Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

CA36(K) CA


Recommended Posts

  • Replies 868
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 3 weeks later...

Się zgadza - mam, ale była ona tuningowana już od razu przez MG w momencie zakupu i jest to ten "MG-owy zestaw do 380fps" ;). Natomiast o ile zrozumialam pytanie dotyczyło tego, czy ktoś próbował tuningować guna samemu zestawem "takim jak" Systemy z MG albo innym kompatybilnym. :)

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites
Zamierzam kupic g36k tylko obawiam sie ze optyka moze mi nie odpowiadac, gdyz mam sporawe gogle (duze i wysuniete do przodu.Sa od maski do paintballa) pod ktorymi nosze okulary i boje sie ze moglbym miec problemy z widzeniem przez lunete. Czy moje obawy sa uzasadnione?

 

Obawy są jak najbardziej zasadne - nie w każdych goglach da się celować.

Sam czekam teraz na dostawę gogli i... zobaczymy co z tego wyjdzie.

Przy okazji zastanawiam się nad...

 

Cio to jeft?

g36k12dj.jpg

tajemnicze "coś" wygląda na kolimator - jego umiejscowienie rozwiązałoby problem celowania - niestety nigdzie jak dotąd nie spotkałem się z takim sprzętem do kupienia.

 

Myślę (z pewną taką nieśmiałością) o innym - podobnym rozwiązaniu:

g36kmix7qa.th.jpg

Technicznie jest wykonalne - tylko... jak się to spisze w praktyce? Macie jakieś opinie?

Link to post
Share on other sites

też planuje zamontowanie kolimatora na moje g36k , w tym celu po alanizie + i - , zdecydowałem się na usunięcie mostka i zamianie na górną szyne jaką ma g36c , powiem ze celowanie jest dla mnie wygodniejsze a i kolimator bedzie umieszczony troche niżej co zmniejszy rozmiary karabinku który i tak jest już dość duży . Pozdrawiam !

Link to post
Share on other sites
usunięcie mostka i zamianę na górną szynę, jaką ma g36c, powiem ze celowanie jest dla mnie wygodniejsze a i kolimator będzie umieszczony trochę niżej co zmniejszy rozmiary karabinku, który i tak jest już dość duży

 

Tys prowda (jak mawiali starożytni Górale) tylko...

 

Nowy mostek – ok. 300 zł

(goły bez przyrządów celowniczych, które w sumie nie będą potrzebne, ale gun będzie wyglądał jak inwalida w ciąży z dzieckiem na ręku, czyli + xxx zł)

Kolimator - 150 zł

(+ dodatki) przy dobrych wiatrach = 200 zł

 

Trochę droga opcja. :cry:

Faktem jest, że karabinek nie jest mały a z kolimatorem będzie mocno "spiętrzony" - nie wiem - może jakoś to przeżyję. Bardziej istotne jest dla mnie, jaka będzie skuteczność celowania przez kolimator na mostku? (W sumie w M-kach kolimator też montowany jest dosyć wysoko?)

Idealnie byłoby dorwać kolimator dedykowany do G36K w wersji BW, choć... o ile widzę ma on mało światła.

Link to post
Share on other sites

Na tej stronce jest G36K z wbudowanym kolimatorem (nad luneta)- org, nie kopia.

 

http://hkpro.com/G36.htm

 

Szyna z kolimatorem i luneta nie jest droga, jej cena jest równa cenie sredniego kolimatora (do airsoftu naturalnie). Mozna ja nabyć tu:

 

http://uncompany.com/pageproduct.asp?subcatid=169

 

Ewentualnie na Safarze. Istnieje także możliwość sciagniecia przez MG (pytalem juz).

 

Kolejna opcja to zakup szyny z luneta i RISem na kolimator nad luneta:

 

http://www.safarasoftair.com/product_info....roducts_id=1563

 

Pole do popisu jest dość duze.

