Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

CA36(K) CA


Recommended Posts

Czy ktoś może napisać tutaj osiągi g36k. Najlepiej stockowego. Chociaz info o upegradowanych też się przyda razem z info ile ten upgrade kosztował.

 

Chyba nie ma potrzeby zakładać nowego tematu.

 

Nie chcę offtopić ale fajne byłoby małe porównanie g36 do g36k pod względem zasięgu/celności jeśli ktoś ma taką możliwość. Oczywiście chodzi o wersje stockowe.

 

Z góry dzięki.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 868
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 2 weeks later...

Swoje G36k zakupiłem pod koniec września, zaproponowano mi baterie sanyo 1100. Na pierwszej strzelance akumulator wytrzymał do końca, a póxniej było coraz gorzej...

Replika strzela ok. 0,5 hi capa i nie ma siły, myślałem, że to bateria lecz swoją teoretycznie padniętą baterię dałem kumplowi a on strzelał na niej dość długi czas. Jestem bardzo zawiedziony tą repliką wie ktoś co może być przyczyną? styki i kable są całe silnik troszkę poluzowałem ale problem jest nadal we wtorek odeślę do serwisu ( słyszałem o tym, że te modele potrafią pożerać prąd w dużych ilościach ale aż tak?) ogólnie replika jest ładna luneta ładnie przybliza lecz nie działa regulacja, gdyby nie to był bym z niej zadowolony w 100%

Link to post
Share on other sites

A ja stawiam, że masz baterię na ogniwach KR-1100AAU. Ogniwa z dużym oporem wewnętrznym, tak naprawdę nie bardzo nadające się do elektryków. Szczególnie tych bardziej prądożernych (po tuningu, niektóre repliki CA w stocku - z tego co tu ludzie piszą, G36 CA miało z tym problemy od początku).

 

-

Link to post
Share on other sites

Do stocka CA konieczna jest bateria 9,6V aby mógł on działać poprawnie. Wszystkie pakiety typu mini o napięciu 8,4V i pojemności 600Mah ( które to pakiety do repliki zaleca producent ) po podłączeniu do mojej repliki nie są w stanie ruszyć tłoka z miejsca. Ja używam tej na ogniwach KAN'a 1400 Mah i jestem z niej bardzo zadowolony.

 

Opis tego jak należy usprawnić regulację lunetki jest gdzieś wcześniej w tym wątku.

 

Na następnej imprezie AS postaram się porównać osiągi mojej i Menadzer'a Giety.

Link to post
Share on other sites

Do stocka CA konieczna jest bateria 9,6V aby mógł on działać poprawnie.

 

OMG! WTF? Pierwsze słyszę. A nie mało już słyszałem :D. A tak serio to straszne herezje pan tu wygłasza panie turntablized. Jeżeli jakaś replika CA ze stockowymi podzespołami w GB "nie trybi" po podłączeniu baterii 8,4 nie jest rozwiązaniem podłączenie baterii 9,6.

 

Kiedy poczytasz forum trochę dokładniej to trafisz na wiele tematów w których przewijał się wątek baterii 8,4 na ogniwach KR-1700AU - największego nieszczęścia w dziedzinie baterii popełnionego przez Sanyo. A jednak mimo to gro osób używało tych baterii (swojego czasu jedyny łatwo dostępny V-shape) w stockowych CA. Powiem Ci, że jeżeli ich AEG'i (w tym też mój) nie działały poprawnie to nie wiem czemu zawsze po naciśnięciu spustu leciały kulki i nawet bolało. A co dopiero na ogniwach o mniejszym oporze wewnętrznym.

 

Także jeżeli w twoim AEG'u występuje taka sytuacja to powinieneś się porządnie zastanowić nad tym czy wszystko z nim ok. Powodów a co za tym idzie rozwiązań może być bardzo wiele, a w pierwszej kolejności shimming. Jednakże ten problem był na tym forum roztrząsany tysiące razy to nie będę spamował :P

 

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

1. Użyj opcji czytanie ze zrozumieniem.

 

2. Napisałem wyraźnie że chodzi o pakiety mini o pojemności 600 i 1050 Mah - próbowałem trzech różnych i nie udało się oddać 1 strzału. I nie były to ogniwa KR-1700AU.

 

3. Natomiast co do innych pakietów o napięciu 8,4V czas ich działania jest o wiele krótszy. Czego N przykładów można znaleźć w tym wątku.

 

4. Cały czas mowa jest o konkretnym modelu konkretnego producenta więc nie wyjeżdżaj tu z logiką typu: jeśli pakiet X działał w Y to na pewno zadziała w Z . Bo akurat w przypadku rodziny replik G36 od CA jeśli TWOJA bateria o napięciu 8,4v działa w TWOJEJ replice to wcale nie znaczy że będzie działać " poprawnie" w jakiejkolwiek Giecie z CA.

