Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

G36c vs G36k [Ares'a]


Recommended Posts

Siemanko,

proszę was o ocenienie, który z modeli giet najbardziej jest opłacalny. Osobiście wybrał bym G36k ze względu na fajniejszy wygląd, lecz nie tylko to się liczy. Mam takie osobiste wrażenie, że wszystkie giety oprócz wersji "c" są strasznie długie. I w tym tkwi największy problem ;/. Chciałbym mieć replikę do każdych warunków terenowych i nie chciał bym potem biegać między drzewami, w okopach, budynkach czy czołgać się z metrową bronią... Boje się też, że z G36k będę wszędzie zawadzał, nie wiem może tylko tak mi się wydaje i za bardzo histeryzuje z tą długością. Mógłby się ktoś wypowiedzieć kto miał styczność z oboma wersjami lub chociaż z "k"? Jeżeli ta gieta nie jest aż tak długa na jaką mi się wydaje to może jednak ją wezmę. Nie wiem czy to ważne ale mam 1.88 wysokości. Może to zniweluje tą wadę długości :icon_wink:. Jestem też ciekawy jak by wyglądała przednia rączka do ris'u w wersji k.

 

 

https://www.google.p...11.html;800;600

https://www.google.p...36.html;420;296

https://www.google.p...nOggc;1920;1080

 

Pozdro

Edited by deLucas
Link to post
Share on other sites

W skrócie wersja K jest długości około M4A1, wersja C trochę krótsza, wersja E trochę dłuższa.

 

Chodziłem z wersją E po budynkach i nie było jakiejś tragedii, ta replika ma 100cm długości, ok 80cm ze złożoną kolbą.

Wiadomo że wersja C będzie najwygodniejsza, ale zobacz ile osób chodzi z eM'kami i jakoś żyją :icon_wink:

 

Wersję C niektórzy uważają za paskudnego obrzyna, ale mi się podoba.

Edited by Huba_lbn
Link to post
Share on other sites

Zaczynałem od C i skończyłem na K poprzez adekwatnej długości tłumik.

Jeśli bardziej podoba Ci się K, to bierz, różnica w długości jest prawie nie odczuwalna, choć muszę przyznać, że z C to wygodnie by się strzelało pewnie nawet w łodzi podwodnej.

Link to post
Share on other sites

Miałem wszystkie trzy wersje G36.

 

Najpierw najdłuższa. W terenie nie było najmniejszego problemu a nawet całkiem fajnie się z nią biegało :) Jej długość ani trochę nie przeszkadzała :) W budynkach też się dało, jednak cały czas czułem się jak z jakaś włócznią :P

 

Wersja K (którą teraz posiadam) bardzo dobrze sprawuje się zarówno w terenie jak i w pomieszczeniach. Do tego założyłem kolbę IDZ. Z zsunięta kolbą całość ma 81cm z rozłożoną 86,5 cm. Więc ogromna nie jest :)

 

Wersja C najmniej mi się podobała. Jak dla mnie była zdecydowanie za krótka. Choć inni z nią latają i sobie chwalą.

 

Do dam że mam 182cm wzrostu ;)

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...