 

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Star robi fajne szyny do G36 - jedna z lunetą i kolimatorem - ok 200$, druga z lunetą i szyną RIS nad nią (do założenia kolimatora) - ok 130$. Robi też zwykłą szynę taką jak ma wersja C tyle, że bez muszki i szczerbinki - tylko RIS na całej długości. Z wersją K fajnie to wygląda - polecam zdjęcia na Militaryphotos.

Poza tym myślę, że lunetka w ASG przy stockowej giwerze średnio się sprawdza, a położenie kolimatora nad lunetką musi dawać straszną rozbieżność w linii celowania.

Link to post
Share on other sites
Star robi fajne szyny do G36 - jedna z lunetą i kolimatorem - ok 200$,

 

To drogie widziałeś. Z linka podanego przez Konfederata:

"Star Carry Handle For G36 With Scope & Red Dot - 125$".

 

Ale fakt, że przy sprowadzaniu do Polski i tak się zbliży pewnie do tych 200$.

 

-

Link to post
Share on other sites

http://www.starairsoft.com/S_G36_06.htm

Co prawda to jest tylko "recommended price" - może dlatego taka rozbiezność. Prawa rynku - luneta 2 w 1 kosztuje 70 $ więcej, ale już rączka z lunetą i szyną kosztuje mniej niż w linku podanym przez Konfederata (bo tam 112 aleEURO, a nie 130$).

 

Najfajniejsza i tak jest ta :lol: :http://www.starairsoft.com/S_G36_03.htm

Link to post
Share on other sites

Ano największą furorę pewnie by zrobiła rączka do "większych" G36, w której zrezygnowano by z tych badziewnych lunetek i w to miejsce wstawiono "ludzki" kolimator 25 lub 30mm. Bo to "combo" z powyższych linków to jak dla mnie pomyłka - ani lunetka w porządku, ani kolimator.

 

To co, otwieramy biznes? :wink:

 

-

Link to post
Share on other sites
lunetka w ASG przy stockowej giwerze średnio się sprawdza, a położenie kolimatora nad lunetką musi dawać straszną rozbieżność w linii celowania.

A kto mówił, że to stock? :wink:

Co do rozbieżności w linii celowania - właśnie się tego obawiam.

 

Kolejna opcja to zakup szyny z luneta i RISem na kolimator nad luneta:  

http://www.safarasoftair.com/product_info.php?products_id=1563

 

Takie rozwiązanie też biorę pod uwagę - tylko... hmmm... jakby usiąść i pokombinować, to spodziewam się, że da się wykombinować jak zaadoptować posiadany mostek pod dokupionego RISa i po co wymieniać wszystko za grubszą kasę? (W RISie trzebaby zrobić otworek na dostęp do regulacji "lunetki" i postarać się o dobre trzymanie RISa - klej lub śrubki - tyle, że gwarancja pójdzie się wietrzyć, ale i na to jest sposóB) :mrgreen:

Link to post
Share on other sites
Przelicz 112E i 130$ i zobacz czy faktycznie taniej...

 

Mea culpa - cena podobna ! (zatrzymałem się na kursie Euro 4,5 :)).

Cena i tak nie ma znaczenia. Pewnie Ritter ma rację, że od wyglądu ważniejsze mogą być walory użytkowe - a wiadomo w replikach ASG lunetka jest taka sobie i dość średnio się sprawdza, kolimator zaś może być ciut mały (chociaż okyginalnie Bundeswera ma właśnie takie wymiary i jakoś sobie radzą). Może ktoś sobie kupi taką lunetkę/kolimator i napisze jak to się sprawuje.

 

BTW - ciekawe czy pasowałaby oryginalna rączka, czy można takie coś dostać i za ile?

