Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Jestem na nie - 300 kulek w hi capie wystarczy, a taki mag bylby dla mnie nie wygodny :) Za niedługo dokonam uroczystego skrócenia górnej szyny RIS... :D Wtedy mój a3 bedzie wyglądał jak a2, ale moc potężna z niego bić będzie :D No, i trzeba dokupić rączkę oryginalną od AUGa, bo po zdjęciu risa rączka na ris sie na niewiele przyda.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 1.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Przyznaje że z wygodą ten magazynek ma niewiele wspólnego ale dla chcącego można z AUG zrobić karabin wsparcia :)

Zastanawiałem się też nad tą rączką i znalazłem coś takiego [LINK] (można użyć tylko tą część z RISem i na niej zamontować rączke RISową) z tym że da się to zamontować na lufie zewnetrznej która jest mało stabilna a do tego o wiele dalej niż oryginalna rączka.

Link to post
Share on other sites

Generalnie narazie zastanawiam się, czy kupywać ten chwyt przedni vel rączke, czy lunetę do AUGa. Ale raczej zdecyduje się na lunetę. Chociaż... mam już kolimator :) Ale wydaje mi się, że luneta była by tutaj lepsza, bo jest zoom, a jako, że lufa jest precyzyjna i fpsów też trochę, można zrobić parasnajperkę.

Link to post
Share on other sites

Ja mam założoną lunete ale bez zmiany lufy na precyzyjną to na nic mi sie ta lunetka nie przydaje i właśnie zamierzem dokupic kolimator i preclufe bo teraz już po 30 metrach kulki lecą gdzie chcą. Do tego luneta w CQB też do niczego, najlepiej by mieć zamontowane oba ustrojstwa.

Link to post
Share on other sites

Lufa precyzyjna nie da ci jakiegos wielkiego skupienia.

To jest roznica 10 % ? 20 %

Wlasnie przez optyke widzisz jak roznie leca kulki i mozesz brac poprawki.

Snajperzenie to nie jest latwa sprawa w asg bo tor lotu kulki jest dosc specyficzny.

Ja tam lunete mam w kazdej replice z przyzwyczajenia.

Trzeba po prostu nauczyc sie brac poprawki.

Link to post
Share on other sites

Może i racja, ja się nie przyzwyczaiłem jeszcze do lunety ale co do celnosci to nie przyznam racji, widze jak u innych strzelają repliki i skupienie jest naprawde bardzo dobre a umnie bez lunety widać jak sieje kompozyt w każdą możliwą stronę. A jeszcze jak czytam na forum opisy jakie inni mają skupienie na przykład na 50 m to już wiem że bez precki ani rusz.

Link to post
Share on other sites

Mam AUG A3 JG a gumke wymieniłem na Guardera czarnego, wiem że ogólnie jest powiedziane że w tym modelu lufa jest precyzyjniejsza od replik wcześniejszej generacji ale albo mnie się trafił bubel albo mi w krakmanie podmienili lufe :)

Chyba że jest jeszcze coś co może wpływać na większy rozrzut o czym mi nie wiadomo. Stzrelałem z kulek Extreme 0,25 i 0,28 więc to raczej nie wina kulek.

Link to post
Share on other sites

U mnie skupienie jak ze śrutówki :D przynajmniej strzelając serią w sylwetkę człowieka z ok 50 metrów ( bo tam się robią jaja z kulkami ) mam pewność, że dostanie parę kulek w głowę, parę w tors i parę po nogach :D

 

Na pewno od lufy zależy.

Edited by Pajerro
Link to post
Share on other sites

Ja dorzuce do listy precke KM HEAD.

Z innej beczki, czy spotkaliście się kiedyś z systemem pozwalającym rozszczelnić częściowo komorę hopup tak aby zmniejszyć FPS do walk CQB ?

Wiem że są spowalniacze nakręcane na wylot lufy ale opinie o nich nie są dobre bo podobno z takim spowalniaczem kulek celność/powtarzalność strzałów jest bardzo niska.

Link to post
Share on other sites

Są 2 opcje... no 3...

 

1. Nie tuninguj guna :-F

2. Zmieniaj springa jak idziesz na cqb :-F

3. jesli Ci sie chce to mozesz odkrecic ta plytke plastikowa ktora przytrzymuje przytrzymuje gb, lekko pociągnij gb o max 2mm i usztywnij jakaś twardą pianką po bokach w kilku miejscach, ja miałem podobny efekt przy wyciszaniu guna, gb było minimalnie przesuniete do tylu (ja niestety nie mam tej klapki plastikowej w kolbie)

 

Myślę, że 3 opcja jest najlepsza :-F jeśli chce Ci się w to bawić...

Link to post
Share on other sites

Wiertarka i parę innych rzeczy sprawiło, że mój A3 wygląda jak A2 :D (ale moc ma tę samą)

 

Oto fotki:

dsc00880hj1.th.jpg

dsc00881uc7.th.jpg

Końcówka jest na czarno pomalowana, blask z lampy aparatu to zamazał.

 

Teraz tylko czekam na rączkę i lunetę i git majonez cacy kluska :P

Link to post
Share on other sites

Otóż to, a ten tłumik mi się bardzo podoba, więc nie zmienię go :)

 

Montował ktoś już rączkę? (tzn chwyt przedni?) Bo widzę, że jest tam jakaś zdaje się sprężynka. Ale to w poniedziałek, może dostanę jakąś instrukcję do niej.

Link to post
Share on other sites

Hmm.. ma ktoś z was phantoma?

Mam zamiar kupić phantoma z silesia factory na zamówienie za 220zł i nie wiem czy warto :P

 

Na razie mam OPSa, ale nie wiem czy to fajnie wyglada :/ :

augbb9.th.jpg

 

Steyr AUG A2 OPS :-F

Edited by K0T
Link to post
Share on other sites

KOT zastanów się, czy warto wydawać te 220zł za 10cm więcej rurki :P mi ten twój AUG sie podoba, chociaż sam nie planuje kupować tłumika zwykłego, właśnie jeśli już to te 10cm więcej tej rurki :P (oczywiście ta "rurka" to w cudzysłowie :P). chociaż 220zł... kurka wodna, dużo. jak bym znalazł te 220zł na ulicy to bym od razu brał :D

Link to post
Share on other sites

Co do osłabienia AUGa do walk w pomieszczeniach, to nie wiem na ile to możliwe, ale można by spróbować wykorzystać szybką wymianę lufy. Przed wejściem do budynku wyciągać długą lufę i wstawiać jakąś krótką i mniej szczelną coby obniżyć fpsy, a jednocześnie łatwiej operować repliką. Ból tylko, co zrobić z długą lufą po wyjęciu z repliki - gdzie ją nosić, żeby nie zawadzała.

Link to post
Share on other sites

Wymiana samej lufy chyba nie da aż takiego spadku mocy nawet jak by dać 10 cm mniej i mało szczelną. Wymiana body była by najlepsza ale body troche waży a do tego jest długie mimo zdemontowania części przedniej, to już lepiej MP5K czy innego trzymać w plecaku.

Link to post
Share on other sites

Może włożyć jakiś mega wielki dystanser, jak by był na 0 to by kręcił normalnie, a jak by go dać na maxa to by hamował BB's. Ale to tylko mój głupi wymysł, bo pewnie by się np. gumka przedarła :].

 

Co do MP5K mój kolega nosi ją w udowej kaburze, jak zwykły pistolet :) nie wypada, ani nic z tych rzeczy.

Edited by Pajerro
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...