Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Replika suwadła z tłokiem gazowym do karabinów z serii AK


Recommended Posts

Hej, witam Was serdecznie, z tej strony Mazda.

 

Zacznę od wstępu. ^^ Nie wiem, jak za bardzo taką modyfikacje nazwać, dlatego nie znalazłem nic podobnego. Może źle szukałem. Myślałem jeszcze czy postu nie wstawić do tuningu, lecz admin już zdecyduje. :)

 

Także zaczynając... Na Taiwangunie i Azteko już jakiś czas temu znalazłem taki tłok gazowy. Pierwsze co pomyślałem to, że jest do AKM'a od GHK lub podobnych. Dzisiaj z ciekawości przeczytałem opis, i aż się zdziwiłem... :icon_eek2: "Produkt przeznaczony do replik AK, w których obsada lufy jest zakołkowana tak jak w oryginale (np. model CM.048, CM.052)." jak mi wiadomo Cyma to nie GHK, więc tutaj moje pytanie brzmi. Czy można jakoś wymienić tamten tandetny zamek z Cymki i wsadzić mu ten gazowy ? Czy to jest właśnie ta modyfikacja ? Jak to wygląda, trzeba to jakoś na szyny naprowadzić, czy jak ? Jak myślicie, czy da radę wejść do AKM'a od E&L ?

 

http://www.taiwangun.com/replika-suwadla-z-tlokiem-gazowym-i-urzadzeniem-powrotnym-do-serii-ak-cm

 

Pozdrawiam. :)

Link to post
Share on other sites

To suwadło jest produkcji cymy, i jest montowane fabrycznie w RPK tejże firmy.Jeżeli zależy ci na realizmie, to poszukaj suwadła VFC. Najbardziej zbliżone do ostrego, piękne wykonanie. Miałem, polecam.

Gdzieś czytałem, że można przerobić ostre suwadło tak by pasowało do repliki.

Link to post
Share on other sites

Masz na myśli takie suwadło ? http://ww.airsoftmap...ent/show/396615

 

Można takie suwadło zamontować do replik posiadający tandetne suwadło ( czyt. 046, 048M, AKM E&L, RPK NV od LCT, 028c ) ?

Tam jest jakaś szyna, po której to wszystko "jeździ", czy jak to wygląda ? Naszła mnie teraz myśl, czy nie zrobić takiej modyfikacji koledze, który posiada cm.028c.

Link to post
Share on other sites

Rumaku, właśnie ten tłok także miałem na myśli. :icon_smile:

 

SirHawk, czyli rozumiem, że wejdzie do karabinów, które mają replikę suwadła ( cm.048/28c ) ? A jak z Hop-siUP'em ? Nie będzie zawadzać ? Wybaczcie, że tak wypytuje, lecz nic nie umiem znaleźć nt. temat.

 

[Edit]

Znalazłem zdjęcie RPK od Cymki, który posiada fabrycznie montowane to suwadło.

Widać tutaj, ze Hop-siUP nie jest niżej schowany, czyli mam przez to rozumieć, że suwadło ma w środku szczelinę na "chowanie" tego Hop'a ?

 

http://ifotos.pl/zobacz/beztytuub_nawserp.bmp/

Edited by Mazda_PL
Link to post
Share on other sites

Przyjrzałem się tej Cymce 028c. Podstawa szczerbinki nie puszcza, gdyż tam, gdzie realnie idzie tłok, tam jest obciążnik. A jak by wziąć podstawę szczerbinki z 048M, i tam wsadzić ? Pomijam fakt pewnych problemów z montażem. Chodzi mi, czy będzie "pracować" to suwadło na systemie TM z podstawą szczerbinki przystosowanej pod tłok ?

 

Oczywiście teraz rozważam, bo nie kupiłbym za 50$ suwadła z VFC. Jak już, to Cymka tam pójdzie.

 

Kreciu, na WGC podobno są, ale chyba także out.

Link to post
Share on other sites

Z całą pewnością suwadło od Cymy będzie wchodzić do Cym z numeracją 0.4x, nie wiem, czy wejdzie do CM.042. Musisz jeszcze zwrócić uwagę na to, gdzie kable pod pokrywą się zaginają. Suwadło będzie pasować bez przeróbki tylko wtedy, gdy kable będą zagięte w przestrzeni między podstawą szczerbinki a komorą hop-up. Inaczej będziesz musiał piłować cały lewy uchwyt.

 

Dostęp do komory hop-up będzie bez zmian, w końcu suwadło zabiera miejsce pod pokrywą, nie w korpusie.

Link to post
Share on other sites

Cholerka, jak ja głupi byłem... Jedna noc odmieniła wszystko...

 

Zawsze myślałem, ze gazówki są realnie odwzorowane ( AKM GHK ) i mają tłok gazowy, a elektryki tylko tandetny zameczek. Już byłem w stanie kupić tego AKM'a od GHK tylko dla tej realności, a tu bach... mogę mieć elektryka z wyglądem i rozbieraniem go ( AKM E&L ) jak ostrego, czy gaziaka...

 

Wielkie dzięki, za tą pomoc ! :)

 

Ps. chyba wejdzie do cm.042, bo dzisiaj filmik widziałem, jak facet coś kombinował. Odnośnie zamka, to mam jeszcze jedno pytanie, troszkę z innej beczki., lecz dotyczy zamka i tłoka. Czy jest jakiś model AK, który posiada dość podobny selektor, czy tylko jest on dedykowany dla Beryla ? Można gdzieś taki dostać ? Na pewno bardzo "seksownie" wyglądałby elektryk, z tłokiem gazowym i cofniętym na selektorze zamkiem. :)

 

4:37-5:00

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Co do rączki przeładowania w cm028/031 da się to zrobić.

Adaptacja rączki przeładowania od rpk cymy u mnie wyglądała dość prosto. U siebie w cm031 mam oczywiście metal body - polegało to na usunięciu górnej maskownicy (tej nad szkieletem), spiłowaniu paru zaczepów na body na maskownicę, nieco skróceniu rączki przeładowania i jej założeniu w miejsce maskownicy.

 

https://picasaweb.go...612154297255170

 

https://picasaweb.go...106161310246226

Edited by kermit
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...