Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Problem z NiMH 1600 mAH od King Arms


Recommended Posts

Mam pewien problem z moją baterią. Otóż podłączam tą baterię na noc do ładowania ładowarką mikroprocesorową i jest wszystko dobrze (ładuje się około 6-7 godz. i przechodzi w stan podtrzymywania), i nagle na strzelance po wystrzeleniu ok. 100-200 kulek nagle zdycha w pół strzału i po zabawie. Ale wieczorem nagle odzyskuje siły by oddać kilka strzałów kontrolnych. Mógłby mi ktoś powiedzieć co mogło się stać z tą baterią, i jak to ewentualnie naprawić?

 

PS: W momencie kiedy przestaje działać po ok. 2-3 pociągnięć za spust silnik się nagrzewa.

PS2: Mam tą baterię od marca bieżącego roku.

Link to post
Share on other sites

Faktycznie, nie spojrzałem na tytuł. No efekt wskazuje na niewydolność baterii, czyli albo silnik z jakiegoś powodu pobiera więcej prądu niż poprzednio, albo - co w sumie bardziej prawdopodobne - bateria kończy żywotność. W sumie 8.4V dla NiMHa oznacza stosunkowo małą moc, zalecam ładowanie możliwie niewielkim prądem. To powinno wpakować do baterii więcej prądu. A co do za replika? Może bateria już wcześniej działała trochę na granicy wydajności i przez te miesiące po prostu się zużyła?

Link to post
Share on other sites

Może bateria już wcześniej działała trochę na granicy wydajności i przez te miesiące po prostu się zużyła?

 

Jeżeli chodzi o to czy strzelałem już ostatkiem sił baterii, to tak, miałem taką sytuację na drugiej i trzeciej strzelance z tą baterią, potem już udawało mi się oszczędzać ją i nagle zaczeła się pojawiać w\w sytuacja.

Link to post
Share on other sites

Silnik zaczyna się grzać dopiero po tym jak batka się wyczerpie, ale mimo to i tak słychać jak próbuje jeszcze pracować bez prądu, więc najprawdopodobniej to wina baterii. Tylko mnie najbardziej zastanawia dlaczego przestaje działac po tak krótkim czasie (100-200 kulek oraz pół roku normalnego użytkowania)?

Link to post
Share on other sites

Ta bateria ciągle mnie zadziwia. Mianowicie dzisiaj działała przez ponad 2 godz. i udało mi się wystrzelić trochę ponad 1 hi-capa (o pojemności ok. 500-600 kulek) :icon_eek2: a wcześniej tak jak pisałem wyżej nie dociągała nawet do 100 kulek. Może mi to ktoś racjonalnie wytłumaczyć?

 

PS. O dziwo dzisiaj batka, jak i silnik, w ogóle się nie nagrzały podczas strzelania.

Edited by pietrek1995
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...