Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Podkładkowanie posłuchajcie i oceńcie :D


Recommended Posts

Moim zdaniem regulacja wysokości silnika to czynność zdecydowanie subiektywna.

Generalnie dążymy aby GB chodził jak najciszej i nic nie chrobotało ani nie wyło.

 

Ja ustawiam silnik na końcu(o ile jest taka potrzeba), razem z pirewszymi przestrzelaniami GB.

Link to post
Share on other sites

A ja nie wiem, czy to w ogóle da się ocenić via oględziny filmu na YT. Radził bym ci raczej zaprezentować swoje dzieło jakiemuś doświadczonemu serwisantowi "na żywo". Dodatkowo, jak już robisz film, na którym silnik kręci zębatkami, lepiej byś nagrał pracę kompletnego GB, a nie tylko zębatek, bo i tak silnik zagłusza ich ruch.

 

Korzystając jedynie z informacji przekazywanej w tych filmach: jest ok, choć wydaje mi się, że zębatki kręcą się delikatnie zbyt swobodnie (ale tu znowu trudno ocenić to bez możliwości dotknięcia).

Link to post
Share on other sites

Mają lekko na boki luz w osi mały luz silnikowa i trochę większy środkowa.

luz około 2mm powinien być na silnikowej od strony zębów, reszta po 1mm w miejscu łączenia się z kolejną zębatką. Żadnych klekotań itp

Jak nie wiesz jak się do tego zabrać lub czy jest dobrze - google i szukaj poradników, na pewno są.

Link to post
Share on other sites

Niestety klekoczą czyli muszę od góry zniwelować luzy podkładkami. Po prostu chcę żeby nie zjadło mi zębatek na 11,1 lipo. Kupię precyzyjne podkładki po 0,2 mm i spróbuję od góry je podłożyć, aby zniwelować te luzy.

Edited by arek2xl
Link to post
Share on other sites

żeby zaoszczędzić Ci czasu - proponuję abyś środkową ustawił w pierwszej kolejności tak jak być powinna, potem tłokową i na końcu silnikową. Dawanie podkładek "na górę" może ale nie musi wypalić :)

Zrób to raz dokładnie i będziesz zadowolony

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...