Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

CA36(K) CA


Recommended Posts

rano przyszła do mnie paczka z CA36 no i no i tu się zaczynają schody bo po wystrzeleniu około 150-200 kulek w okresie kilku godzin AEG przestał strzelac

A czy jesteś pewnien, że bateria była naładowana i uformowana? Szkoda schrznić baterię strzelając z niej bez wcześniejszej obsługi.

Inna rzecz, że w moim przypadku nawet obsługa nie na wiele się zdała.

W moim G36K (CA) "bakteria" 1100 mAh/9,6V umarła po wystrzeleniu ok 100 - 150 QLek :( (przy sprężynie 110 guarder), w temperaturze +- 1 st. C.

Przy czym wszystko jest nowe - a "bakteria" była dobrze uformowana. Podejrzewam, że winę może ponosić ładowarka i jestem na etapie sprawdzania tego wątku (miałem Ansmanna AC48, która teoretycznie powinna obsłużyć taki pakiet) - kupiłem już mikroprocesorową i zobaczymy co będzie ale jak znów siądzie po 1/3 maga to zamiast QLek poleci bateria! :evil:

 

wystarcza na maksymalnie(!) jeden hi-cap. 150-200 kulek to mimo wszystko trochę szybko

Sand - jak to jest z Twoim hi-capem? Do mojego włazi 470 szt.

i jeszcze jedno czy ktoś oprucz mnie ma problemy z celowaniem tą lunetą jednym okiem (rozmazują mi się kreski).

W sklepie przy kupnie macałem 2 egzemplarze - w jednym siatka była widzialna idealnie, a w drugim dopiero po odpowiednim przyłożeniu się do celownika - możliwe, że jest to jakoś regulowalne.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 868
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Sand - jak to jest z Twoim hi-capem? Do mojego włazi 470 szt.

dokładnie o takim hi-capie mówię ;) - raz udało mi się wystrzelać cały (w ciągu długiej strzelanki, krótkie serie itp. z dłuższymi przerwami między sobą, w temperaturze ok +10 st. C). Standard przy obecnej pogodzie w okolicach zera stopni to ok. pół hi-capa na baterii 1100mAh 9,4V.

Żeby się ratować właśnie jestem na etapie zamawiania baterii 2400mAh 9,4V - myślę że 2-3 hi-capy pociągnie bez bólu ;)

Link to post
Share on other sites

Rozmazująca się siatka.

 

Na początku korzystania z owego mostka z lunetką miałem tak sam problem-problem z złapaniem ostrości, siatka się rozmazywała.

Jednak to mineło ;) Nie sądze żeby odlaegłość miała duże znaczenie bo już na 4 metrach można złapać ostrość. Ale to chyba kwestia tego czy celujac patrzysz na siatke czy na to co znajduje sie za nią. No i kwestia przyzwyczajenia. Jak mówiłem miałem problem z złapaniem ostrości i juz go nie mam.

 

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

takie cudo się nie mieści - korzystając jednak z inwencji i doświadczenia własnego uszyłam z cordury pokrowiec podwieszany na rzepy pod guna. Nie trzeba zdejmować całej osłony (i dobijać i tak "ruchliwego" i lubiącego się gubić pina) żeby zmienić baterię.

A impreza mnie wyniesie o połowę mniej niż na MG przykładowo, bo zamawiam "po znajomości" (w razie co szczegóły na priv.)

Link to post
Share on other sites

Całkiem zgrabnie Ci to wyszło Sand - tylko skąd ja wezmę kordurę i kogoś ze smykałką do szycia :roll:

Hmm.. nie wiem jeszcze co zrobię - kombinuję na zapas czy nie dałoby się upchać dodatkowego pakietu baterii (podłączonego równolegle) do zapasowego maga (atrapy).

 

A tak wogóle...

Bladego pojęcia nie miałem, że G36K może tak żreć prąd!? Wg producenta powinna tam być bateria mini - 600 mAh 8,4V - ciekawe czy dałoby się z niej wystrzelić. Ktoś ma jakąś koncepcję o co w tym wszystkim biega??? Przecież wypad baterii po 150 QLkach to są jakieś jaja!

