Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

CA36(K) CA


Recommended Posts

Witam.

 

Wczoraj zaliczyłem pierwszy combat ze stałą kolbą :) Sprawuje się wyśmienicie. Zamówiłem ją z HK razem z baterią RC 3300 - ma ona nietypowy wtyk.

Kolba składa się tradyjnie w bok (ma taki kwadratowy otwór wycięty) oraz wzdłuż na 3 długości, przy czym używając takiej baterii nie można uzywać kolby na najkrótszym położeniu. Mniej najbardzie pasuje ustawienie na "2", bo na "3" choć mam 190cm wzrostu to za długa do używania lunety:)

Teraz już nie zmieniam baterii tylko kulki dosypuję. :)

Zamieszczam kilka fotek.

1 - combatowa http://www.gr.imielin.com.pl/image.php?mod...ode=full&id=327

2 - ogólny widok

g360012ti.th.jpg

3 -widok na nietypowy wtyk baterii

g360038us.th.jpg

4 - najkrótsze położenie w porównaniu ze standardowa kolbą:

g360051kg.th.jpg

5 - średnie położenie w porównaniu ze standardową kolbą:

g360066gd.th.jpg

6 - najdłuższe położenie w porónaniu ze standardową kolbą:

g360077ex.th.jpg

 

Jeśli macie jakieś pytania lub chcecie bardziej szczegółowe foty to dajcie znać :)

Link to post
Share on other sites
  • Replies 868
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Mamy pytania...

1. Czy do tej kolby wchodzi tylko i wyłącznie "ta" bateria z "wycięciem", czy inne też?

2. Czy wlezie do niej bateria 9,6v (czyli złożona z 8 ogniw)?

3. Czy łatwo włożyć i wyjąć baterię z tej kolby?

4. Jak wpakuję tam te 8 ogniw to na jaką długość będę musiał wyciągnąć kolbę?

Mam normalną bat. 9,6V / 2400 mAh i nie zależy mi na bocznym składaniu kolby w czasie użycia, ale po użyciu chcę ją złożyć a bat. wyjąć. Podobno z włozoną baterią (normalną) nie da się.

Z góry dzięki.

Link to post
Share on other sites

Witam.

 

#1 i 2 - Wycięcie w tej baterii jest po to żeby złożyć kolbę w bok - wg mnie niepotrzebna rzecz. Wjedzie też inna bateria o ile jest poodbnie zbudowana - czyli po 2 ogniwa koło siebie i takie dwójki jedna za drugą - nie wejdzie tam np bateria 10,8v 1700 -czyli tak największa, która mieści się w foregripie-->http://www.asgshop.pl/pics/bat-21.jpg; Kształt "V" odpada kompletnie.

Dziś oddałem karabin do asgshopu na przegląd przed manewrami w Nysie a wziąłem dla kumpla baterię rc 3600 --->http://www.asgshop.pl/pics/bat-39.jpg -ale podejrzewam że tez się zmieści.

Natomiast co do baterii 9,6v to ta (1800mah):http://www.asgshop.pl/pics/bat-07.jpg i ta(600mah) http://www.asgshop.pl/pics/bat-06.jpg powinny sie zmieścić. Na nyskich manewrach - w najbliższą sobotę sprawdze ci to na 100% :)

Twoja bateria--->http://www.asgshop.pl/pics/bat-15.jpg - w bok kolby nie złożysz jeśli ta bateria nie ma tego wycięcia, chyba żeby ją docisnąc ale tego ci dziś nie powiem, bo karabin jak mówię dziś na serwis dałem zanim twojego posta przeczytałem.

 

#3 - baterię wyjmuje się bez kompletnie żadnych przeszkód!!NIC!ZADNEGO OPORU!. Po prostu zsuwa się tylną cześć kolby, rozłącza styki i wyciąga baterię. W bok składa się również bez problemów. Nalezy jednak robić to powoli z uwagi na kabelki, które lecą przecież z karabinu do kolby!

#4 -o ile się nie mylę to po założeniu 8 ogniwowej baterii musisz używac

co najmniej drugiej (czyli średniej długości)- ta najkrótsza raczej odpada.

 

I teraz tajne info: kolby powinny być za jakiś czas dostępne w jednym ;) ze sklepów :))

Link to post
Share on other sites

Dzięki za tajną informację...

...w ramach jej poszerzenia dodam, że powinny być w piątek :wink:

Rozmawiałem z Marcinem z pewnego tajnego sklepu. Wspominał mi o Twoim karabinku i Twojej kolbie. Poproszę go o sprawdzenie co i jak z taką baterią jak moja i... być może w poniedziałek będę zakładał taką kolbę 8)

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Kolba wraz z baterią RC 3300 kosztowała mnie 95$+transport z HK + kilka złotych cła = ok. 350 zł.

 

[ Dodano: Pon Mar 27, 2006 6:54 am ]

Witam.

