Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

GFC Smart Battery Charger - grzanie batki


Recommended Posts

Dopuszczalny prąd ładowania masz wypisany z tyłu baterii. Da się go nawet odczytać ze zdjęcia na stronie http://gunfire.pl/product-pol-1152200493-Akumulator-LiPo-7-4V-2300mAh-20C.html

 

Fakt, jest po angielsku, nie wiem czy dołączona była instrukcja w ojczystym języku, domyślam się, że nie każdy zna angielski. Otóż te akumulatory można ładować prądem nie większym niż 2C. Czym jest C i jak ładować właściwie dowolne LiPo masz w artykule na wmasgu -> http://wmasg.pl/pl/armoury/show/3893?conv=True

Link to post
Share on other sites

Hmmm z tego co zrozumiałem to że dla mojej baterii maksymalny prąd ładowania wynosi 4,6 . Po dogłębnym przeczytaniu instrukcji wnioskuję iż dla mojej baterii prąd ładowania powinien wynosić 3,0 A , limit pojemności 2300 mAh , a na ile ustawić górny limit natężenia ? Bo tak czytam ale nigdzie nie znalazłem jak się ustawia ilość ogniw ani napięcia

Link to post
Share on other sites

Prąd ładowania = limit natężenia. Ładowarka powinna ładować w 2 fazach. Najpierw - stałoprądowo, zdefiniowanym przez użytkownika natężeniem maksymalnym, a następnie - po osiągnięciu maksymalnego dopuszczalnego napięcia, stałonapięciowo, zmniejszając prąd ładowania aż do zera. Limit natężenia ustaw większy, np. na 3000mAh, bo trzeba doliczyć stratę w postaci ciepła, które oddaje pakiet w trakcie ładowania. Inaczej będziesz miał niedoładowane ogniwa.

 

A, jeśli nie spieszy Ci się, to ładuj niższym prądem, np. prądem 300mA. Na pewno nie zaszkodzi, bateria przyjmie prawdopodobnie większą pojemność, niższa temperatura podczas procesu ładowania przedłuży jej żywotność.

Edited by hindus
Link to post
Share on other sites
  • 7 months later...

Odgrzeję kotleta, bo sam mam problem z tą ładowarką. Mianowicie chcę naładować lipo 11,1 20c 1100 mAh od GFC.

Podpinam balanserem, włączam tryb lipo i prąd ładowania na 1A. Klikam, aby zacząć ładowanie, a tu Err0. CO TO JEST ?!

Tak samo dzieje się na lipo 11,1 20c od Arma techa ...

Wiecie może co zrobić, żeby zaczęło normalnie ładować ?

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...