 

5. Cofnij się troszkę w temacie i doczytaj jakie inni mieli wrażenia w kwestii zasilania G36.

Link to post
Share on other sites
1. Użyj opcji czytanie ze zrozumieniem.

Ależ oczywiście używam.

 

. Napisałem wyraźnie że chodzi o pakiety mini o pojemności 600 i 1050 Mah - próbowałem trzech różnych i nie udało się oddać 1 strzału. I nie były to ogniwa KR-1700AU.

 

Jak najbardziej o tym wiem, ogniwa KR1700Au były podane jako nieszczęście na którym mimo wszystko AEG'i z CA działają. A teraz zastanów się nad swoją wypowiedzią. Oczywiście nie pisałem tego posta żeby cię obrazić ale żeby pomóc więc proponuje zachować przyjazny ton. Pojemność pakietu akurat ma niewiele wspólnego z tym przypadkiem bo chodzi o to że "nawet nie rusza" wiec spadek napięcia wraz ze spadkiem pojemności w tym przypadku jest ignorowany. A jeszcze mniej wspólnego ma pojemność z napięciem. Co innego natomiast rozmiar a co za tym idzie wydajność ogniw już robi duże znaczenie. Czyli jak rozumiem bateria na ogniwach C albo 4/5C o pojemności 3000 mAh bez problemu jest wstanie napędzać ten gearbox.

A to jest sprzeczne z twoją podaną wyżej sentencją: "Do stocka CA konieczna jest bateria 9,6V aby mógł on działać poprawnie", ponadto nie napisałeś że do G36 tylko do "stocka CA", stąd mój post. Czy może jednak bateria na ogniwach rozmiaru C z i tak nie jest w stanie ruszyć. Zresztą V3 w G36 żre więcej prądu niż ten sam V3 w czym innym tak ?

 

 

3. Natomiast co do innych pakietów o napięciu 8,4V czas ich działania jest o wiele krótszy. Czego N przykładów można znaleźć w tym wątku.

 

Wiem czytałem, a pakietów o napięciu 8,4 jest wieli tak wiele jak jest typów ogniw więc bez trudu znajdziesz przykłady pakietów o napięciu 8,4 które mają dużo większą wydajność niż pakiety o napięciu 9,6

 

4. Cały czas mowa jest o konkretnym modelu konkretnego producenta więc nie wyjeżdżaj tu z logiką typu: jeśli pakiet X działał w Y to na pewno zadziała w Z . Bo akurat w przypadku rodziny replik G36 od CA jeśli TWOJA bateria o napięciu 8,4v działa w TWOJEJ replice to wcale nie znaczy że będzie działać " poprawnie" w jakiejkolwiek Giecie z CA.

 

Nie wyjeżdżam, a tylko chce pomóc przecież w tym celu m.in. istnieje to forum. Masz podane konkretne argumenty w wielu różnych tematach istnieje wiele replik a nawet sam producent tak zakłada że musi działać na baterii 8,4 (tak przynajmniej jest napisane w katalogu vol. 5 który trzymam właśnie w rękach), więc starałem się pomoc, istnieje przecież wiele czynników które mogą spowodować większe opory wewnątrz GB.

 

5. Cofnij się troszkę w temacie i doczytaj jakie inni mieli wrażenia w kwestii zasilania G36.

 

Zanim napisałem posta przeczytałem temat dwa razy. Jednak forum stanowi miejsce wymiany spostrzeżeń, poglądów i opinii pomiędzy jego użytkownikami. A podstawą jego prawidłowego działania (od strony merytorycznej) jest ludzka życzliwość i chęć pomocy. Dlatego optuje przy przyjaznym tonie. Wcale nie atakuje ani twojej osoby ani tym bardziej nie uważam twoich argumentów za gorsze niż moje tylko że jakoś ich mało. :)

 

Peace!

 

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Szczerze mówiąc przez cały czas byłem tego samego zdania co Turntablized i nawet wysłałem do asgshop'u maila z zapytaniem o tę kwestię.

Zapytałem sie czy Akumulator NiMH 9.6V 1400mAh Intellect będzie pasował dobrze do giety. Do stałem odpowiedź o następującej treści

 

"Mieści się bez problemu. Lecz do wersji stokowej producent i my zalecamy baterię 8,4V. Przy 9,6V może ulec uszkodzeniu tłok i jest to bardzo specyficzna usterka która nie jest objęta gwarancją przez producenta."

 

Interesujące...

