Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

CA36(K) CA


Recommended Posts

Dzięki Turntablized

Jak wiesz ja bardziej idę w CQB i potrzebuję do giety czegoś szybszego niż tę lunetkę, chociaż strasznie mi się ona podoba.

 

Wysłałem maila z zapytaniem o to do asgshop'u i jak dostanę odpowiedź to zamieszczę ją tutaj.

 

Z chęcią zamontowałbym jeszcze do g36 krótszą kolbę, gdzieś to już widziałem. A może ktoś ją ma? Od razu zaznaczam że nie chodzi mi o pełną kolbę, bo według mnie jest paskudna.

 

Z tego co piszesz wynika, że powineneś kupić G36C a nie pchać się w modyfikację dłuższej wersji. Bo G36C ma to wszystko - szynę w standarcie, krótszą kolbę, większą manewrowość.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 868
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Dudi- ale nie ma osiągów, hehe. Jak to się mówi coś kosztem czegoś, ale ja tutaj myślę jak zrobić broń doskonałą i chociaż z braku funduszy i tak tego nie zrobię to może komuś innemu te informacje się przydadzą.

Ja się przesiadam teraz ze spręzynowej pompki. Duża moc i zasięg przy małych rozmiarach- 65cm, więc szukam czegoś podobnego tylko jeszcze lepszego, w końcu wydam na to 5 razy więcej kasy i wymagam.

 

A g36c mi się po prostu nie podoba. Jakbym miał kupić broń która mi się nie podoba to bym już dawno latał ze steyerem bo ma lufę dłuższą niż g36, a jest mniejsze niż g36c.

 

Chociaż może taniej wyjdzie kupić g36c i do tego dokupić foergrip i lufy od g36k.

 

A wracając do sprawy kupna samej szyny to taką oto otrzymałem odpowiedź z asgshop'u:

"Natomiast jeżeli chodzi o szynę taką jak jest w G36C to mamy ją w ofercie: http://www.asgshop.pl/produkt.php?id=1113 Niestety jest niedostępna i tak samo droga :) Niestety zamiennik plastikowy w chwili obecnej wychodzi praktycznie w tej samej cenie bo o 10 zł taniej..."

Link to post
Share on other sites

Coen88 o jakiej Ty różnicy osiągów mówisz? Nieco dłuższa lufa daje max 5fps, a tylko tym różni się wewnątrz G36K od C. I proszę nie mów, że Steyr (domyślam się, że chodzi Ci o Auga) jest mniejszy od G36C, bo mi się na śmiech zbiera :lol:

Link to post
Share on other sites

Aha, sory za skróty myślowe, chodziło mi o Auga.

 

Hmm... no tak, mój błąd. Kumpel ma [spr] Steyer AUG A1-> 700mm, natomiast g36c 72/50 cm. Miałem oczywiście na myśli przypadek rozłożonej kolby w giecie. Tyle tylko że taka mała jest sprężyna, a elektryk o 11cm dłuższy.

 

A co do osiągów.

Kumpel ma p90 w którym ma lufę 244mm, a drugi ma thompsona z lufą 300mm i bebechy mają te same, po lekkim tuningu. Thompson ciągnie nie jakieś 5 fpsów więcej tylko jakieś 5 metrów więcej. Ja się na tym całym sprzęcie nie znam , ale wolę polegać na informacji zpierwszej ręki.

Link to post
Share on other sites

Aha, sory za skróty myślowe, chodziło mi o Auga.

 

Hmm... no tak, mój błąd. Kumpel ma [spr] Steyer AUG A1-> 700mm, natomiast g36c 72/50 cm. Miałem oczywiście na myśli przypadek rozłożonej kolby w giecie. Tyle tylko że taka mała jest sprężyna, a elektryk o 11cm dłuższy.

 

A co do osiągów.

Kumpel ma p90 w którym ma lufę 244mm, a drugi ma thompsona z lufą 300mm i bebechy mają te same, po lekkim tuningu. Thompson ciągnie nie jakieś 5 fpsów więcej tylko jakieś 5 metrów więcej. Ja się na tym całym sprzęcie nie znam , ale wolę polegać na informacji zpierwszej ręki.

