej i klocki).

 

Przebieg stanowi barierę rozsądkową, ale czy nie lepiej kupić potwierdzone 300 tysi w benzynie niż 150 tysi w dieslu, które na 99% zostało przekręcone o minimum połowę?

 

Trzeba znaleźć złoty środek, bo nie długo zaleje nas fala replik " wypodkładkowana, przesmarowana przebieg 3 tys kulek g&g ".

Pamiętajmy, że to klient kreuje towar, który chce kupić;)

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...