 

A z innej beczki. Czy ktoś podłączał zamiast uchwytu z lunetą taki uchwyt jaki ma g36c? Jeśli tak to nie pogardzę fotką.

Czy ktoś zna polską stronkę gdzie można nabyć ten wynalazek?

Link to post
Share on other sites

Fakt mój błąd - użyłem w paru miejscach skrótów myślowych i wyszło tak jakby pisał o wszystkich stockach CA a i wszystkich bateriach a napięciu 8,4V.

 

Zrobiło się zamieszanie.

 

Czyli jeszcze raz.

 

W Moim g36 Ca baterie typu mini sprawdzane przeze mnie były wstanie naciągnąć tłok ale nie wykonać pełnego cyklu. Czyli strzał nie następował.

- oczywiście nie testowałem wszystkich istniejących pakietów , i zdaje sobie sprawę że istnieją takie ( 8,4V ) na których G będzie w stanie wystrzelić te ładnych parę K kulek. Wiem jednak że są to pakiety takie które albo nie mieszczą się w standardowym chwycie albo są to te najdroższe zapewne Intellecta i Sanyo ( choć pewnie i tak okaże się jakimś dziwnym trafem że wytrzymają krócej niż w innych replikach nawet z GB v3 ) .

Wiem że moje G36 CA jest prądożerne ja wybrałem opcję nie pałowania się z pakietami które mogą ( aczkolwiek nie muszą - choć można sobie poczytać że jednak gro osób miało takie przypadki ) okazać się za słabe pomimo dobrego wyregulowania repliki G36K lub G36.

 

Nie wiem z czego wynika tenże fakt wiem jednak że zamontowanie 9,6V rozwiązuje definitywnie problem w stockowych replikach G36CA.

 

Pękające tłoki ? w stocku CA przy napięciu 9,6 V ? zdarzyło się to komuś ?

Z tego co ja wiem to te tłoki naprawdę dają radę - u mnie po roku i wystrzeleniu kilkudziesięciu K kulek nie widać żadnych oznak zmęczenia tłoka.

 

Ja wiem że w katalogu napisali i że serwis poleca bo mnie też polecał 8,4V ale nie skorzystałem z rady. Ale zauważ że przypadków takich jak mój i Raddara jest tu więcej wiec coś może być na rzeczy.

 

no to chyba wszystko .

Link to post
Share on other sites

Widzę że po prostu zrobiłeś z kimś wymianę. Hmm... Ja niestety będę musiał w razie czego dokupić a jedyne co na razie znalazłem w polsce to na naszym ukochanym Machinegunie i to w cenie 315zł

http://www.machinegun.pl/sklep/product_inf...fab296f4c7027d5

A to jest 1/3 ceny repliki więc mi się nie uśmiecha. Dlatego chyba jednak zdecyduję się na g36, a nie g36k.

 

Jeszcze jedno. Zauważyłem ostatnio na focie uchwytu z lunetą że są tam jakieś wgłębienia i chyba dwie dziury. A gdy wpisałem szyna do g36 to wyskoczyło mi to:

http://www.asgshop.pl/produkt.php?id=1552

Ktoś tego próbował? Wydaje mi się że to się przykręca do mostka.

 

PS. Przy okazji, czy ktoś używał real capów do giety?

Link to post
Share on other sites

Nieee... tę szynę przykręca się do chwytu przedniego - do monatażu laserów, latarek, pionowych chwytów itp. Owszem możliwe jest przymocowanie krótkiej szyny do grzbietu lunety, aby umieścić na niej kolimator, ale to bardzo oddala linię celowania od linii lufy

Link to post
Share on other sites

Taką szynę jaka jest w G36C możesz bez problemu dokupić.

Z tego co wiem kosztuje ona jakieś 100zł i jest plastikowa.

Zapytaj w ASGSHOPIE powinni je mieć jako części zamienne/serwisowe dlatego zapewne nie widać ich na stanie ich sklepu internetowego.

 

Na WGC znalazłem coś takiego :

http://www.wgcshop.com/pcart/shopper.php?i...at_Mount%20Base

Link to post
Share on other sites

Dzięki Turntablized

Jak wiesz ja bardziej idę w CQB i potrzebuję do giety czegoś szybszego niż tę lunetkę, chociaż strasznie mi się ona podoba.

 

Wysłałem maila z zapytaniem o to do asgshop'u i jak dostanę odpowiedź to zamieszczę ją tutaj.

 

Z chęcią zamontowałbym jeszcze do g36 krótszą kolbę, gdzieś to już widziałem. A może ktoś ją ma? Od razu zaznaczam że nie chodzi mi o pełną kolbę, bo według mnie jest paskudna.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...