Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Pomoc w wyborze kamizelki - konkretne modele


Recommended Posts

Yahalom słusznie prawi. Ludzie na strzelance będa mieć paletę różnych typów oporządzenia. Plus doświadczenie z innymi, które kiedyś użytkowali, ale zmienili na nowe, lepsze, bo wyprane w Perwollu... ups, zapędziłem się ;)

 

Pooglądasz. Przymierzysz. Sprawdzisz układ ładownic. Posłuchasz rad i opinii. Siądziesz i je przemyślisz. I wtedy będziesz zadawał kolejne pytania - ale już z pozycji kogoś, kto wie, o co pyta.

 

Jeśli koniecznie, absolutnie i nieodwołalnie potrzebujesz mieć oporządzenie już teraz - był tu gdzieś temat o typach szpeju polecanych nowym. Z reguły nie są one idealne, za to tanie, solidne i praktyczne. Takie, żeby nadały się jako model przejściowy - kupisz tanio, sprzedasz bez wielkiego kłopotu (acz nie ukrywajmy, też tanio) i w międzyczasie nie będziesz żałował wydanych pieniędzy.

Link to post
Share on other sites

Ja od siebie dodam trzy grosze.

Plate carrier to w mojej opinii strata gotówki, jeśli nie wybierasz się na większe wypady, i gracze w twojej okolicy nie strzelają z wiatrówek. Ja na przykład bardzo długo biegałem w pasoszelkach RONIN http://www.specshop....y_OD_-_MCR7-001, które bez problemu mieściły cały potrzebny mi w czasie jednej rundy sprzęt: 4 magi od MP5, torbę zrzutową, i cargo na 4 granaty grochowe.

Teraz postanowiłem zakupić sobie typowy PC - http://miwomilitary....6.MIWO-MILITARY, i używam go z ostrymi stalowymi płytami balistycznymi (dodatkowe ~8 kilo http://www.ar500armor.com/ar500-armor-curved-trauma-plate-advanced-shooters-cut-10x12.html#.VDb6YVcRKho).

Jaka jest różnica? Człowiek porusza się wolniej - to oczywiste - ale po pewnym czasie taka kamizelka zaczyna się robić uciążliwa, tym bardziej że dzięki płytom balistycznym nie czuje się w ogóle trafień, i nagle wszyscy wokół mają ciebie za termosa. Ponadto połączenie kamizelki z wyładowanym plecakiem bardzo szybko daje o sobie znać w postaci bólu ramion.

Reasumując: zwykła lekka kamizelka bez płyt wystarcza do wszelkich airsoftowych zastosowań. Mimo wszystko jednak nic nie stoi na przeszkodzie, żebyś kupił sobie PC, by czuć się bardziej "realnie", ale musisz się liczyć z wadami tego rozwiązania w postaci dodatkowego obciążenia, i ograniczenia ruchomości.

Edited by Tomek P-ń
Link to post
Share on other sites
(...) Plate carrier to w mojej opinii strata gotówki, jeśli nie wybierasz się na większe wypady, i gracze w twojej okolicy nie strzelają z wiatrówek. (...)

Święte słowa.

Masz wysoki budżet, nie musisz iść w kamizelki z demobilu. Z moich doświadczeń, używanych przeze mnie oporządzeń (Pattern, UTG, pasoszelki MIWO, S95, Chest Rig Strike) w końcu zdecydowałem się na Chest Rig podobnym do takiego, tyle że o dwie taśmy palsów niższym, uszytym na specjalne zamówienie. Jestem z tego systemu bardzo zadowolony.

Edited by Powała
Link to post
Share on other sites

@ Tomek P-ń :

Na imprezach z zasadami ICS plate carrier wcale nie jest bez sensu. Bez sensu jest kupowanie plate carriera i noszenie go bez balistyki.

Ad trafień - trafienia w balistykę się słyszy bo jest to charakterystyczne stukanie .

Trafienie w grube i miękkie oporządzenie - kilka warstw nylonu i cordury , np camelbak - już jest trudniejsze do zidentyfikowania.

Co do zmęczenia - dla jednych jest to minus, dla mnie jest to plus. Opóźniony ból mięsni po strzelance asg wcale nie znaczy że było źle a mimo obciążenia mam dobre tempo .

 

@ kamillo1824 - najpierw pomyśl o tym co chcesz przenosić i do czego chcesz / musisz mieć dostęp. Następny krok - w jaki sposób wygodniej ci dobywać to do czego dostęp jest potrzebny, w pozycjach z których będziesz najczęściej.

Na przykład gdy częściej leżysz na brzuchu to raczej nie będzie ci wygodnie sięgać do ładownic które masz między brzuchem i klatką piersiową a ziemią -> beltkit

Link to post
Share on other sites

Tak jak Axel pisze-najpierw co chcesz nosić, dopiero potem jak nosić. Co do "brania z brzucha" kiedy się leży to ja nie widzę problemu. Biorę z kangura w JPC w każdej pozycji, kwestia przećwiczenia jak to zrobić mądrze i bez patrzenia.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...