 

Przez weekend udało mi się przymierzyć do stałej kolby 2 baterie:

RC 3600 8,4V http://www.asgshop.pl/pics/bat-39.jpg

oraz RC 3600 9,6V http://www.asgshop.pl/pics/bat-28.jpg

Obie PASUJĄ, a co więcej są nawet krótsze niż ta, którą kupiłem wraz z kolbą.

Link to post
Share on other sites

Witam.

 

Mnie RC 3300 starczyła na cały dzień manewrów w Nysie (od 10.00-17.30), a G36 mam stuningowane. Tego nie da się zajechać :) Teraz tylko dosypuję kulki.

Moi koledzy mają baterie 3600 w MP5 tuningowanych mocniej niż moje G36 i też tylko kulkensy dosypują, choć strzelają więcej serią niż ja.

Link to post
Share on other sites

Czy ktoś wie jak wymontować tą minilunetkę z mostka tak żeby nic nie zepsuć?

 

Na razie wiem że z przodu jest taka gumowa zaślepka, którą można wyjąć (widzimy wtedy fascynujący mechanizm regulacji tego urządzenia). Ale co dalej? Plan jest taki, żeby wykręcić śruby regulacyjne i spróbować ruszyć lunetkę do przodu.

 

Aha no i w ogóle to wszystko po to żeby na górze mostka zamontować szynę RIS. Może na to też znacie lepsze patenty?

Link to post
Share on other sites
Aha no i w ogóle to wszystko po to żeby na górze mostka zamontować szynę RIS. Może na to też znacie lepsze patenty?

to strasznie wysoko będzie jeśli na to chcesz optykę montować :/ (no chyba, że nie zrozumiałam opcji, którą chcesz wykonać ;) )

nie lepiej po prostu dokupić (albo zamienić się z kimś, kto ma G36C) niski mostek z szyną RIS?

P.S. długa Gieta bardzo rasowo prezentuje się z niskim mostkiem z RISem :) sprawdzone organoleptycznie ;) i wysokość dla zamontowania optyki akuratnia.

Link to post
Share on other sites

Sand ma rację - analizowałem, macałem i sam to zrobiłem ze swoim K.

 

Zrobiłem test i korzystając z istniejących otworów "na próbę" przykręciłem wpierw szynę a na to plasticzano-allegrowy, zamkniety kolimator.

Dla mnie cięzko było to używac bez jakś dodatkowych podpoliczników a i im dalej masz celownik od osi lufy tym wazniejsze jest na jaką odległosc do celu go zgrałeś i bardziej problematyczne na innych odległosciach...

 

Obecnie rozważam czy do lunety tasco brac montaż niski czy wysoki :)

Link to post
Share on other sites

Pytanka dwa (bo noszę się z kupnem tego tego w wersji K, a bateriożerność mnie przeraża troszku):

 

1. Jak w stosunku do ogniw sanyo sprawują się w CA36 baterie na ogniwach KAN dostępne w specshopie (http://www.specshop.pl/product_info.php?cPath=22_98_102&products_id=760&osCsid=8d4690c11acdeca0c1214f491a25b0a9) lub na mg.pl

 

2. Czy zamontowanie puszki na "laser" jak w M15 na bocznej szynie i władowaniu do niej większej baterii to dobry pomysł i czy dużo nerwów zeżre przeróbka okablowania? ;)

Link to post
Share on other sites

Jeśli mam być szczery - dałbym sobie spokój z tą baterią KAN - zwłaszcza że ta na specschopie wygląda jakby ją kto poskładał w piwnicy i do tego po ciemku.

Myślę, że o niebo lepszym rozwiązaniem będzie zastosowanie baterii Sanyo złożonej z ogniw RC lub baterii GP na ogniwach NiMh (przy czym ta ostatnia raczej do stocka, jeśli zamierzasz robić jakiś upgrade - wyłacznie Sanyo RC - inne na 90 % zdechną - przećwiczone i opisane w tym wątku trochę wcześniej).

Przeróbka okablowania w proponowanym rozwiązaniu to pikuś.

Link to post
Share on other sites

Dzięki za info :) Okablowanie spoko, to nie problem. Rozważyłem jednak inną kwestię - by gun strzelał długo i nie był poobwieszany cordurowymi workami na baterie trzeba go doposażyć... cena giety z szynami, najtańszą (i najbrzydszą) puszką na "laser" (CA) i baterią 9,6V 2400 to koszty rzędu 1600 zeta...