 

Lekki tunig lekkiemu tuningowi nierówny (jeden mógł zmienić łożyska, drugi gumkę hu i obaj mówią, że maja lekki tuning), poza tym nie porównuj różnych konstrukcji. P90 i Thompson były produkowane przez TM w różnych okresach czasu i mogły się zmienić materiały wykonania np. gumki hu.

Link to post
Share on other sites

Jeśli mówię że mają identyczne bebechy to znaczy też że mają ten sam gerbox, tłoki, sprężyny, siliniki i inne podzespoły, nawet baterie oraz ten sam zestaw tuningowy, z tą różnicą, że thompson ma trochę dłuższą lufę. Mogę się na tym nie znać, ale potrafię słuchać i wyciągać wnioski.

 

Tak czy siak, myślę że powinniśmy skończyć tę bezcelową wymianę zdań, bo zaraz nam moderator zrobi rachu ciachu i wlepi ostrzeżenia za offtop.

Link to post
Share on other sites

G36C + prec lufa. o dł. 35cm schowana w tłumiku + silikonowa gumka HU = osiągi G36K. Jest to jednak nadal G36C i jeśli myślałbyś o dalszym tuningu to będziesz miał problem ze zmieszczeniem większej baterii.

Poza tym jaki sens tuningować ( powyżej 350fps ) replikę o przeznaczeniu do CQB jeśli prawie wszędzie nie pozwalają ich używać w budynkach - jeśli oczywiście ktoś się będzie trudził żeby to w końcu zacząć sprawdzać ;).

 

Z doświadczenia wiem że nie ma czegoś takiego jak replika idealna ale o tyle o ile nie jesteś w stanie powiększyć skupienia i zasięgu repliki z krótką lufą bezinwazyjnie to zawsze można nauczyć się posługiwać wersją długą w budynkach.

Link to post
Share on other sites

Witam

Kupiłem niedawno na asgshopie G36K z akumulatorem 8,4V 1400 mAh + Mikroprocesorowa ładowarka/rozładowywarka typ MW

I nie wiem co i jak? Nie dostałęm instrukcji to łądowarki :D a jestem troche do tyłu z elektrykami :D

Wiec pierwsze moje pytanie brzmi tak: podpinam baterie, ustawiam na kolor żołty (rozładowanie) a potem samo powinno przeskoczyc na kolor czerwony (łądowanie) a potem na zielony czyli full

Ale jest tak bateria non stop się łąduje 2 dzien rozładowuje ąłduje i abarot od nowa.

Myślałem, ze jak się nałąduje to powinna być ciepła a ona zimna non stop :/

Czy moze jest jakiś czas łądowania? Czy sama ta ładowarka powinna nałądowac zostawic pod kolorem zielonym i podtrzymywać stan nałądowania?

 

Dziwne ejst to, że bateria ta 8,4V 1400 Intelect nie działa na G36K a na Kałaszu cymy wymiata.

Czy mam rozwaloną łądowarke? Czy Akumulator? Czy broń?

Pozdro i dzięki za pomoc

 

Prosze w razie czego o kontakt na GG: 3286061

 

http://www.asgshop.pl/produkt.php?id=583

Link to post
Share on other sites

Sory ale pisząc to niespiejuz 38h i drugi dzień zakuwam na poprawki na studiach :/

 

Więc chodzi mi o to:

 

1. Dostałem replike, wystrzeliłem 2 low-capy i momentalnie replika zero reakcji. Nie było takiego czegoś jak w Ak47S, że było słychać i czuć że bateria padła. Kalibrowałem lunetke i strzelałem na semi strzał i regulacja. Więc chyba coś bym odczuł.

