Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Co osiągne w takim zestawieniu?


Recommended Posts

Otóż kupiłem jakiś czas temu replike m4 w srodku siedzi

  • FTK Guarder 120 (tyle że spręzyna jest zmieniona na m110)
  • tłok zmieniony na JBU POM z metalowymi zębami
  • Hop-Up Madbull Shark - czerwona
  • niskooporowe kable od elementa
  • komora hopka guardera
  • precka systemy

Ponoć stabilne 400~~ fps jednak chcę teraz tam wcisnąć M120 od Guardera albo nawet M130 zależy od tego co uzyskam i dlatego nasuwa się pytanie do was jaki przyrost fps by nastąpił w takim zestawieniu i czy coś powinienem jeszcze wymienić żeby jakoś niedrogo polepszyć wyniki?

Link to post
Share on other sites

M120 ok 430fps

M130 ok 460fps

 

Przy czym te wyniki mogą się zdecydowanie różnić w zależności od poskładania i serii sprężyny.

 

Ja bym wymienił gumkę na Systemę lub G&G zieloną, koszt niewielki a powinno dać dodatkowe metry zasięgu.

 

Napisz jeszcze co to za M4, nie wszystkie uciągną M130.

Link to post
Share on other sites

M120 ok 430fps

M130 ok 460fps

 

Przy czym te wyniki mogą się zdecydowanie różnić w zależności od poskładania i serii sprężyny.

 

Ja bym wymienił gumkę na Systemę lub G&G zieloną, koszt niewielki a powinno dać dodatkowe metry zasięgu.

 

Napisz jeszcze co to za M4, nie wszystkie uciągną M130.

Coś twoje dane są nie tak...

 

M100 = 100m/s = 328 fps

M110 = 110m/s = 360 fps

M120 = 120m/s = 393 fps

M130 = 130m/s = 426 fps

 

Bo wynika to z mocy spreżyny M120* około 3,28 daje nam FPS

Edited by verb007
Link to post
Share on other sites

Nie porównujcie SP130 do M130 bo to dwa różne oznaczenia. SP130 Guardera to tak jak M140. SP120 analogicznie M130 np Systemy.

Podajemy wyniki samej sprężyny, a czy jest borek czy go nie ma to już inna bajka.

 

Weź tylko pod uwagę, że obecna seria guarderów nie ma już zawyżonych osiągów.

Link to post
Share on other sites

Hmm.. czyli sytuacja się zmienia bo jeżeli chciałem wziąć SP120 to liczyłem się z tym że będzie mocniejsza niż inne 120 (chciałem jakies 440-450 fps), ale teraz skoro mówisz że już nie ma tej nadwyżki to może lepiej wziąć 130 bo w sumie na to liczyłem wcześniej? Co myslicie?

 

 

Zamiast tyle myśleć, może zaczniesz czytać forum ?

S1

Link to post
Share on other sites

Czytałem o ftk guardera ale duzo informacji tam nie znalazłem dlatego pytam. Jeżeli to problem to temat do usunięcia.

 

 

 

A czytałeś tematy o swojej replice ?

Wiemy że masz M4, lecz kolejnym razem racz Panie zaznaczyć jaka firma ją wyprodukowała, bo założysz SP-130 i zaraz Ci "pynknie" GB i bedzie lament .

O sprężynach też jest temat co jest obecnie polecane i sie szybko nie ubija i ile może dać fps w danej konfiguracji.

No ale aby to wiedzieć, trzeba trochę czasu na czytanie poświęcić.

 

 

S1

Link to post
Share on other sites

Coś twoje dane są nie tak...

 

M100 = 100m/s = 328 fps

M110 = 110m/s = 360 fps

M120 = 120m/s = 393 fps

M130 = 130m/s = 426 fps

 

Bo wynika to z mocy spreżyny M120* około 3,28 daje nam FPS

 

Moje dane są bardzo tak ponieważ nie wynikają z oznaczenia tylko z doświadczenia w montowaniu ich w replikach:) Jeśli sprężyna m120 daje mi 400fps to odrazu szukam nieszczelności w układzie.

 

W tym wypadku M120 wg mnie będzie dobrym rozwiązaniem między FPS a zużyciem części.

Edited by Szycha201
Link to post
Share on other sites

Moje dane są bardzo tak ponieważ nie wynikają z oznaczenia tylko z doświadczenia w montowaniu ich w replikach:) Jeśli sprężyna m120 daje mi 400fps to od razu szukam nieszczelności w układzie.

 

W tym wypadku M120 wg mnie będzie dobrym rozwiązaniem między FPS a zużyciem części.

