Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

GFC Smart Battery Charger - grzanie batki


Recommended Posts

Witam, zakupiłem ładowarkę

gunfire.pl/product-pol-1152200767-Mikroprocesorowa-ladowarka-Smart-Battery-Charger-GFC-Energy.html

i po 30 minutach ładowania, bateria się rozgrzewa (tego efektu nie ma podczas standardowego ładowania) - i teraz pytanie, ten typ tak ma, czy wada ładowarki?

 

batka z cymy.048, Ni-Mh 1200mAh, 8.4V

Link to post
Share on other sites

Nie natężenie tylko napięcie. V to napięcie. A to natężenie, czyli prąd ładowania.

To że bateria robi się ciepła to w miarę normalne zjawisko. Ale jeżeli byłaby gorąca to jest już źle. Wysokość temperatury jest uzależniona od rezystancji wewnętrznej ogniw baterii a w przypadku baterii z Twojej repliki może ona sięgać nawet 700 mili ohmów.

 

Zmień baterię :)

Link to post
Share on other sites

Jestem kompletnie zielony z elektroniki.

 

Prąd ładowania: 0.8

Górny limit natężenia: [?] - nie mam pojęcia jaką wartość ustawić.

limit pojemności: 1100

 

i ktoś podpowie jak w tym modelu włączyć moduł rozładowywania?

Edited by Torazur
Link to post
Share on other sites

Zdecydowanie za wysoki prąd ładowania, w moim 9,6V ładuje 0,4A i rozładowuję 0,2A i grzeje się tylko troszeczkę gdy jest pełna.

Powinieneś mieć w instrukcjach tabelkę z natężeniami ładowania różnych typów, jak nie masz to wstawię zdjęcie.

Ładować lepiej było by na 0,3-0,5A.

Rozładowywać powinieneś na natężeniu max 0,48A. Dobrze by było używać 0,2-0,3A.

Link to post
Share on other sites

Mnie natomiast troszkę ciekawi sprawa "rozładowywania" ogniw za pomocą tej ładowarki. Według opisu na stronie Gunfire - ta ładowarka ma taką możliwość. Jednak ani w instrukcji, ani w samej ładowarce nie odnalazłem żadnego trybu, który do tego służy.

 

Źle szukałem? Pytanie kieruję raczej do innych użytkowników tej ładowarki, bo kolega Torazur, z tego co wiem, ma ten sam problem.

Link to post
Share on other sites

Mnie natomiast troszkę ciekawi sprawa "rozładowywania" ogniw za pomocą tej ładowarki. Według opisu na stronie Gunfire - ta ładowarka ma taką możliwość. Jednak ani w instrukcji, ani w samej ładowarce nie odnalazłem żadnego trybu, który do tego służy.

 

Źle szukałem? Pytanie kieruję raczej do innych użytkowników tej ładowarki, bo kolega Torazur, z tego co wiem, ma ten sam problem.

 

Próbowałem zadzwonić do gunfire aby to wyjaśnić, niestety ich telefon jest niedostępny.

Link to post
Share on other sites

Witam

 

Moje zapytanie na meila gunfire

 

Witam

 

Kupiłem u was

 

http://gunfire.pl/product-pol-1152200767-Mikroprocesorowa-ladowarka-Smart-Battery-Charger-GFC-Energy.html

 

W opisie mamy info że możemy rozładowac za jej pomocą akumulator, tylko

nie mogę znaleźć w instrukcji jak to zrobić.

 

Odpowiedz

 

Witam,

 

Niestety wdarł się drobny błąd. Ładowarka nie posiada funkcji rozładowania.

 

Pozdrawiam,

Ewa Budzowska

Sales Representative

 

Wiec ladowarki do zwrotu husrtowo :D jednak warto kupic IMAXA za te 160 zl

Link to post
Share on other sites

I będziesz zaskoczony jak dobra ona jest, ale pamiętaj że musisz dokupić zasilacz co wyjdzie już 230 + przejściówka na małą tamiye ~8zł, której w zestawie nie ma.

No wybacz misiek, ale trzeba być frajerem żeby za imaxa b6 dać 230zl, skoro "oryginał" u oficjalnego dystrybutora kosztuje 130, a z zasilaczem 170...

Pomijam już fakt, że to wcale nie jest dobra ładowarka (ale do ersoftu wystarczy).

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...
  • 3 weeks later...

Witam,dzisiaj doszła do mnie przesyłka z ładowarką...przeczytałem instrukcję i próbowałem ustawić ładowarkę zgodnie z nią ale ciągle wyskakuje mi :ErrO. Możliwe,że coś źle robię,dlatego proszę osoby mające te ładowarki o pomoc w jej ustawieniu.Baterie LiPo 1) 1800mAh 11.1v 3S 20C 2) 2200mAh 7.4v 25C.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...