Więc postanowiłem użyc tej nowej ładowarki, ustawiłem na rozładowanie. Po kilku godzinach włączyła się dioda czerwona czyli łądowanie. Po kilkunstu godzinach znów załączył się żółty jako rozładowywanie :/ I tak non stop

Ładuje na ustawieniach 7 ugniw i napiecie 1000mAh i nie wiem czy to wina łądowarki bo tak samo mam z bateria od kałasza. Bateria z K śmiga w kałaszu.

I nie wiem co jest grane czy broń padła czy i jakieś spięcie czy łądowarka coś fiksuje albo baterie coś zwalone?

 

Nie wiem czy pisze jasno bo już sam nie wiem :D :strach:

Link to post
Share on other sites

Na odległość nie powiem Ci, co jest zepsute, lecz jeśli chodzi o ładowarkę, to powinno być tak. Ustawiasz na ilość ogniw. W twoim przypadku na 7 cells. Dalej proponowałbym ci ustawić na 500 mA. Dłużej będzie ładowało, ale to lepsze. Potem podłączasz batke i wciskasz guzik rozładowywania. Zapala się żółta dioda i rozławdowuje. I potem powinno automatycznie przejść z trybu rozładowania do ładowania. Ta ładowarka jak ładuje to wydaje taki dżwięk jak świerszcz (czy jakoś tak). Wieczorem podłączasz, rano jest naładowana. Tak u mnie jest.

Link to post
Share on other sites

Jakie macie baterie w swoich G36K? Ja mam Intellect 9,6 V 1400 mAh i w tych temperaturach wystrzeliwuje ok. dwóch magów. I jeszcze jedno. Normalnie gdy naciskam na spust strzał zostaje oddany po ok +- pół sek. Wziąłem kolegi emkę i tam strzał następuje prawie w momencie naciśnięcia spustu. Czym to może być spowodowane. Może zwiększyć woltaż?

Link to post
Share on other sites
Jakie macie baterie w swoich G36K?

3 000 mAh KAN 8,4V

i

1 800 mAh Sanyo 9,6V.

 

Ta druga działa naprawdę przyjemnie, tzn. z dużą szybkostrzelnością. Ta pierwsza - mniejsza szybkostrzelność, ale też się fajnie strzela. Bebechy stockowe.

Link to post
Share on other sites

Witam

Kupiłem G36K zainstalowano Bore-up + M110 + łożyska kulkowe + preclufa, bateria 9,6V 1400 Intelect, co do ilości kulek to około 1500 na bateri wystrzelone w pół godziny :lol: Jest tylko jeden problem z podawaniem kulek w seri gubi kulki lu na semi czasami nie podaje :wink: Miał ktoś takie coś, (smarowałem maga i komorę HU). I jeszcze jedno czy w komorze HU macie tulejkę dystansową na lufie?

Link to post
Share on other sites

Mam taki sam upgrade. Wczoraj strzelałem przez 6h i niecałe dwa magi poszło, lecz pod koniec tylko semi, bo mało prądu było. No i ten efekt opóźnienia strzału. :???:

 

A jeśli chodzi o niepodawanie kulek to w tym temacie już był ten wątek. Po prostu kolega nie dokońca nakręcał hi-cap i tylko parę kulek leciało. Nakręc porządnie maga, musi lecieć. Ewentualnie masz szajsowate kulki. Ja miałem problemy z Gold Fire. Zacinały się w magu.

 

I jeszcze jedno czy w komorze HU macie tulejkę dystansową na lufie?

 

Taki mosiężny pierścień? Mam.

Link to post
Share on other sites

Jak jest ta blaszka (tzw łącznik styków), to na tą blaszke nalożyłem ok 1mm blache miedzianą a jej krawendzie wtopiłem (rozgrzałem ją) w plastik

 

Potem wyczyscilem wszystko dokładnie!! do okoła zmywaczem do paznokci który odtłuścił wszystko. No i tak ładnie dziala juz dobre pół roku bez znaku spalenizny :).

Spust łapie od razu, do tego jest troche krótszy strzał tzn. blaszka jest troche dalej przez to potrzeba nacisnąć ok 3 mm mniej spustu do oddania strzału.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...