Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

CA36(K) CA


Recommended Posts

  • Replies 868
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Moglibyście pisać dokłądniej :) na ile wystarcza np Tobie bateria 1400 intelecta na stocku.

Bo jeden powie że wystarcza mu na 2 strzelanki a drug że, nie daje rady do połowy strzelania. A to tylko przez to że pierwszy strzela dużo mniej

Link to post
Share on other sites

Przeczytałem cały temat i sam juz w koncu nie wiem.

Akumulatorek KAN 1400 mAh 9,4V wystarcza do stokowego G36 i mieści sie w gripie czy nie.

Bo szczerze mówiąc nie bawi mnie wywalanie ekstra prawie 300 na nową kolbę.

Wystarcza i mieści się. Jeszcze nigdy nie zabrakło mi prądu na strzelance. Prędzej brakowało mi kulek.

Link to post
Share on other sites

Dobra panowie - stawiam takie pytanie: jak zamocować do rączki transportowej g36 kolimator NIE UŻYWAJĄC szyny? Chciałbym założyć tam kolimator Strike Systems 30 z montażem na szyny 20mm - czy myślicie, że nadpiłowanie rączki powinno wystarczyć?

 

 

Widziałem u JPG, który mam nadzieje przekaże tą wiedzę dla potomnych, jak przewiercił chwyt na lunetką. Wpierw wyciągnał okular, przewiercił na nim, dodał po dwie podkładki, przykręcił szynę, umieścił kolimator. W telegraficznym skrócie tak to wygląda..

Link to post
Share on other sites

mu mu

no w końcu moje maleństwo znowu działa i zostawia ślady na ludzkich zadkach :twisted: okazało się ze spaliłem miedziany pręt 8-O który łączy ze sobą styki w systemie spustowym, nie mam pojęcia jak to możliwe ale się stało i przy pomocy Boraxa i pary magicznych czynności które wykonał karabinek działa jak należy :mrgreen:

a co do bateryjki to preferuje umieszczenie jej pod frontgreapem ponieważ dość często zmieniam ramie z którego strzelam i umieszczenie bateryjki na kolbie by przeszkadzało ;-)

Link to post
Share on other sites

Przyszedł mój stokowy G36k, śliczny, prawdę mówiąc spodziewałem się, że będzie trochę wiekszy, ale jest jak dla mnie ok. Co do celowania prze lunetę, rzeczywiście trochę mała, na początku miałem kłopot odpowiednio złożyć się, żeby cokolwiek zobaczyć. Poza tym trochę cienkie te linie siatki, albo ja troche niedowidzę. Jednak w przyszłości planuje zamontować kolimator.

Dodatkowo kupiłem drugi magazynek lowcap CA, łatwo się łączy, jednak trudniej rozłączyć ;-) .

Co do wykonania, jak dla mnie bez zarzutu, może i są jakieś malutkie niedociągnięcia, ale to replika a nie broń. Za dwa tygodnie kupuje baterię oraz ładowarkę i sprawdzę jak strzela.

 

pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

... 9.4 V, czy to aby nie za dużo. W sumie to stok.

 

Co do kolimatora, to chyba zamiast tego zamontuje celownik laserowy, ja to nazywam tzw tańszy odpowiednik kolimatora :-F . Łatwiej zamontować i funkcja ta sama. Na dalsze odległości natomiast jest lunetka.

Link to post
Share on other sites

Funkcja wcale nie ta sama :) Nie można porównywać kolimatora do wskaźnika laserowego :).

W żaden sposób.

 

 

Lis i tak nie wygląda to tak źle ;]. Large to w końcu Large ;) a ztego co tu widze to to KAN chyba? Gdybyś jeszcze tą rurke białą zmienił na czarną:) Było by już bardzo ok . A ergonomia jest dużo większa

Link to post
Share on other sites

"Funkcja wcale nie ta sama Nie można porównywać kolimatora do wskaźnika laserowego .W żaden sposób. " - GTI

 

...ja bym tu polemizowal. Poza tym zaznaczyłem, że to chodzi o strzelanie na blizszych odległościach. A czy laser pada na przeciwnika czy na szkło w kolimatorze, to moim zdaniem raczej nie aż tak znaczaca roznica.