Link to post
Share on other sites
Gdyby takie rozwiazanie nie było praktyczne to watpię, aby używała go BW

 

Niewątpliwie, ale sposób prowadzenia walki z ostrej broni, sposób celowania i zasięg ostrej jest inny niż w ASG. Dlatego przy ostrej broni wysoko położony kolimator może nie przeszkadzać, a w ASG może być prawdziwą udręką (szczególnie przy odległości 10 metrów i mniej). Poza tym myślę, że żołnierze częściej używają lunetek niż kolimatorów - odwronie niż my i dlatego małe światło w kolimatorze może im aż tak nie przeszkadzać.

 

ps. 450 fps i więcej to już rzeźnik, nie karabin :lol: A jak ktoś ma taki tuning to po co mu kolimator? Ja bałbym się strzelać z niego do ludzi z mniej niż 40 m.

 

A jak kupisz to daj znać jak to cudo się sprawuje.

Link to post
Share on other sites

Czy ktoś może wie gdzie można znaleźć, lub ewentualnie zrobić, zdjęcia łączeń form na G36/G36K (np. na przednim chwycie, spodzie body, czy kolbie)? Chciałbym zobaczyć jak bardzo są niewidoczne, a w sklepach raczej wolą pokazywać broń "z boku".

 

Czy G36K ma kolbę przedłużoną w stosunku do G36C?

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Wczoraj rano przyszła do mnie paczka z CA36 no i no i tu się zaczynają schody bo po wystrzeleniu około 150-200 kulek w okresie kilku godzin AEG przestał strzelac najpierw myślałem że to bateria się rozładowała.

No i tak jak u was wygląda bateria 1100 8.4 bo u mnie jest poklejona klejem z pistoletu a ogniwa wyglądają jak baterie R6 i jedyne oznaczenia jakie są to GC. No i tak rano podłączyłem baterie a tu nic tylko się zagrzała i poleciał lekki dymek oczywiście odrazu odłączyłem. Przed chwilą sprawdzałem na naładowanej bateri 600 8.4 i to samo słychac tylko jak by silnik próbował ruszyc. I tu jest moje pytanie czy może chodzic o śrube regulacyjną silnika (i gdzie ona jest ). No oczywiście jak ktoś wie co się stało to niech pisze. A i jeszcze jedno czy ktoś oprucz mnie ma problemy z celowaniem tą lunetą jednym okiem (rozmazują mi się kreski).

Pozdrawiam

Krzys

Link to post
Share on other sites

Witaj

 

W rozwiązywaniu problemów z silnikiem pomocne powinny być posty traktujące o zatrzymaniu się silnika w replikach CA, znajdują sie one na tym forum.

 

Co do celowania via luneta- mi również rozmazywała się 'siatka', która jest strasznie mała i średnio wyraźna.

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites
po wystrzeleniu około 150-200 kulek w okresie kilku godzin AEG przestał strzelac najpierw myślałem że to bateria się rozładowała.

Ja mam wprawdzie wersję tuningowaną ale bateria 1100mAh 9,4V wystarcza na maksymalnie(!) jeden hi-cap. 150-200 kulek to mimo wszystko trochę szybko.

sprawdzałem na naładowanej bateri 600 8.4 i to samo słychac tylko jak by silnik próbował ruszyc.

mój w ogóle nie rusza na baterii 600mAh 8,4V (ale słychać jakby chciał a nie mógł ;) ) na 900mAh 8,4V oddaje ok 20-30 strzałów.

i jeszcze jedno czy ktoś oprucz mnie ma problemy z celowaniem tą lunetą jednym okiem (rozmazują mi się kreski).

jeśli próbowałeś w domu to możliwe, że odległość od "celu" była zbyt mała i wtedy rzeczywiście powstaje wrażenie rozmazywania się.

Kwestią główną jest po prostu umiejętne złożenie się do guna. Mnie nie sprawia problemu celowanie zarówno z jednym jak i dwojgiem otwartych oczu. A samą lunetę w tej replice uważam za dość udaną :)

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...