Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Dlaczego kasuła co2 powinna być używana tylko przez 24h


Recommended Posts

Witam, zakupiłem sobie pierwszą wiatrówkę reworwer Dan Wesson 6, i jedno mnie zaciekawiło, dlaczego kapsuła co2 powinna być używana tylko przez 24h ? i jakie by były skutki, gdyby była używana np przez 48h, proszę o odpowiedź, ponieważ na pewno w 1 dzień nie wykorzystam całej kapsuły, a chciałbym się bardzo tego dowiedzieć, ponieważ zamierzam bardzo dbać o moją pierwszą wiatrówkę.

Link to post
Share on other sites

Podejrzewam, że z tym zużyciem kapsuły w ciągu doby jest tak, że ktoś chce zarobić więcej więc rozpuszcza ploty. Ktoś, kto strzela rzadko zużywa mało kapsuł - kiepska sytuacja dla producenta i sprzedawcy. Należy więc ludziom wcisnąć wałka, że świat się rozpadnie na milion części jeśli kapsuła poleży "otwarta" ponad dobę. Ludzie się przestraszą i wystrzelają kapsułe w ciągu jednego dnia, a potem kupią nową. Pieniądz idzie w ruch, a sprzedawcy i producenci się cieszą.

Link to post
Share on other sites

Raczej chodzi tu o jakość uszczelek. W Umarexowskim CP99 rzeczywiście kapsułę trzeba było wystrzelać w ciągu paru godzin , bo uszczelki puszczały gaz tak że cała kapsuła gazu ulatniała się mniejwięcej w cztery godziny.

Magazynek do Hicapy trzyma ciśnienie mniejwięcej cztery doby. Nagant trzyma jak zamurowany.

Link to post
Share on other sites

Patrząc praktycznie, może to nie najlepsze porównanie ale czy ktoś zamyka zwór główny od gazu lub wody w domu na noc? Przecież tam ciśnienie też jest wywierane na uszczelki i jakoś nie ma z tym problemu. Kiedyś w mojej wiatrówce (Beretta A 9000S) kapsuła była sobie pół roku bo zapomniałem o niej i jakoś nic się nie stało. Od tej pory "olewam" takie zalecenia i mój Makrov [uMAREX] nie "krzywduje sobie".

Link to post
Share on other sites

Raczej chodzi tu o jakość uszczelek. W Umarexowskim CP99 rzeczywiście kapsułę trzeba było wystrzelać w ciągu paru godzin , bo uszczelki puszczały gaz tak że cała kapsuła gazu ulatniała się mniejwięcej w cztery godziny.

Magazynek do Hicapy trzyma ciśnienie mniejwięcej cztery doby. Nagant trzyma jak zamurowany.

 

Dokładnie, ten Umarex CP99 Compact nie nadaje się na długie przetrzymywanie kapsuły, wiem to z własnego doświadczenia, ale wiem też, że rewolwer Crossman 3576, który posiadamy wspólnie z dziewczyną w ilości dwie sztuki jest tego najlepszym przykładem, że nic się nie dzieje. Ja o swojego dbam, wyciągam kapsułę nawet jak tam coś jeszcze jest, a moja dziewczyna, odkąd dostała replikę ASG, to Crossman poszedł w odstawkę i tak po pół roku zerknąłem na niego, a on kapsułę miał w środku i absolutnie nic się nie stało, wymieniłem na nową, postrzelałem i działa.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...