Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Replika do 750 zł :)


Recommended Posts

Chcesz uzyskać na prawdę dobrą celność, to wymień od razu lufę na 6,02-6,04 i jak pisałem stosuj dobre kulki.

Długość lufy ma znikome znaczenie, np MP5K [Galaxy] ma króciutką lufę, zaledwie 11 cm, a na średnich dystansach, celnością nie ustępuje replikom o lufach kilkakrotnie dłuższych.

Edited by Powała
Link to post
Share on other sites

Gratuluje. Wybrałeś wizualnie paskudną replikę która od odpowiednika Dboysa jest 200zł droższa, znacząco gorzej wykonana a różni się tym, że Cyma ma lepszy silnik i metalową prowadnicę sprężyny. Wymiana tych części kosztuje około 135zł, byś miał 70zł w zapasie. Wykonanie RK-06 600zł (znal+stal) bije 048 o głowę. Za mniej niż 800zł spokojnie byś kupił AK boyacza full steel. Co więcej, za te 800zł mógłbyś sobie kupić markowe repliki I klasy typu G36c Aresa lub M4 Evolution Airsoft które tą cymkę biją pod każdym względem. Brawo.

Edited by Ryzbor
Link to post
Share on other sites

Nikt nie powiedział, że już dzisiaj zamiawiam.

Nikt o wyżej wymienionych replik oprócz rk nie wspomniał, jak już mówiłem zależy mi na celności jak i trwałości na stocku, ponieważ przez dobry rok nie planuje modyfikacji.

G36C Aresa nie ma baterii ani ładowarek w zestawie, czyli trzeba doliczyć 150 zł, czyli wychodzi po doliczeniu przesyłek 1000 zł, a to wykracza o 250 zł o mój budżet.

Link to post
Share on other sites

Lafayette: nie przesadzajmy. 50 zł różnicy w cenie to nic, a skok jakościowy może być ogromny.

Danonek123: bateria i ładowarka dołączona do zestawu nadaje się do wyrzucenia. Zestaw LiPo+ładowarka to około 120zł. Naprawdę opłaca Ci się dorobić te 120-170zł i kupić sobie coś dobrego, sezon wszak się skończył.

Edited by Ryzbor
Link to post
Share on other sites

Ryzbor, nie przesadzaj. Jeśli dobrze używać to i na stockowej batce i ładowarce można pociągnąć przynajmniej pare miesięcy, a więc można przez pare miesięcy korzystać z repliki bez wydawania na zestaw LiPo + ładowarka, a więc różnica w cenie wynosi nie 50zł, a 170zł.

Link to post
Share on other sites

Cały czas zastanawia mnie jedna rzecz. Dlaczego ludzie uważają, że BOYI bije CYMĘ na głowę w kwestii akaczy. Czy któryś z nich porównał osiągi tych replik? Nie od dzis wiadomo, że CYMA strzela o wiele lepiej, dalej i celniej niz BOYI. To, że maja te same częsci nie znaczy, że trzeba brać tańszą. Cymka ma zajebisty zespół lufy i hopka - bojec to totalna porażka. Kołkowane body? Cyma ma lepsze kołkowanie niz bojec, który jak na moje oko kopiuje cymkę i sprzedaje taniej. Nie wspominam tu juz o odpadających mocowaniach składanych kolb w boju. Niestety coraz więcej ludzi natarczywie próbuje ulżyć swojemu nieudanemu zakupowi boja i bluzgać na cymkę :) taka prawda. Ktos tu rzucił, że cyma jest paskudna z wyglądu? Kwestia gustu? Od kiedy składam repliki tak od zawsze nie nawidzę tykać bojców. Ostania kwestia - tą stal chińskich replik można sobie w dupę wsadzić, więc bez licytacji koledzy.

 

Na miejscu kolegi kupił bym ak od E&L :) a co!

Link to post
Share on other sites

E&L też chinol :teeth:

Ja mam dwie cymy, a raczej tylko korpusy plus elementy zewnętrzne, rozkładałem już obie kilkadziesiąt razy i z żadną nie mam problemów że coś się połamało itd. Fakt że Cyma ma metalowe komory HU co daje nam możliwość dobrego tuningu mocowego nie jak to ma miejsce w Boyi z plastikowymi komorami. Silnik w cymach też jest mocniejszy na neodymach. Kołkowanie to rzecz skomplikowana, zależy jak się trafi, Ja tak czy siak wywalam kołki z obsady lufy i zamieniam na hartowane wkręty z nakrętkami. Kilka innych drobnych przeróbek i nic w moich cymach nawet nie drgnie.

Link to post
Share on other sites

Nie chodzi i gust a o jakość. Drewno w cm.048 jest wściekle żółte a malowanie korpusu paskudnie szare i chropowate. W RK ma się albo szarą chropowatą farbę albo czarną gładką (lepszą). Oczywiście, że Cymka ma lepszy GB i strzela lepiej, ale jak już pisałem, części gb można wymienić a farbę i elementy znalowe już tak zniezbyt. Można, ale jest to kosztowne i jest dużo chędożenia się. Jak dla mnie lepszy stosunek jakość/cena jest w bojcu. Cymka ma elementy znalowe, które po czasie mogą zacząć pękać jak to było w moim byłym bojcu rk-03 z 3 ręki. CM.048 wcale nie jest tańsze od markowych replik bo i tak trzeba wymienić dyszę i gumkę co kosztuje już około 50zł i mamy te 800zł i kiepską ładowarkę i baterię. Bateria+ładowarka lipo to wydatek 110zł więc mamy 110zł różnicy (mało) a skok jakościowy będzie ogromny. Warto się spieszyć?

Wykonanie: Dboys>Cyma (bije o głowę)

Osiągi: Dboys<Cyma (cyma ma metalową prowadnićę sprężyny, metalowy hop-up i silnik na neodymach)

Cena: Dboys>Cyma (600 a 750)

Edited by Ryzbor
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...