Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Pierwsza broń asg-niskobudżetowa.


Recommended Posts

Witam

Dzisiaj na internecie zobaczyłem sklep z bronią asg i rozgrywki asg.Bardzo mnie to zainteresowało.Miałem kiedyś kilka takich plastikowych pistolecików z ruchu po 20 zł ale znacznie wolałbym coś lepszego.Moje pytania są takie:Co lepsze na początek replika karabinu czy pistolecik typu glock?Jaki model najlepszy??

Budżet jaki chciałbym na początek na to przeznaczyć to 100zł-nie więcej.Czy do sie kupić coś troche lepszego w tej kwocie od tych zabawek z ruchu??Nie chce odrazu kupować repliki po 400zł bo nie wiem czy mi zajawka na ten ,,sport,,? nie przejdzie po kilku dniach zabawy,

Interesują mnie repliki sprężynowe lub gazowe najlepiej.

Z góry dzięki za odp samochodzik

Link to post
Share on other sites

Shotgun Long 003 AGM-u dostepny na tajwanach za 60 zl polecany na początek. Najlepiej przejdź się na lokalną strzelankę, obmacaj co mają inni i złap zajawkę. Polecam zapoznanie sie z poradnikami początkującego dostępnymi na stronie to da Ci odpowiedzi na większość Twoich pytań. Pozdrawiam

Edited by dymek_nh
Link to post
Share on other sites

Shotgun AGM (long albo short - to już kwestia gustu), porządna ochrona oczu i dobre (a przynajmniej przyzwoite) kulki i będzie Pan zadowolony.

Do AGMa śmiało mogę polecić kulki G&G 0,25g lub (tańsze i gorsze, ale do AGMa dadzą radę) P&J 0,25g. Gdyby nie było 0,25g to można użyć 0,23 - też dadzą radę.

Link to post
Share on other sites

Powiem Ci, że jeżeli chodzi o opinie o replikach to nie masz na co czekać - w tym budżecie są tylko dwie warte uwagi repliki. AGM 003 (lepszy) i M47 od Double Eagle (gorszy). Miałem oba i mogę powiedzieć, że kilka lat temu (czyli w czasach mego liceum - ponad 6 lat temu), gdy M47 kosztował jakieś 40-50zł (nawet nie wiem czy AGM był wtedy na rynku) był sens go kupować, ale obecnie, gdy AGM kosztuje circa 60zł, a M47 jakieś 90 (pierwszy wynik z Google) to wybór jest tylko i wyłącznie jeden - AGM.

AGM ma magazynki mniejszej pojemności (14 kulek, M47 ma jeśli pamięć mnie nie myli 19), ale ma ich w komplecie trzy, a M47 tylko jeden. W dodatku ma większy zasięg i lepszą celność, a gumek HU nie ma co nawet porównywać - ta w AGM podkręca kulkę, ta w M47... Może w moim modelu była jakaś felerna, ale jakoś w ogóle nie widziałem tego kręcenia. No i AGM wygląda "poważniej", bardziej jak broń (przynajmniej z kilku metrów)) niż zabawka, a M47 jest typową zabawką. I niech Cie nie zwiodą dodatki dodawane do M47 - te kolimatory, latarki, lasery to tylko imitacje replik, które podnoszą cenę, a nic nie dają.

Konkludując, obecnie w Twoim budżecie wybór jest tylko jeden - shotgun AGM 003 (dodam, że nawet mając 200zł ciężko będzie znaleźć coś znacznie lepszego). Czy weźmiesz wersje long czy short to już Twoja sprawa. Wersja short (bez kolby) na pewno lepsza będzie w CQB (w budynkach), ale ja nie wyobrażam sobie mojego AGMa bez kolby - kwesia gustu (no i łatwiej się celuje mając kolbę).

Można co prawda jeszcze pokusić się o jakieś pistolety, ale wątpie byś znalazł coś, co nadawałoby się na replikę główną (czyli posiadało zasięg skuteczny minimum 30 metrów i względnie dobrą celność - bez tego nie powalczysz z AEGami, a nawet ze wspomnianym AGMem może być problem).

No i, powtórzę, pamiętaj o porządnej ochronie oczu. Replika się złamie, zużyje, zepsuje, ale zawsze będziesz mógł wymienić na inną. Z oczami tak łatwo nie jest.

Edited by MarekMac
Link to post
Share on other sites

Jeszcze tylko tak się zapytam-jak kupie tego shotguna to na początek planuje strzelać bardziej do celu np do puszek itp-czy do podstawowej ochrony oczu przed rykoszetem wystarczą mi zwykłe ,,google narciarskie,, za 20zł-pytam poniewaz takie posiadam.Mają one chronić tylko przed rykoszetem-nie bd biegał w nich po strzelankach.

Link to post
Share on other sites

Telepatycznie oglądam Twoje gogle, sprawdzam je na wytrzymałość ataków psychicznych. A macie wredne gogle! Wytrzymały. Powinny wytrzymać też i rykoszety.

A teraz poważnie. Ja osobiście może bym i ryzykował, ale Tobie nie polecę bo nie chce potem otrzymać listu od prokuratora/Twojego prawnika z weznaniem na rozmowę - ja Tobie polecę, Ty użyjesz, stanie Ci się krzywda, a potem będzie, że to moja wina bo powiedziałem, że wytrzyma. Dlatego mówię, że może wytrzymają, a może nie.

Edited by MarekMac
Link to post
Share on other sites

Jako nowy ale nie do końca zielony choć na forum często sie o coś pytam ale tylko w kwesti wyjaśnienia pewnych drobnostek moge ci powiedziec to co Marek że rykoszet wytrzyma ale strzał z mocniejszej repliki może wytrzyma ale napewno będzie jakieś pęknięcie.

Dodam tylko jeszcze że też mam 14 lat ale może od następnego roku już w rozgrywkach lokalnych udział będe brał i powiem ci że jak naprawde się podjarasz ASG tak jak ja to szybko uzbierasz na fajną replike za 400zł :icon_biggrin:.Jak to mówią "chcieć to módz" powodzenia samochodzik trzymaj się.

Link to post
Share on other sites

Jako nowy ale nie do końca zielony choć na forum często sie o coś pytam ale tylko w kwesti wyjaśnienia pewnych drobnostek moge ci powiedziec to co Marek że rykoszet wytrzyma ale strzał z mocniejszej repliki może wytrzyma ale napewno będzie jakieś pęknięcie.

Hola, hola Kolego! Ja nigdzie nie powiedziałem, że gogle narciarskie wytrzymają rykoszet. Powiedziałem, że "powinny wytrzymać" (a to było w części która była żartem, widocznie napisanie po niej "a teraz poważnie" jest niewystarczającą oznaką przymróżenia oka) i, że "może wytrzymają, a może nie". Nie wiedząc nie będę dla małolata (bez obrazy) mówił, że gogle wytrzymają bo to się może źle skończyć.

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...