Ale Ty nie będziesz składał jego repliki i skoro "na montowałeś" już tyle springów to powinieneś wiedzieć jakie są różnice w oznaczeniach sprężyn...Tak więc mówimy o teoretycznych wartościach jakie daje sprężyna. To że uzyskałeś XXX fps na XXX sprężynie wcale nie przekłada się to na tym że osoba Y uzyska dokładnie to samo.

 

Tak Nitro, oczywiście biorę to pod uwagę jednak oznaczenia na spreżynach SP i M to dwa różne światy i już. A to że Guarder zaczął produkcje swoich sprężyn bliżej jednostce m/s to już inna bajka. Może sie okazać że natkniemy się na starą serie Guardera i zamiast M120 będzie SP120 która dawać będzie tyle co M130....

 

Aaaa dodam jeszcze tylko że na nowej sprężynie Guardera (według tego co napisał Nitro) SP130!!!! Uzyskałem bez borka i większych problemów 495FPS. Sprężyna ważyła 10,650kg więc tyle co dawniej SP120... Wnioski wyciągnijcie sami fachowcy :)

Link to post
Share on other sites

No to kompletnie nie rozumiem co chciałeś uzyskać podając dane z tabelki (poza tym że umiesz korzystać z kalkulatora- BRAWO!).

 

Skoro na m110 osiąga STABILNE! 400fps (czyli nie ma tragicznych nieszczelności) po wstawieniu m120 powinien osiągnąć ok 430fps. A piszę to ponieważ kolega chciał otrzymac przybliżony wynik.. Dokładny podam jak wyszperam w klamotach moją kryształową kulę.

 

Z góry zakładam że zarówno sprężyna która jest w replice jak i która zostanie kupiona to Guarder SP (która nawet sklepy błędnie oznaczają jak M). Ponieważ jednak era zawyżonego Guardera się skończyła na wynik w zakresie 460-470 z SP120 bym nie liczył (a kiedyś i owszem bywały).

 

 

 

Aaaa dodam jeszcze tylko że na nowej sprężynie Guardera (według tego co napisał Nitro) SP130!!!! Uzyskałem bez borka i większych problemów 495FPS. Sprężyna ważyła 10,650kg więc tyle co dawniej SP120... Wnioski wyciągnijcie sami fachowcy :icon_smile:

 

Super, już wiemy kogo chronować przed strzelaniem:)

Edited by Szycha201
Link to post
Share on other sites

becek123 a jaki Ty masz w tym M4 szkielet gb (producent) bo jakoś nie mogę doczytać o tym albo coś przeoczyłem. Jeżeli szkielet gb jest 'chynski' to wkładanie czegoś powyżej M120 to loteria.

Co do samych sprężyn to wszystko zależy od producenta i partii jaka trafiła się w sklepie. Tabelki są dobre ale dla średnio szczelnych układów. Jeżeli wszystko jest dobrze poskładane to do tych wartości można dodać po 30+ fps.

Link to post
Share on other sites

becek123 a jaki Ty masz w tym M4 szkielet gb (producent) bo jakoś nie mogę doczytać o tym albo coś przeoczyłem. Jeżeli szkielet gb jest 'chynski' to wkładanie czegoś powyżej M120 to loteria.

Co do samych sprężyn to wszystko zależy od producenta i partii jaka trafiła się w sklepie. Tabelki są dobre ale dla średnio szczelnych układów. Jeżeli wszystko jest dobrze poskładane to do tych wartości można dodać po 30+ fps.

http://www.asgshop.pl/sklep/produkt.php?id=125 M130 Systemy. Napisane 426fps. W idealnie szczelnej G&P która składałem z cylindrem typ1 i promykiem 363 daje piekne 425-430FPS. Nie wiem skąd ty bierzesz to że trzeba w szczelnym układzie dodać jeszcze 30fps... Sprężyna systemy jest nowa kupiona w asgshopie.
Link to post
Share on other sites

@verb007 cieszy mnie, że tak wierzysz w słowo pisane ;) a całe to opieranie się na tabelkach mnie nie przekona, za dużo gb składałem, dla mnie są to wartości orientacyjne i największy nacisk kładę na powtarzalność fps.

 

@becek123 jak 'pyknie' to wsadź w nią szkielet guardera. Kumpel zrobił w takim szkielecie na 130 - stabilne 480 fps

Link to post
Share on other sites

Ano nasuwa mi się ostatnie pytanko, jakbym wsadził mblocka to na sp130 guardera mógłbym śmiało działać, body mam guardera więc myślę że nie powinno pęknąć przy pinie ale to tylko domysły, w zasadzie nie spotkałem się z nikim komu by to pękło ani na forum ani na spotkaniach ale taka plotka krąży.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...