Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

CA36(K) CA


Recommended Posts

U mnie występował podobny problem z powodu luźnej lufy. Po prostu rozłożyłem i złożyłem jeszcze raz komorę HU i wszystko mi od tamtego czasu śmiga cudnie.

 

A z innej beczki, to zastanawiam się jaki macie zasięg w swoich gietach, bo ja dzisiaj przeczyściłem w swojej g36k (370fps asgshop) lufę i wyregulowałem dobrze HU, po czym wywaliłem dwa magazynki w skrzynkę 0,5 x 0,5 metra.

Zmierzyłem z ojcem odległość, bo wydawało mi się strasznie daleko (taśmą mierniczą, nie na kroki) i wyszło mi 61 metrów z centymetrami. Kulka na ostatnich kilku metrach wyraźnie zwalniała i widać było że HU podrywa ją kilka centymetrów do góry, ale muszę powiedzieć że przeszło to moje najśmielsze oczekiwania. Na dodatek trafiałem każdą kulką w to samo miejsce, praktycznie zerowy rozrzut. Chciałem potem spróbować strzelić z dalszej odległości, ale zerwał się wiatr i nie było sensu.

 

Szkoda, że na strzelankach nie ma takich warunków.

 

Ps. Zauważyłem też podczas tego testu, że gdy strzelam serią to mam większy zasięg. Też zauważyliście taką prawidłowość?

Link to post
Share on other sites
  • Replies 868
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Na wszelki wypadek rozebrałem go jeszcze raz, wyjąłem komore, ustawiłem jeszce raz lufe choc była ok, złożyłem- przetestowałem.

Jest o wiele lepiej. W koncowej fazie lotu nieznacznie sciąga kulke w lewo. Jest spora powtarzalność strzałów, choć czasem nieoczekiwanie jakas poleci wyzej niz inne. Ale linie mniej więcej trzymają poziomą, żadna mi nie spada w dół.

Więc jeżeli już coś jest winnego- to zdecydownie hop up, prawda? Albo gumka, albo dystanser albo krzywo osadzona lufa.

Na kulki 0,25 mam ustawionego hopa na ponad połowe skali i jest ok.

Martwi mnie tylko zasięg. Skuteczny to ok 30-35m max to 40. To norma w stocku czy powinno być lepiej?

Edited by vandermann
Link to post
Share on other sites

Panowie wyniknął mi problem w moim G36K , mianowicie spust po strzale nie wraca na swoje miejsce tylko trzeba go popchać do przodu :/ Czego to jest konkretnie problem ?? Sprężynka od spustu jest cała , wszystko posprawdzane i złożone od nowa ale problem dalej jest , patrząc sie na to widze że wszystkie części są niezniszczone i założone dobrze , ale jednak nie... pomóżcie bo już nie mam do niego siły :(

Link to post
Share on other sites

No właśnie , czysto jest, bo GB jest świeżo po dokładnym czyszczeniu i smarowaniu :/ Sprężynka wydaje sie naprawde cała , pytam sie właśnie dlatego że też myślałem cały czas że to sprężynka, ale jednak ona wydaja sie cała i zdrowa i dobrze założona :P Ale ok , nie zawracam już gitary takim bzdetem , karabin niedługo chyba pójdzie na serwis to najwyżej chłopakom rzucę temat o tym problemie :)

Link to post
Share on other sites

Witam. Moj kolega jest posiadaczem G36 CA i mam pewien problem (gdyz zakladalem mu nowa lufe)

 

Otoz po zlozeniu calego guna, wystrzelil 2 magi i zaczal sie pewien problem ...

Zaczal szwankowac GB. Pierw na single zaczal strzelac jak opentany semi i przestal strzelac dopiero gdy przelaczylem spust na zabezpieczony. Po kilku nastepnych strzalach problem narastal i momentami naciskajac na spust, gun poprostu nie reagowal :(

Postanowilem szybko rozebrac guna i wyjac gb. GB i kable byly nagrzane wiec jest to pewnie jakas wada elektroniki. Teraz GB nie reaguje prawie wcale ;/ czasem tylko "zakwiczy" jednym lub 2 strzalami

 

Co mozna na to poradzic?