 

Ciut za wiele ;)

 

Chyba jednak zamiast kolejnego guna doposażę sobie stare M15A4 w RISa, aimpointa, kilka pierdolników w bebechy i dodatkową baterię... taniej wyniesie :roll:

Link to post
Share on other sites
Pytanka dwa (bo noszę się z kupnem tego tego w wersji K, a bateriożerność mnie przeraża troszku):

 

1. Jak w stosunku do ogniw sanyo sprawują się w CA36 baterie na ogniwach KAN dostępne w specshopie (http://www.specshop.pl/product_info.php?cPath=22_98_102&products_id=760&osCsid=8d4690c11acdeca0c1214f491a25b0a9) lub na mg.pl

 

2. Czy zamontowanie puszki na "laser" jak w M15 na bocznej szynie i władowaniu do niej większej baterii to dobry pomysł i czy dużo nerwów zeżre przeróbka okablowania? ;)

 

apropo baterii firmy KAN wątek tu : http://www.warrior.pl/forum/viewtopic.php?t=1911

 

Trzy pytania:

1. Z tego co ustaliłem CA G36 żre tak prąd tylko w wersji z Machinegun.pl czyli upgradowanej. Prawda ?

2. Czy prawda jest że bez tego upgradu są problemy z strzelaniem z cięzszych kulek? Jakich ?

3. Czy ktos porównywał? Moze porównać? osiągi CA G36 w wersji z Machineguna a w wersji stockowej np z Specshopu ? Jest jakas odczuwalna roznica ?

Link to post
Share on other sites

Witam.

#1 - Nieprawda. Ja mam tuninga z asgshopu (mocniejsza sprężyna) i też pochłania ogromne ilości energii :? Mówiono mi też, że stocki również żrą dużo prądu, więcej niż wersja "C".

#2 - Nie wiem. Używam standardowych 0,25g.

#3 - Rozumiem, że chodzi o porównanie tuninga (tu: mocnijesza sprężyna) ze stockiem, więc będzie kulka szybciej i dalej o kilka meterków lecieć. O ile? Trudno mi powiedzieć, ale postaram się to obadać na manewrach.

Link to post
Share on other sites

1. Zasadą jest, że do tuningu zawsze trzeba większego zasilania - prawa fizyki są nieubłagane, akurat na przykładzie G36 widać to mocnoooo...

2. Strzelam z 0,25 i zamierzam przejść na 0,28 - żadnych problemów nie zauważyłem.

3. Pod pojęciem tuningu mieści się wiele możliwych opcji

- mocniejsza sprężyna - większy zasięg, więcej fps-ów, większa siła, możliwość zastosowania cięższych kulek bez utraty zasięgu,

- Uszczelniona dysza - podobnie jak mocniejsza sprężyna tyle, że wzrost osiągów jest niewielki,

- bore-up - coś mniej jak mocniejsza sprężyna, coś więcej niż uszczelniona dysza.

- Lufa precyzyjna - większa celność (skupienie),

- bateria o większym voltażu - większa szybkostrzelność,

- bateria o większej pojemności - długość strzelania + w upgradzie czasem konieczność aby wogóle postrzelać

Link to post
Share on other sites

Mam G36 spręzyna 170% CA łożyskowanie na prowadnicy i na głowicy tłoka uszczelniona dysza + lufa precyzyjna i to wszystko ciągnie bateria 9.6V 1400 mah. Odkąd wypierdzieliłem bezpiecznik działa bez zarzutu z tym ze bateria nie mieści sie w foregripie =) . Stracza tona około 700 kulek narazie. Ale to nie są dokładne pomiary.

Link to post
Share on other sites

Kosiar - do foregripa wchodzi bateria 1700mah 10,8v maksymalnie :D

http://www.asgshop.pl/pics/bat-21.jpg Przy sprężynie M110 guardera (tylko, żadnego innego upgradu nie mam) starcza na 2,5 Hicapa, przy czym - strzelałem na niej w styczniu, ta ostatnia połowka hicapa, to już tylko na manualu, bo po serii bateria się kończy i trzeba odblokowywać karabin inną, czyli powiedzmy, że na oko starcza ja jakieś 1100 kulek (sprawdzane w zimie!)

 

Ja mam taką do sprzedania, gdyby ktoś był chętny :) Użyta może na 3 -4 combatach, po każdym z nich została rozładowana. Cena do uzgodnienia :)

Link to post
Share on other sites

Ja mam G36K "machinogunoupgradowaną", a Invictus zwykłą z machingun-a i jakoś nie widzę większej różnicy ani w prądożerności ani w zasięgach.

 

W środku zimy na jednej strzelance wywaliłem z 3 hicapy i wracając do domu cały czas miałem sprawną baterię (tą co standardowo machingun dokłądał do tych replik).

 

Problem z baterią (odpukać) miałem tylko raz jak na Kryształowej Niedzieli (LARP co był zapowiadany jako strzelanka z czymś tam) zdałem G-tke na ponad 3 godziny do "magazynu" i stała tak na mrozie bez jednego strzału. Padła potem po kilku kulkach...

 

Co do kulek używałem tylko 0,2 i 0,25 - polecam te drugie z ogólnie znanych powodów ...a cięższe może i kiedyś wypróbuje.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...