 

A inna sprawa ,że to topik o g36k :-F

 

pozdrawiam

Link to post
Share on other sites
Lis i tak nie wygląda to tak źle ;]. Large to w końcu Large ;) a ztego co tu widze to to KAN chyba? Gdybyś jeszcze tą rurke białą zmienił na czarną:) Było by już bardzo ok . A ergonomia jest dużo większa

Wziąłem pierwszy lepszy kabel jaki był w domu, akurat trafił się w jasnoszarej gumie. Istotnie jest to KAN.

 

Z innej beczki: myślał ktoś o konwersji na MG36?

koszta były by spore, ale ten efekt i klimacik... :killer:

Ja myślałem. I koszta na MG36 jakieś kosmiczne nie są, to "tylko" kwestia magazynka bębnowego i dwójnoga.

 

U siebie robię konwersję na mG36 czyli na tańszą wersję MG36, zamiast magazynka bębnowego mam dwa hicapy, które w zupełności wystarczają. Kolbę zmieniłem na pełną, żeby nie mieć tej baterii z boku i móc się nie przejmować ilością sypanych kulek (co jest koniecznością przy karabinie maszynowym, moim zdaniem).

 

Moje przejścia z tą konwersją opisałem na swoim blogu o airsofcie (po angielsku) i na mojej stronie o airsofcie (po polsku). Na tej drugiej stronie są mniej aktualne informacje. :)

 

 

Lis i tak nie wygląda to tak źle ;]. Large to w końcu Large ;) a ztego co tu widze to to KAN chyba? Gdybyś jeszcze tą rurke białą zmienił na czarną:) Było by już bardzo ok . A ergonomia jest dużo większa

Wziąłem pierwszy lepszy kabel jaki był w domu, akurat trafił się w jasnoszarej gumie. Istotnie jest to KAN.

 

Z innej beczki: myślał ktoś o konwersji na MG36?

koszta były by spore, ale ten efekt i klimacik... :killer:

Ja myślałem. I koszta na MG36 jakieś kosmiczne nie są, to "tylko" kwestia magazynka bębnowego i dwójnoga.

 

U siebie robię konwersję na mG36 czyli na tańszą wersję MG36, zamiast magazynka bębnowego mam dwa hicapy, które w zupełności wystarczają. Kolbę zmieniłem na pełną, żeby nie mieć tej baterii z boku i móc się nie przejmować ilością sypanych kulek (co jest koniecznością przy karabinie maszynowym, moim zdaniem).

 

Moje przejścia z tą konwersją opisałem na swoim blogu o airsofcie (po angielsku) i na mojej stronie o airsofcie (po polsku). Na tej drugiej stronie są mniej aktualne informacje. :)

Link to post
Share on other sites

Jak na razie planuję batkę 10.8v 3300mAh pakowaną do kolby, sama kolba - stockowa kolba po bokach zabudowana przyśrubowanymi płytkami z plexi; jedna ścianka dodatkowo uszczelniona czarnym silikonem, druga trzyma się na samych śrubach (6); do środka FTK do 400fps; do tego dwójnóg (właśnie rozpocząłem negocjacje z asgshopem o sprzedaż samego dwójnogu, bez chwytu przedniego - po co mi drugi ;-) ) i magazynek bębenkowy... i mamy MG36! :twisted:

 

Całość będzie kosztowała około 900zł (magazynek, tuning, bateria), rodzinka dostała już informację, że zamiast ciepłych azbestowych getrów mają się składać na magazynek bębenkowy Beta... :-P

Link to post
Share on other sites

A nie dało by się hicapa tak przerobic, żeby wyglądał jak Cmag?

 

No na długosc trzeba by skrócić i skombinowac cos na te bębny po bokach.

chym... pudełka po jakiś serkach wzmocnione żywica z mata szklaną... ;-)

 

Głośno myślę co mi tak na gorąco do głowy wpadło. :-P

Link to post
Share on other sites
pudełka po jakiś srekach wzmocnione żywica z mata szklaną...

Znaczy się, puszki po konserwach przykleić po bokach, oblepić jakąś masą (wspomniana żywica) i pomalować? Hmm... niby da się, tylko to skracanie raczej odpada (nie zamierzam ciachać magazynka, dziękuję bardzo ;-) )

 

Mimo wszystko chyba jednak pójdę na całość i zainwestuję w druma :twisted:

 

Magazynkiem zajmę się na końcu, teraz medytuję nad obudowaniem kolby (bateria niby się zmieści, jeśli chodzi o długość; jednak jest definitywnie zbyt szeroka, przez co kolba po sklejeniu wyglądała by jak balon :???: )

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...