 

PS. Patrzylem na kable i nie sa one uszkodzone/naciete/zgniecione/nadlamane itp itd

Link to post
Share on other sites

Pierw na single zaczal strzelac jak opentany semi i przestal strzelac dopiero gdy przelaczylem spust na zabezpieczony. Po kilku nastepnych strzalach problem narastal i momentami naciskajac na spust, gun poprostu nie reagowal :(

 

Po pierwsze stosuj polskie znaki!

 

Sprawdź styki czy się nie przepaliły - miałem podobny problem - wymieniłem styki i wszystko gra.

Link to post
Share on other sites
Wybaczcie zmianę tematu, ale chciałbym spytać czy ktoś wie w jaki sposób wyjąć lunetkę z rączki transportowej w ca36? Chodzi mi o wyjęcie tak, bym mógł ją tam ponownie włożyć po planowanych operacjach na rączce.

Mod'y Powiedzą poszukaj, poczytaj bo to już było. Dla przypomnienia wypinasz ten pierścień z dwiema diurkami, następnie gumowy pierścień i wypychasz lunetkę. W moim przypadku wypadła jakaś sprężyna.

 

...Pierw na single zaczal strzelac jak opentany semi i przestal strzelac dopiero gdy przelaczylem spust na zabezpieczony....

Ten problem miałem w zimę strzelał sam od tak teraz padł tryb single, w serwisie powiedzieli, że to wina styków i trzeba by wymienić płytkę na Anti-Heat oraz takie samo okablowanie. No niestety panowie ta replika nie jest zbyt udana...

Edited by Raddar
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Mam taki problem

Gun mi strzela dobrze, ale co 3 kulka skręca mocno w prawo bardzo żadko w lewo

Po prawej stronie wewnątrz lufy u jej wylotu pojawił się biały kolor wygląda to jak obtarcia po kulkach gdy się przetrze to większość znika.

Powiedzcie mi czemu kulki mogą tak odchodzić na bok

Lufa lekko się porusza nie do przodu nie do tyłu, tylko w tej metalowej okładzinie we wszystkie strony

Może to dystanser, ale niewiem, ale jeśli tak to jak to wyleczyć

Edited by kuropatwa
Link to post
Share on other sites

Na jakiejś anglojęzycznej stronie wiedziałem szynę RIS do G36 montowaną w miejsce lunety,kończy się ona jednak zaraz za modułem do mocowania lunety i nie łączy się z tym cypkiem z przodu,jak ma to miejsce w G36C. Szyna owa jest dość ciekawym rozwiązaniem dla chcących wyposażyć swoją giete w kolimator.Czy ktoś z Was widział coś takiego w ofercie jakiegoś sklepu?

 

Wygląda to tak: 472881750ef0441a685cl4.th.jpg

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Ten temat ma 29 stron, przejrzałem kilka pierwszych i ostatnich, ale siły nie mam przejrzec całego(bo przejrzałem wszystkie 17stron tematów działu elekktryczne w poszukiwaniu ;) ) - czy ktos mnie poratuje i podrzuci linka do rozbiórki/zbiróki GB z tego guna?

 

ślicnie plooooose...

Link to post
Share on other sites

To cię zasmucę bo niepotrzebnie tu szukałeś. W tym wątku tego nie ma.

 

Zobacz w Upgrade i Tuning.

 

 

byłem, nie ma :P nigdzie nie ma... w tamtym temacie tez zostawiłem prośbę zeby mi ktoś podrzucił...

 

 

dostałem giete w wiadrze, zostają mi 2 elementy (moze 3) z gearboxa) i nie mam pojęcia co z nimi zrobić :)

 

sprezynka jak od spustu zwykłego- tylko ze tu spust działa:) i sprezynka z wyglądu jak długopisowa(tj grubsza i znacznie lepiej wykonana) oraz jakis podejrzany zatrzask... kurcze filmik, fotki step by step- nikt nie ma?

Link to post
Share on other sites

Nie tylko tu szukaj 8)

Masz cały temat o nich w "Ogólnie techniczne" czy gdzieś tam ;)

 

Ogólnie mam ich dwie sztuki, narazie sprawują się wporzo (ok. 4 miesiące użytkowania).

Jak wiadomo trzeba czasem je potraktować sylikonem żeby prawidłowo podawały kulki, a co do samego podawania to jest wzorowe.

 

Jedynie czasem na samym początku kiedy mam załadowany pełny mag podają dwie kulki, ale nie za często 8)

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...