Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

CA36(K) CA


Recommended Posts

  • Replies 868
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Skuszony pochlebnymi opiniami na temat gumki hop-up firmy Madbull z tym śmiesznym dystanserem zakupiłem ową do mojej średniej Gieni. Po zamontowaniu tej bezbarwnej okazało się, ze nie mozna wyregulować hop-upa. Na ustawieniu pokrętła na zero kulka odlatywała w górę, nie mówiąc już o podkręcaniu na plus-im bardziej podkręcałem tym wyzej leciała kulka. Aż do zacięcia. Stwierdzam, że wyrzuciłem pieniądze w błoto i należałoby ten szit za psami rzucić.

Acha, zapomniałem dodać, że niekiedy kulka nagle skręcała w prawo lub w lewo tak jakby natrafiła na bardzo silny strumien powietrza, który ją zdmuchuje prawie pod kątem prostym.

Edited by menadzer
Link to post
Share on other sites

Witam.

 

Zamontowałem w końcu na Balbinie kolimator i pomalowałem ją farbami NFM. Nie używałem podkładu, co było błędem - użyłem koloru oliwkowego (słabo wygląda i trza go poprawiać) oraz brązu (bardzo fajnie leży).

Muszę stwierdzić, że z kolimatorem gra się niezwykle komfortowo - całkiem coś innego niż strzelanie po lufie. Wyzerowałem go nieco bliżej niż mam ustawioną lunetkę i podkręciłem HU ile się dało - efekty są doskonałe!

Pochwalę się fotkami:

 

http://www.airsoft.slask.pl/galerie_zdjeci...t=1&order=1

http://www.airsoft.slask.pl/galerie_zdjeci...t=1&order=1

http://www.airsoft.slask.pl/galerie_zdjeci...t=1&order=1

Link to post
Share on other sites

Te farbki są matowe czy półmatowe?

Radzę dać więcej farby na kolbie oraz na przedni chwyt, szczególnie z dołu się wyciera, a jeśli lubisz dirtowe zniszczone repliki to nie ma nic lepszego jak szlifierka i lekko przejechać po krawędziach. Efekty są niezłe.

Ogólnie bardzo ładnie to wygląda, a póki nie pozbędę się problemów ze swoją gietką nie mam co marzyć o kolimatorku :/

Link to post
Share on other sites

Użyłem tych farb: http://www.allegro.pl/item162915568_farba_..._firmy_nfm.html

Kolimatora jeszcze nie malowałem, bo to za świeża zabawka.

Nie jestem niestety uzdolniony manulanie, więc jest sporo zacieków - mozliwe, że poprawię je nastepnym razem, gdy ta warstwa farby się zetrze.

Kolba wyszła mi chyba najgorzej, ale to po części wina plastiku z którego jest zrobiona - to inna faktura (?) niż na reszcie broni, bardziej chropowata - trzeba ją malować kika razy.

 

PS. Ten pin to mi chyba wypadł na kilkanaście uderzeń serca przed zrobieniem tego zdjęcia ;)

Link to post
Share on other sites

polecam hi capy do g36 od tokyo marui.... wiem że ich oficjalnie na sklepach nie ma ja otrzymałem taki ze specshopu przez przypadek. troche lepiej i porządniej wykonane są

inna rzecz nikt nie próbował indywidualnie zamawiać górnej szyny od g36c?

Link to post
Share on other sites

Gorna szyna od g36c kosztuje 305, albo 205 zł. Nie pamiętam dokładnie. Jest metalowa. Ta z tworzywa kosztuje ponoć kilkanaście złotych mniej. Tak czy siak, Już o tym dyskutowaliśmy i doszliśmy do wniosku że jedyne sensowne wyjście z tej sytuacji to zamiana z posiadaczem g36c.

Edited by Coen88
Link to post
Share on other sites

Niby tak, ale G36c z taką lunetą wygląda śmiesznie, a nawet bardzo choć w gazecie widzialem takowe w uzyciu, napewno w broni i amunicji i to chyba był meksyk. I wątpie, że ktoś by się zamienił lepiej, a napewno pewniej będzie kupić

Edited by Raddar
Link to post
Share on other sites

Jest to H&K FX-05 '' Xicoatl'' produkowany w meksyku, A to że ze względów taniej produkcji, dobrego wykonania i lepszych rozwiązań H&K narzuciło 14 czy 16 letnią tajemnicą Mexyk tak aby nie mógł przez ten okres produkować na inne rynki lub udostępniać danych tech.

05ed15a009715bd8m.jpg 59df702da021ffacm.jpg

Edited by dziedzic
Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Takie pytanko, montował ktoś do swojego G36K lufe precyzyjną Systemy 363 mm ?? Czy tą lufę będzie już widać w tłumiku płomienia czy jeszcze zmieści sie w lufie zewnętrznej ?? :)

Bo do wersji K dedykowana jest tylko prec lufa CA 357mm ale jakoś mam mieszane uczucia do luf precyzyjnych CA :|

Link to post
Share on other sites

Tylko się nie zdziw, jeśli nie uda Ci się nakręcić tłumika płomienia na wystającą część lufy, bo średnica otworu w nim będzie za mała. Mnie się to zdarzyło. Nie problem, trzeba tylko rozwiercić tłumik płomienia.

Link to post
Share on other sites

Nie zdziwi się :), chyba że w CA36k tłumiki płomienia nie są powtarzalne, w co oczywiście nie wierzę. Srednica wewnętrzna tłumika płomienia ma 10 mm, a prec lufa ma ok 9 mm. Bez obawy, nic złotego nie będzie świeciło.

Edited by menadzer
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...