Link to post
Share on other sites
skąd ja wezmę kordurę i kogoś ze smykałką do szycia

z 3city 8)

 

odnośnie żarcia baterii - to co robi G36 to zboczenie :/

Beta na 1300mAh 8,4V chodziła 3-5 strzelanek

Steyr na 600mAh 8,4V daje radę na 2-3 strzelanki

G36 na 1100mAh 9,6V starcza na 300-400 kulek przy dobrych warunkach atmosferycznych

paranoja :roll:

Link to post
Share on other sites

Small hunter - a). a jak ją składasz? B). gun i tak jest bardzo dobrze wyważony ;) c). nie, nie wygląda lepiej :)

 

W takiej sytuacji rzeczywiście chyba wolałabym wymienić kolbę jak w tym wątku radził Konfederat (i ktoś gdzieś tam w wątku ogólnym chyba... whatever) niż montować pudełko na kasetę video na kolbie :ok:

Link to post
Share on other sites
Beta na 1300mAh 8,4V chodziła 3-5 strzelanek

Steyr na 600mAh 8,4V daje radę na 2-3 strzelanki

No to ja nie kumam :(

Generalnie przecież poszczególne modele karabinków tego samego producenta nie róznią sie aż tak diametralnie. Z czego więc wynika wariactwo G36???

Czy ktoś zbadał może kwestię docisku silnika - może tu jest pies pogrzebany (bo nadal mi się to w pale nie mieści!)

Link to post
Share on other sites
oszczególne modele karabinków tego samego producenta

ale to nie jest ten sam producent :> ;)

co nie zmienia faktu, że różnica w zużyciu prądu jest ogromna.

CA siłą rzeczy potrzebuje więcej mocy niż TM - pytanie tylko czy G36 odbiega znacząco od żarłoczności innych modeli CA - jeśli nie, to słusznym rozwiązaniem jest przestawienie się po prostu na duuużą baterię :)

Link to post
Share on other sites

Czy CA żre więcej niż TM nie powiem - bo nie wiem - w każdym razie nie wspominano o tym (przynajmniej ja nie widziałem) - generalnie różnica może się sprowadzać do GB i silnika a te są stosowane różne w różnych modelach zarówno CA jak i TM.

Znalazłem natomiast coś takiego:

Na baterii 9,6V 600mAh na ogniwach sanyo mini pójdzie Ci sprężyna CA170% a nawet 190% (sorry Jack ale u mnie tak chodziło przez rok w G36 )

http://www.wmasg.pl/forum/viewtopic.php?p=...p=240625#240625

Link to post
Share on other sites

A)nie składam kolby- nie odczówam takiej potrzeby. Gdybym ją miał zamontowałbym baterie po drógiej stronie kolby i nie było by potrzeby

B)Ja strzelam z wersji G36E z lanym dwójnogiem z przodu, a bateria na kolbie to 12V 2400 (to też ad. pradożerności guna- dopiero ten zakup zakończyl problemy w stylu "o mój Boze, mój gun znowu przestał strzelać")- gdybym przeżucił ja pod dwójnóg to bym go guna lewą ręka nie podnósł;)

C)Moim zdaniem ładownica na kolbie wygląda troche esetetyczniej- prawdziwiej. Moze to kwestia gustu.

Link to post
Share on other sites

Fakt jest taki, że G36 (w każdej wersji) jest słabym materiałem na upgrade ze względu na brak miejsca na dużą baterię. Co do tych ładownic, to ja nie widziałem na zdjęciach Bundeswehry żeby żołnierze zakładali takie wynalazki na broń (ale może Wy coś takiego macie - jeśli tak to dajcie linki).

Link to post
Share on other sites

Ciąg dalszy wątku bateryjnego:

Słowem - d... blada - kanał - płacz i zgrzytanie zębów.

Przy użyciu dwóch (nowych, dobrze uformowanych) baterii 1100 mAh /9,6V nie udało mi się dzisiaj (temp. 0 st. C) wystrzelić nawet 1/2 hi-capa - na oko poszło mi ok. 1/3 (może mniej) - ja się powieszę!!!

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...