Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Zdefiniuj "pasuje".

Pasuje = ładnie wygląda na zdjęciach. Tyle lat na forum i jeszcze nie przyswoiłeś? ;)

Bo przepisy mundurowe nas nie obowiązują, a w "realu" pasuje wszystko co nie zakłóca właściwości maskujących.

No to czego może dotyczyć takie pytanie?

:bialaflaga:

Link to post
Share on other sites

Zdefiniuj "pasuje".

 

Bo to, że założenie ich razem jest fizycznie możliwe i nie wywołuje reakcji materii z antymaterią jeszcze o niczym nie świadczy.

 

@ Autor - jak ci Karczu napisał: idź podstawowe zielenie.

 

Pasuje? W miare nie psuje efektu kamuflażu czy też ogólnego wyglądu "operatora" Tak na prawdę to większość ma gdzieś czy założy zieloną bądź pustynną kamizelkę do pustynnego munduru, co ładnie pokazują żołnierze wszelkiej narodowości na misjach ;)

Link to post
Share on other sites

Trochę chyba się rozpędziłeś z interpretacją zdjęć z afganistanu :D

Osobiście zgaduję, że w przypadku konfliktu na obszarach zalesionych, nikt kto miałby możliwość nie wykorzystywałby pustynnych kamuflaży. Tak samo myślę że jeśli u kogoś w A-stanie od maskowania zależy powodzenie misji, to nie używa leśnych kamo.

Link to post
Share on other sites

Trochę chyba się rozpędziłeś z interpretacją zdjęć z afganistanu :icon_biggrin:

Osobiście zgaduję, że w przypadku konfliktu na obszarach zalesionych, nikt kto miałby możliwość nie wykorzystywałby pustynnych kamuflaży. Tak samo myślę że jeśli u kogoś w A-stanie od maskowania zależy powodzenie misji, to nie używa leśnych kamo.

Powiedz to Amerykańcom i Brytolom :D.

Link to post
Share on other sites

Nie wiem, jak u Amerykańców, ale u Brytoli Osprey (kamizelka ze zdjęcia Kuby) po prostu nie istniał w wariancie leśnym. Wyłącznie w pustynnym (albowiem niezmierzona jest mądrość MODu). Podobnie z UBACSem (stąd słynni "turkusowi żołnierze", czyli wynik domowego farbowania Combat Shirt'a z pustynnego DPM na zielony. Masz jednego na zdjęciu - po prawej w głębi).

 

Piszę w czasie przeszłym, bo nie jestem na bieżąco - nowe sorty mundurowe w MTP obejmują UBACSa. Nie wiem, czy nowe warianty Osprey'a nie są czasem dostępne w MTP (nie widziałem takiego, więc - choć logiczne - wcale nie jest to pewne).

 

Jeszcze jedno, Karczu - Brytyjczycy też myśleli, jak Ty: "Afganistan to piach i kamienie, tam tylko pustynny DPM". Potem trafili na "Green Zone" i okazało się, że są w Afganistanie miejsca, ba, całe obszary, gdzie pustynne maskowanie się nie sprawdza. No i nim MOD zareagował, to mieliśmy "turkusowych żołnierzy" i obrazki jak ze zdjęcia Kuby.

Edited by Errhile
Link to post
Share on other sites

No i to miałem na myśli @Erhille, @kuba-

Moim zdaniem stwierdzenie że żołnierze mają wywalone na maskowanie nie jest słuszne, odnosiłem się do posta Ombre:

 

Pasuje? W miare nie psuje efektu kamuflażu czy też ogólnego wyglądu "operatora"Tak na prawdę to większość ma gdzieś czy założy zieloną bądź pustynną kamizelkę do pustynnego munduru, co ładnie pokazują żołnierze wszelkiej narodowości na misjach :icon_wink:

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...